2021 Aralık Anneleri

Umarim hepimizin bebisleri güzel hareketli olur yoksa gerçekten eziyet. oğlum cok sakindi bazen saatlerce hareket etmezdi. evhamli gibi görünmek istemezdim oyuzden surekli doktora gidelim modunda da olamiyodum. hele bigun karnimi acmisim yataga uzanmisim cam hizasinda. kis hamilesiydim gunes isitsin az derken telde oyun oynamaya dalmisim tesadufen elimi karnima bi degdim alevvvv 😂 6 saat kipirdamamisti allahimm bende ne kuruntular...
Uyuyormus iste napsin cocuk😄

🤣 demi öyle oluyor daha atlatırsın
Hamileyken de hiç çekilmiyor bnm vücut ağrım bi kaç oldu mecbur parol içtim bol bol uyudu vücut dinlensin azalır
Bn 10 güne yakın çektim
Benim de dün başımın ağrısından duramıyordum
Mecburen bi parol aldım
Sonra bayılmışım herhalde
Nasıl uyudum hatırlamıyorum 😂

Yalnız 10 gün çektim demeseydin iyiydi bak 😥
6 günüm var hala o hesaba göre

Ay tık tıklasın bana arada ya iyiydi öyle. Bi de şey düşünüyorum acaba bazen içe mi dönüyo o zaman hissedemem gibi geliyo dışa göbeğime dönünce daha gergin hissederim gibi geliyo. 🤔
Geçen bnm burnum kanadı 1 haftaya yakın h hissetmedim dr gidecektim bişi mi var diye şükür sonra başladı korkma arada olur
Bi de tetonoz dan sonra da bi kaç hareket hissetmeye biliyormuşuz Happy Mom da okudum normalmiş Allah’ın izniyle hiç bişi olmaz

Mecburen bi parol aldım

Vitamin kullaniyorsaniz cabuk gecer cnmm ben iki kez oldum ama cabuk gecti sukur benm 3 gune falan

Mecburen bi parol aldım

Valla yalan söylemeyim boşa
Çektim hemde ne çektim 🤣🤣

Geçen bnm burnum kanadı 1 haftaya yakın h hissetmedim dr gidecektim bişi mi var diye şükür sonra başladı korkma arada olur
Bi de tetonoz dan sonra da bi kaç hareket hissetmeye biliyormuşuz Happy Mom da okudum normalmiş Allah’ın izniyle hiç bişi olmaz
Inşallah canım. Analık tedirginlikleri olsun bunlar.

Yok ateş ya
Bol bol hapşırık ve burun akıntısı var
Aile doktoruma gittim ya şüphe olsa test ver demesi gerekmez miydi?
Bende hala tam atlatamadım ama soğan sarımsak çok faydasını gördüm.Benimde uzun sürdü korona da tat koku kaybı oluyormuş ben hiç olmadım ama abilerim oldu ondan biliyorum.Ben test yaptırma gereği duymadım 😊

Bende hala tam atlatamadım ama soğan sarımsak çok faydasını gördüm.Benimde uzun sürdü korona da tat koku kaybı oluyormuş ben hiç olmadım ama abilerim oldu ondan biliyorum.Ben test yaptırma gereği duymadım 😊
Tat koku kaybı bende her hastalığımda oluyor ya
O yüzden ben de onu sayamıyorum belirtiden
Burnum tıkandığı an tat koku direkt gider yıllardır
Eskiden iğneyle çözüyorduk o işi de şimdi ilaç kullanamıyorum malum 😥

Canım benim de ikili test 1:275 çıktı. Dörtlü 1:127 cıktı. Bende bugün ayrıntılı usg için perinatologa gittim. Usg de hiç bi bulgu rastlanmadı şükür. Bnde nifty yaptırmayı düşünüyordum usg temiz çıkınca bugün vazgectik.inş güzel sonuçlar alırsın sende
Benim 2 li testim güzel çıkmıştı cnm,ultrasonda da sorun yoktu..dörtlü de 1:128 çıkınca yüksek risk var dedi doktorum..bizde o panikle yaptırdık nifty testini ne olur ne olmaz diye.. Sanırım çoğu kişide bu şekilde çıkmış 4lü sonucu.. İnşallah testimizde güzel sonuçla döner ..

