2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Evet canım haftaya kontrolüm, daha gün almadım gerçi.
Çok şükür iyiyim, devamlı olursa haberdar ederim doktoru. Dün sanki ishal oluyor gibiydim ve biraz da gaz varmış. Hepsi birleşince öyle oldu sanırım. Pilates topu ile kalça oynatma hareketleri falan yaptım. Iyi geldi o hareketler.
Aman tek oyle olsun da biraz daha sabretsin minişler kimse 36 dan sonra dogurmasin

Ah kuzum doğurunca neler neler duyuyorsun. Yakın uzak demeden herkes bir şey söylüyor esmer ve zayıf diye kv nin bir komşusu bebeğin örtüsünü kaldırıp bir hışım indirip ay ne çirkin içim kalktı bile dedi.
Benimde ikizlerim doğduğunda kaynım kızlarımdan biri için bu ne böyle kafası kocaman demişti halbu ki kendileri bütün kardeşler kafaları büyük çünkü babalarının kafası büyüktü ama biz o zaman alttan almış cevap vermemiştik. En son bir kaç ay önce bize geldi 2 hafta kaldı o zaman da niyeyse ben bu kızı bi türlü sevemedim kafası kocaman dedi. Kızımda o kadar sıcak kanlı ki gidip gidip kucağına oturuyor nerden bilsin amcanın içinin bk çukuru olduğunu. Neyse en son bayramda yine bize gelmek istemiş eşime dedim o saygı o hürmet zamanı eskidendi geçti artık o iş. Benim 2 yaşındaki çocuğum için böyle laflar konuşan amcası bile olsa bir daha benim evime ne gelebilir ne de kalabilir. O adamı bir daha evime getirirsen seni de boşarım gider abinin evinde yaşarsın dedim. 12 sene sonra Allah lutfetmiş bana 2 evlat birden vermiş 1 ay yoğun bakımın önünde beklemişim korkuyla acaba kötü haberleri mi gelecek diye 1 gün arayıp yenge bebekler nasıl diye sormamışlar bide utanmadan çocuğuma laf ediyor dengesiz. Hatırlayınca iyice sinirlendim ya
Ah kuzum doğurunca neler neler duyuyorsun. Yakın uzak demeden herkes bir şey söylüyor esmer ve zayıf diye kv nin bir komşusu bebeğin örtüsünü kaldırıp bir hışım indirip ay ne çirkin içim kalktı bile dedi.

Benimde ikizlerim doğduğunda kaynım kızlarımdan biri için bu ne böyle kafası kocaman demişti halbu ki kendileri bütün kardeşler kafaları büyük çünkü babalarının kafası büyüktü ama biz o zaman alttan almış cevap vermemiştik. En son bir kaç ay önce bize geldi 2 hafta kaldı o zaman da niyeyse ben bu kızı bi türlü sevemedim kafası kocaman dedi. Kızımda o kadar sıcak kanlı ki gidip gidip kucağına oturuyor nerden bilsin amcanın içinin bk çukuru olduğunu. Neyse en son bayramda yine bize gelmek istemiş eşime dedim o saygı o hürmet zamanı eskidendi geçti artık o iş. Benim 2 yaşındaki çocuğum için böyle laflar konuşan amcası bile olsa bir daha benim evime ne gelebilir ne de kalabilir. O adamı bir daha evime getirirsen seni de boşarım gider abinin evinde yaşarsın dedim. 12 sene sonra Allah lutfetmiş bana 2 evlat birden vermiş 1 ay yoğun bakımın önünde beklemişim korkuyla acaba kötü haberleri mi gelecek diye 1 gün arayıp yenge bebekler nasıl diye sormamışlar bide utanmadan çocuğuma laf ediyor dengesiz. Hatırlayınca iyice sinirlendim ya
Bunlar ne cirkin soylemler ya resmen rabbimin yarattigini elestirmek
Rabbim razı gelir mi hic hadi yaratsinlar bir kılının tekini de goreyim terbiyesizler cok sinirlendim

Ah bu dengesiz insanlar gerçekten hadlerini aşıyorlar biz alttan alıp sustukça daha da abartmayı kendilerinde hak görüyorlar. En iyisini yapmışsınız şakası bile gerçekten acıtıyor insanın canını

Selam kızlar dün kontrolüm vardı ve güzel geçti. Bebiş 1800 Gr olmuş, yani 10 günde 400 Gr almış, bence fena değil. Boyu da 42 cm🙌 Riskli gebe olduğum için bundan sonra her hafta kontrole gideceğim. Henüz doktorumla konuşmadım ama doğum yapar yapmaz hemen aşı olmak istiyorum. En azından 1 hafta içinde!
Aşı olmayanlar, siz ne zaman yaptiracaksiniz?
Ben 2 doz Sinovac oldum, 1 doz Biontech hakkımı da emzirme döneminde kullanırım sanırım.

Kızlar... Selam... Hala takipteyim sizi, çok az zamanınız kaldı hayırlısıyla, bu zamanları da güzel geçirin inşallah sağlıkla hayırla kavuşun bebeklerinizi hepinize dua ediyorum🤲🤲🤲
Martta kaybettim kızımı, kaybetmeseydim sizlerle bende yaşardım bu heyecanı, nasibime şükür etmeyi de öğrendim neyse kızlar herşey gönlünüzce olsun...

