2021 Aralık Anneleri

evet kızlar sonunda bizim ufaklık kendini gösterdi tam da tahmin ettiğim gibi 2.kızım geliyor hayirlisiyla💕💕
Yaa ne güzel hayırlısı olsun inşallah sağ salim gelsin prenses ❤ bizde 19 haftalık olduk hala belli değil ilk kıza benzetti 2 hafta sonra erkeğe benzetti karışık yani detaylı ultasonu bekliyorum 21 haftalıkken gidicem inşallah öğreniriz benimde bitane kızım var 😊

Tat koku kaybı bende her hastalığımda oluyor ya
O yüzden ben de onu sayamıyorum belirtiden
Burnum tıkandığı an tat koku direkt gider yıllardır
Eskiden iğneyle çözüyorduk o işi de şimdi ilaç kullanamıyorum malum 😥
Geçmiş olsun 3 gündür bende de aynı şikayetler var burun akıntısı hapşırma ile başladı sonra öksürük eklendi şuan sadece öksürük var nolur nolmaz diye test de verdim negatif sanırım salgın var bu ara sadece pastil kullanıyorum biraz hafifletiyor atlatırız inşallah dikkat edin kendinize❤

Bu kAdar saklanmasaydı iyiydi 😍sağlıkla gelsin
Saklamasindan nazindan anlamistim😁😁
Yaa ne güzel hayırlısı olsun inşallah sağ salim gelsin prenses ❤ bizde 19 haftalık olduk hala belli değil ilk kıza benzetti 2 hafta sonra erkeğe benzetti karışık yani detaylı ultasonu bekliyorum 21 haftalıkken gidicem inşallah öğreniriz benimde bitane kızım var 😊
Hakkinizda hayirlisi olsun cnim. Bence erkek seninki😍

Tek doz yetmez canım ben de gece 2 alıyorum anca denk geliyo. 1e indirdim 2 kez kötü oldum. Hala 2den devam ediyorum.
Bu mesajı yazdıktan sonraki hafta yoğun kusmadan kanamam başladı, hemen hastaneye gitrik çok şükür bebekle ilgili birşey yok dediler. Tabi yine serumlar ilaçlar. Hastanede ilaç dozunu belirlediler, gece yatarken 2 sabah 1 tok karna aldım. Şuan kusmam yok, bazen yemek yapınca oluyor o da artık olacak🤗

Geçmiş olsun 3 gündür bende de aynı şikayetler var burun akıntısı hapşırma ile başladı sonra öksürük eklendi şuan sadece öksürük var nolur nolmaz diye test de verdim negatif sanırım salgın var bu ara sadece pastil kullanıyorum biraz hafifletiyor atlatırız inşallah dikkat edin kendinize❤
Ay benim postu sermeme çok az kaldı valla
Yarın doktor randevusu aldım
İnşallah faydalı bi şey yapar
Dayanamamak üzereyim çünkü 🙄

Bendede bir boğaz ağrısı var off çok fena. Bademciklerim şişti. Soğuk birşeydi içmedim ama niye böyle oldu anlamadım. Hapşuruk ve burun akıntısıda var. Bildiğin grip oldum yani 🤦🏻‍♀️ şimdilik ılık su ılık çay içiyorum bakalım ilerlemezse inşallah. Birde bugün tetenoz aşısı oldum halsizlik var üzerimde

Ya sürekli hapşırıyorum ya ondan hiç korona gelmedi benim içime yani ne bileyim
Eklem ağrısı falan yoksa bence de alerjik olabilir endişe etme. Bol sıvı al, dinlen geçer. Sıcaklar da halsiz bırakıyor. Ben grip gibi değilim ama hep hasta gibiyim en rahat aylara geçmemiş miydik biz 🙄

Bu mesajı yazdıktan sonraki hafta yoğun kusmadan kanamam başladı, hemen hastaneye gitrik çok şükür bebekle ilgili birşey yok dediler. Tabi yine serumlar ilaçlar. Hastanede ilaç dozunu belirlediler, gece yatarken 2 sabah 1 tok karna aldım. Şuan kusmam yok, bazen yemek yapınca oluyor o da artık olacak🤗
Canım duruma göre 4e kadar alınabilen bi ilac biliyorum hiç zorlamasalarmış keşke.