Merhaba hanımlar, biraz geç katılıyorum aranıza. Allah nasip ederse ikinci çocuğumuzu bekliyoruz, şu an 17. haftadayım. Dün doktor kontrolüm vardı, bebek şükür iyiymiş, cinsiyeti için kız gibi dedi, ama duruşundan dolayı net söyleyemedi, ama önemli değil yeter ki sağlıklı olsun. Plasenta aşağıdaymış zamanla yukarı çıkabilirmiş ama çıkmama ihtimali de varmış. Plasenta aşağıda olduğu için dikkat etmem gerekiyormuş, ilişki yasak, ağır kaldırmak ağır iş yasak. Zaten bunlara dikkat ediyordum, İnşAllah bir sıkıntı olmaz ilerde. Var mı aranızda benim gibi plasentası aşağıda olan?
Ben varım cnm .. ben 12 hafta da öğrendim 16 hafta da kontrolde hala aşağıdaydı .. ilişki,ağır kaldırma falan bunlar yasak bizede.. doktorunda dediği gibi zamanla bebek büyüdükçe çıkma ihtimali var ama çıkmayadabilir.. çıkmazsa eğer normal doğum ihtimalimiz yok ve erken doğuma da sebep olabiliyor sanırım.. sağlıkla kucağımıza alalımda gerisi önemli değil.

Ben dün gece hissetmedim bebeğimin hareketini ya. 23. Haftadan sonra hareketler anlam taşır diyo ama böyle olması normal mi?
Canım geçenlerde yazmıştım bende 1 gün hiç hissetmedim sonra sabah karnıma müzik tuttum sola yattım hissettim. Oluyor sanırım öyle

Ben dün gece hissetmedim bebeğimin hareketini ya. 23. Haftadan sonra hareketler anlam taşır diyo ama böyle olması normal mi?
Ay ben de 2 gündür hiç tıklatmıyor sanki. Bugün tetanoz aşısı için gittim bayramdan sonraya bırakacaktın covid aşısı da o zamana geliyor diye aradan çıksın dedim.
Aşıyı yapmadan kalp atışına bakalım dedi duyduk rahatladım 😂
Ama aç karınla gitmiştim karnımla oynadı biraz bebek hareket etsin kalbini duyalım diye.
Aç bırakma kendini bir de çikolata ye dedi 😁

Tat koku kaybı bende her hastalığımda oluyor ya
O yüzden ben de onu sayamıyorum belirtiden
Burnum tıkandığı an tat koku direkt gider yıllardır
Eskiden iğneyle çözüyorduk o işi de şimdi ilaç kullanamıyorum malum 😥
Udi hindi yağını bir araştırabilirsin. Ben hiç kullanmadım ama ilaç karşıtları bir mucize olduğunu söylüyorlar😂
Çocuğuna antibiyotik vermek istemeyenler falan kullanıyormuş. Bir arkadaşım da korona döneminde kullanıp epey faydasını görmüş

Ay ben de 2 gündür hiç tıklatmıyor sanki. Bugün tetanoz aşısı için gittim bayramdan sonraya bırakacaktın covid aşısı da o zamana geliyor diye aradan çıksın dedim.
Aşıyı yapmadan kalp atışına bakalım dedi duyduk rahatladım 😂
Ama aç karınla gitmiştim karnımla oynadı biraz bebek hareket etsin kalbini duyalım diye.
Aç bırakma kendini bir de çikolata ye dedi 😁
Bebe oynasın diye şekerimizi çıkarttırcaklar 🤣

Selam annisler kaç gündür girip okuyamadım umarım herkes iyidir
Bende ise basladim güya başlamam ile kavga edip ayrılmam bir oldu.hamileligimin ilk haftasindan bu haftaya kadar hep mide bulantısı halsizlik düşük riski Vs yaşıyorum doktorum ilk üç ay yatış vermisti çok az hareket bol bol dinlenme Vs neyse raporum bitti ise başladım (raporlu iken de evden sürekli işleri takip ettim subedeki memurlara is tarif ettim telefonum zaten susmak bilmedi is icabı arayan arayana)
İse gittiğim An şube müdürü ile kolidorda karşılaştım bana bir daldı sen nerdesin kaç aydır ise gelmiyorsun keyfi rapor aldın ben senin raporu burnundan getirmesini bilirdim dua et eşin arkadaşım seninvyuzunden işler yarım kaldı bakanlıktan azar isittim ama nasıl bağırıyor tüm daire kolidorda toplandı bende cevap vermeye çalıştım ama beni dinlemiyor bile dediğim tek şey devlette devamlılık esas ben yoksam subedeki memura işi yaptirsaydiniz diye sen bana hakaret mi ediyorsun dedi ne b...k yersen ye bundan sonra zaten idari izne cikacaksin senin yerine 4 kisi birden gorevlebdirdim benim subemle işin yok dedi o sırada sinir krizi geçirdim ben ağlama nobetine tutuldum sakinlesemiyorum...sonra il müdürüne çıktım anlattım durumu müdür sen git ister rapor al ister izin yaz ben bişey demem zaten idari iznin yaklaştı boşver dedi yolladı beni....
Anlayacağınız memurluk da olsa kötü insanlar heryerde var,adam genelgeyle hak sahibi oldugum esnek calismayi bile sadece bana ozel bir durum gibi onume surdu,hala atlatamamdim o durumu.
Üç gündür kasık çevrem ağrıyor şimdi 😢😢😢

X