Bugün benim de kontrolüm vardı. Bebek 2100 gr olmuş, yine haftasından biraz önde ama fazla önde değil sorun yok dedi doktor. Suyu iyiymiş, baş aşağı dönmüş bile :) o da bu haftalarda normalmiş. Yüzünü pek seçemedik, bugün farklı bir odada aldı beni, ultrason aleti de pek net değildi sanki ya da bebeklerin yüzü suyun içinde durmaktan biraz şişiyor ve seçilemez hale geliyor bilemedim ama anlamadık yani bir şey ☺️Sağlığı yerinde, önemli olan bu. Şekerle ilgili de bir problem çıkmadı neyse ki, suyu fazlaysa diye korkmuştum ama değil çok şükür, haftaiçi tahlil için bir daha gideceğim, diğer randevuyu o zaman verecek bakalım 🙏

Kızlar ben de şimdi nstye girdim. Boyu 45 çıktı boyu her şeyi tam uyumlu çıktı. Kilosu bile bu sefer 4 gün geri çıktı çok sevindim. 2200 olmuş 3 haftada 700 Gr almış. Ama nstde kalp atışı bulamadı kadın. Beni de sırt üstü yatırdı boğulcak gibi oluyorum bir de maskeyle. Doktor beğenmez falan dedi gene girersin dedi. Ama sadece bana değil diğer hastaya da aynı konuşuyor. Ver doğum tarihi 9 Eylül oldu. Suyu şahane dedi. Yuvarlak hatlı bir bebk olacak dedi.

Kızlar... Selam... Hala takipteyim sizi, çok az zamanınız kaldı hayırlısıyla, bu zamanları da güzel geçirin inşallah sağlıkla hayırla kavuşun bebeklerinizi hepinize dua ediyorum🤲🤲🤲
Martta kaybettim kızımı, kaybetmeseydim sizlerle bende yaşardım bu heyecanı, nasibime şükür etmeyi de öğrendim neyse kızlar herşey gönlünüzce olsun...
Canım benim, rabbim tekrardan nasib etsin inşallah sana da. Hâlâ aklıma hep düştüğünde dua ediyorum sana. İnşallah güzel haberlerini de yazarsın buraya🤲

Kusura bakma da tam pis zihniyetli bir insanmış😡 ben olsam çocuklarımı asla yaklastırmam onun masum sevgisini asla haketmiyor. Çok sinir oldum ıslak sopayla dövmelik adam. Peki esınız tepki vermedi mi? Benimki olsa cocukları için kıyameti koparır ben ses etmesem bile o susmazdı.

Doktor nstyi beğenmedi bir daha girdim. 4 hareket etti 20 dk da ama benim doktorum bunu beğenmiyormış. Bir de ikisi kavgalıymoş hep bana Dr un dedikodusunu yaptı

Çok geçmiş olsun insallah korkmani gerektirecek ağrıların olmaz artık. Benim rahim ağzı uzunluğuma bakıldı ama çatı muayenesi bu degil heralde dimi? Dr normal cihazıyla bakti alttan ve sadece ucunda gezdirdi iceri kadar cok sokmadi rahatsız edici değildi. Sana da usg ile bakılmıstir mutlaka kapalı olduğunu görmüştür öyle yollamıştır. Bu tür durumlarda kasilmalari azaltmak için magnezyum takviyesi verdiklerini de okudum, ilac kadar etki eder mi bilmem ama doktora danışarak eczaneden alabilirsin veya magnezyum içeriği yüksek olan sodalari tüketmeni tavsiye ederim
cok tesekkurler, haklisin bu cok iyi bir bilgi, dun gece de soda ictim direk zaten :)

Doktor nstyi beğenmedi bir daha girdim. 4 hareket etti 20 dk da ama benim doktorum bunu beğenmiyormış. Bir de ikisi kavgalıymoş hep bana Dr un dedikodusunu yaptı
Güzel haberlerle gel insallah. Insanlar da bir değişik gelen hastaya doktorun dedikodusunu mu yapıyor sanki az derdimiz var bir de onları dinleyeceğiz 😅

Kızlar haberler kötü. Nst de hiç sancı çıkmadı ama rahim ağzı 1 haftada 32 den 28 mm e düşmüş. Dr yat sürekli dedi, bebek 2100 gr olmuş suyu hareketleri hersey normal ama bir haftada neden bu kadar kısaldı bilmyorum çok kötüyüm. İlaclara devam dedi 😢
Çok geçmiş olsun canım hic kalkma dinlen bolca inşallah düzelecektir. Kendini strese sokma bol bol beslenmeye devam et bebişin suyuda iyimis insallah daha duracak içerde.

Kızlar geceleri zor uyuyorum nasıl migdem kursagim yanıyor anlatamam. Sona doğru gidiyoruz diye mi acaba😥kalktım bu saatte soda içiyorum bir kaç saat öncede içmiştim. Progestan yan etkisi mi son dönemdeyiz diyemi migrenin acimasindan yanmasından uyuyamiyirum aynı durumda olan var mı??
Ben de öyleyim canım halsizlikten uzaak istiyorum uzandığım anda miden yanıyor rahim büyüdü mideye baskı yapıyor ondan böyle

Canım benim, rabbim tekrardan nasib etsin inşallah sana da. Hâlâ aklıma hep düştüğünde dua ediyorum sana. İnşallah güzel haberlerini de yazarsın buraya🤲
Allah razı olsun canım, dua almak bana nasıl iyi geliyor anlatamam, hamilelik durumu olsa hemen ilk buraya yazarım 🥰
Allaha emanet olun hepiniz, güzel haberlerle yavrular gelsin 🤲❤️

X