Tat koku kaybı bende her hastalığımda oluyor ya
O yüzden ben de onu sayamıyorum belirtiden
Burnum tıkandığı an tat koku direkt gider yıllardır
Eskiden iğneyle çözüyorduk o işi de şimdi ilaç kullanamıyorum malum 😥
Çinko takviyesi koku kaybına birebir. Doktoruna sor sakıncası yoksa iyi gelir. Bir de 1000lik c vitamini ester yada lipozomal form olursa emilimi daha iyi olur. Ben biraz takviye konusunda arastirmaciyimdir ilac kullanmayı tercih etmediğimden ve kızım için surekli takviye arastirdigimdan.. öneririm bunları d vitamini de al.

Şu an piyasadan toplatıldığını okumuştum ama gerekçesini bilmiyorum
Tedavi amaçlı kullanılamaz diye saçma sapan bir sebeple öne sürüldü. Gerçekten mucizevi peygamber tavsiyesi bir bitki. Ben de öneririm covid ilk başladığı sıralar fiyatlari tavan yapmıştı. O kadar çok fayda gören oldu ki. Ilac kullanmak dururken insanlar bitkilerden neden faydalansın amaç bu 😑

Hellooo kızlarr😍
Ocak annelerinden ziyarete geldim🙈
Sizde cinsiyetler iyiice belli olmuştur artık.😇 benim de yavaş yavaş büyüyor. Tahmini doğum zamanım 10 ocak.. geçen aynaya baktığımda karnımın aşağıda durduğınu gördüm sanki. Sizde böyle bir durum oldu mu? Acaba erkek bebeklerde olan bi durum mu? Ya da kız bebişlerin belirtisi varsa da seve seve dinlerim😊 hepinize sağlıklı hamişlikler diliyoruuummm

Hellooo kızlarr😍
Ocak annelerinden ziyarete geldim🙈
Sizde cinsiyetler iyiice belli olmuştur artık.😇 benim de yavaş yavaş büyüyor. Tahmini doğum zamanım 10 ocak.. geçen aynaya baktığımda karnımın aşağıda durduğınu gördüm sanki. Sizde böyle bir durum oldu mu? Acaba erkek bebeklerde olan bi durum mu? Ya da kız bebişlerin belirtisi varsa da seve seve dinlerim😊 hepinize sağlıklı hamişlikler diliyoruuummm
Bebek henüz kasıklarda olduğu için aşağıda durması normal. Benim yeni yeni orta göbek şişiyor yukarı doğru 😄
Cinsiyet belirtisi olarak da sivri karın erkek derler benim karnım sivri çıkıyor biraz kalça, bel genişlemesi de olmadığı için birçok kişi erkek tahminini tutturmuştu ne kadar gerçek bilemem 😁
Kızlarda ise karın daha yayvan ve kalça genişliyor diyorlar

Bebek henüz kasıklarda olduğu için aşağıda durması normal. Benim yeni yeni orta göbek şişiyor yukarı doğru 😄
Cinsiyet belirtisi olarak da sivri karın erkek derler benim karnım sivri çıkıyor biraz kalça, bel genişlemesi de olmadığı için birçok kişi erkek tahminini tutturmuştu ne kadar gerçek bilemem 😁
Kızlarda ise karın daha yayvan ve kalça genişliyor diyorlar
Ben komple genişliyorum valla ve erkek dedi doktor 😂

Kızlar birşey sorucam. Ultrasyonda ölçüler BPD, AC, FL ölçümleri gebelik haftanızla aynı mi ilerliyor. Yoksa birkaç günlük fark olabilir mi
Haftasiyla uyumlu ama birebir gitmiyor. Kimi geri kimi ileri 🤓
Ben dün gece hissetmedim bebeğimin hareketini ya. 23. Haftadan sonra hareketler anlam taşır diyo ama böyle olması normal mi?
Geceleri daha yogun hissediyordum. Gecen ayni sekilde bir gece hareketsiz olunca tedirgin oldum. Sabaha karsi yine dikkat ettim o yana buna donup yuzustune yakin yatip sikistirdim 😁 Tek bi pıtlama sonrasi rahat biraktim 😁
Bnm kız geceleri beni yokluyor gündüz tık yok geceyi gündüz etmişşş aheyyyy :confused:
Uygulamada bu durumu aciklamis rahatlandim 🤓

Eklentiler

• 20210716_213328.jpg
    20210716_213328.jpg
    133,7 KB · Görüntüleme: 35
X