2021 Aralık Anneleri

Bizim 6 aylık kontrolünde doktorumuz ek gıdayı şöyle önerdi;
09.00 - kahvaltı ( sadece yumurta ve peynir dedi başka bişey ekleme dedi 8 aylık olana kadar)
12.00- meyve
15.00- sebzeli pirinçli ya da irmikli koyu kıvamlı çorba
16.00 sadece yoğurt
Bugün saatlerine uyarak bu mantıkla denedim yok hiç olmadı spontane daha iyi gittik sanki zaten yemede pek gözü de yok tırnak ucu kadar yumurta sarısı yedi omletini yaptım haşlama asla yemiyor yoğurt bi çay kaşığı anca gitmiştir midesine (halbuki yoğurt bi kepçe dolusu yiyebilir dedi) meyveyi de yarım kayısı içi yemedi bile düzgün iyi gitmiyoruz velhasıl ek gıdayı ilk bebemde de sevmemiştim çünküsü yemiyorlar anacım

Bir gün önce 12.00 gibi kabaklı havuçlu peynirli yoğurtlu pankek yaptım azıcık yemişti yanına da yaban mersini yedi 2 tane falan
İkindi irmikli meyveli muhallebi verdim yine fena sayılmazdı açtı ağzını en azından başka da bişey vermedim ama söylediği her yiyeceği iki öğünde vermiş oldum tek tek tatlarına alışsın istiyor olabilir ama da yemiyor çocuk sanırım kendi bildiğimi okucam

Doğru artık büyüyor tam doymadığı içinde olabilir mi acaba bazen güzel yiyorsa bazen zor yiyor kafalar bir milyon bacım deneyelim yinede

Bizimkide iştahlı gibi ama değil ya değişik yani öyle bi kepçe nerde 1 çay kaşığı zor yiyor özel mama sevmiyor yapıyorum uğraşıyorum yok

Bizimkide iştahlı gibi ama değil ya değişik yani öyle bi kepçe nerde 1 çay kaşığı zor yiyor özel mama sevmiyor yapıyorum uğraşıyorum yok
İlk çocuğumda çok taktım kafaya ama bu yavrumda rahat olayım istiyorum bakalım ne kadar dayanabilirim hepimize kolaylıklar

Tetagil bence başarılı ya benim uyumayan bebe rahatlıyıp uyuyo. Gözlerini kaşımaktan uyuyamıyo çünkü.

Benim oğlum meğer sulukla su içmiyormuş bardaktan içiyor
Ah boş harcamalar
Benimki de bardakla daha çok içiyo suluğun ağız silikonunu çekiştirip tükürüyo. Pp bardaklar vardı ebebekte ondan almayı düşünüyorum. Evde kullanırım. Dışarda suluk.
Kızlar bu gözler ne renk ne zaman belli olacak yaaa
Boz de geç Ben öyle yapıyodum ama netleşti artık ela

Ben de zinhar bir düzel yok. Zaten evimde değilim hastalar filan var bi düzen kuramıyom çok gelen giden var. Neyseee.

Kahvaltı yumurta hep vermeye çalışıyorum yanına peynir ya da avakado veriyodum. Domates ekledim bi kac gündür yumurta domates yiyo mesela. Bu tamamen benim mantığım. Ben çok çeşit yemeyi sevmem ve tatları karıstırmak istrmiyorum çok sabahları.

Bi ara meyve vermeye çalışıyom mutlaka. Verebilirsem bi ara yoğurt.

Akşam da sebzeli bi sey vermeyr çalışıyom ama selfen dolayı bir haftadır sular gidiyo o yalan oluyo hep neredeyse.

Bi de ben zaten acıkmayı yakalayamıyom. E acıkınca meme istiyo çünkü ve huysuz oluyo. Emdikten sonra keyfi yerindeyken mümkünse bi saat sonra fila duruma göre 3 5 kaşık ne verebilirsem vermeye çalışıyom. Zaten amaç doyurmak değil alışkanlık kazanması benim için.

Hanımlar, siz hala tüplerdeki serum fizyolojikleri mi kullanıyorsunuz? Onları da uygulamak çocuk büyüyünce zorlaştı sanki. Doktora sordum fıs fıs kullanabilirsin dedi, Aspi Natura diye izotonik burun spreyi önerdi, o da kocaman bir şey, hiç bebeye uygun gibi gelmedi bana Siz neler kullanıyorsunuz?

Ben ihtiyaç anında yine tüplerdekini kullanıyorum. Yazın pek de gerek olmuyo gibi geliyo bana banyo yapıyo olanı atıyo orda.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…