2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Bana doktorum kendi kız kardeşim de olsa, kızım da olsa aşı olmasını öneririm diyerek BionTech olmamı söylemişti, bu ay 2.dozunu olacağım. İlkinde de hiç bir yan etkisi yaşamadım. Avrupa’da hamileler üzerinde denenmiş ve bir yan etkisine rastlanmamış. Bence aşı konusunda doktorunuza güvenin derin naçizane...😊 bu arada sağlık ocağındaki hemşire de neden aşı oldun? Hamilelere aşı yapılmıyor demesin mi? Maalesef çok fazla bilgi kirliliği var ama bence doktorlar doğrusunu bilir.🌸
Hamilelere yapılmasında bir sorun yok, bir sürü yayın var bununla ilgili🙌 sadece bebekler üzerinde herhangi bir etki bırakıp bırakmadığı ile ilgili henüz bir çalışma olmadığı için gebelikte yaptırmadım. Mesleğim gereği devamlı bu konu ile ilgili yayınlari takip ediyorum.
Ama doğar doğmaz hemen yaptırmak istiyorum. Bundan kaçış yok❤️

Kusura bakma da tam pis zihniyetli bir insanmış😡 ben olsam çocuklarımı asla yaklastırmam onun masum sevgisini asla haketmiyor. Çok sinir oldum ıslak sopayla dövmelik adam. Peki esınız tepki vermedi mi? Benimki olsa cocukları için kıyameti koparır ben ses etmesem bile o susmazdı.
O lafının ertesi günü hemen gönderdi abisini kendi evine. Çok bozuldum ama sarhoştu bişey diyemedim bu saatten sonra çocuklarımın rızkından kesip 1 kuruş bile göndermem ona dedi.

Bu sefer okunuyor mu? 🤗❤️ J joynss
IMG-20210803-WA0004.jpg

O adamın zihinsel problemi var herhalde, zekasız. Tepki göstermekle iyi yapmışsınız.
Alkolik adam içince nerde ne konuştuğunu bilmiyor gençte değil 50 yaşından fazladır yine. Genç olsa cahil denir geçilir. Düğün günümüzde evimizdeki koltuğa yatıp ben bugün burda kalıcam demiş adamdan ne beklenir ki başka😂😂

Yaklasik 2 saattir karnim agriyor, duzenli bir agri var ve arada siddetleniyor, arada bir de vajinaya ve makata baski olup geciyor. Karnim çok sert yumusamiyor. Siddetli agri geldiginde nefesimi kesiyor. Bebegim asagida hareketlerini de hissediyorum hareket ediyor.
Hemen dr git canım doğum sancısı gibi görünüyor

Hamilelere yapılmasında bir sorun yok, bir sürü yayın var bununla ilgili🙌 sadece bebekler üzerinde herhangi bir etki bırakıp bırakmadığı ile ilgili henüz bir çalışma olmadığı için gebelikte yaptırmadım. Mesleğim gereği devamlı bu konu ile ilgili yayınlari takip ediyorum.
Emzirme dönemi için bulabildiğin bilgileri bizimle de paylaşırsan sevinirim 💐😊

Yaklasik 2 saattir karnim agriyor, duzenli bir agri var ve arada siddetleniyor, arada bir de vajinaya ve makata baski olup geciyor. Karnim çok sert yumusamiyor. Siddetli agri geldiginde nefesimi kesiyor. Bebegim asagida hareketlerini de hissediyorum hareket ediyor.
Nasilsin simdi umarim ciddi bir sey yoktur gittin mi doktora

Doğan bebeklerde de bir yan etkiye rastlanmamış ama ileriki yaşlarda ortaya çıkar mı orasını kimse bilmiyor evet. Zaten diğer her aşıda da öyle bir olasılık olduğu söyleniyor, o zaman bu mantıkla hiç bir aşıyı yaptırmamalıyız. Ben de çok araştırdım, arkadaşlarımın doktorları da (üç ayrı Prof. Dr yine)aşı olmalarını önemle söylemiş, buyüzden ben de aşı taraftarıyım. Tabii herkesin kendi seçimi, sonrasında aşı olunduğunda bir emzirirken de bebeğe geçmiyor mudur acaba🧐 Allah bebeklerimizi korusun🙏🏻🥰

Anladim..benim dr mu cok pimpirikli seninki mi cok rahat onu anlamadim ama yine de rahatladim canım çok teşekkür ederim Allah tam vaktinde sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin
33 haftada değil misin bence seninki kolay olur açılmada rahat olur 37/38 dogurursun ilaç kullanmasanda tabi benim fikrim ben 35 teyim tek bir sancı çıkmadı bebekte aşağıda değil tabi ben olsm o ilaçları 35 kadar içerdim akışına bırakırdım bebek gelmek istiyorsa gelirdi çunku dogal gelişler daha kolay oluyor benimki sanki dogmak istemiyor göbeğimin ustune çıkmış ultrasonda ayskları bile gözukmuyor kaburganın altına sokmuş iyice ben nir ara şlerim yani evdeki inşaat işleri bitmediği için çok erken gelsşn istemiyordum lohusa lohusa inşaat işleri ile uğraşmak istemiyordum geçen sefer brbeğim altı gunluktu kaloferi boyagmıştı pencereleri değişmişti hatta mutfak benceresi oturmadığı için birkaç gun sopuk uflemişti boya kokusundan çocuğu butun gun avmde gezdirmiştik ustalar gelmedi ben dogururken gelecek gibi tabi bilinç altından çıcuğa mı ulaştı aşağı ineceğine yukarı çıkıyır😆 yani sende bu gidişle dogumu başlatacaksın bende 41 gidiyorum snki tbi yorulma durumu kısaltabilir dikkat et panik yapacak birşey yok çoğu kişi 36/37 de doguruyor

X