2021 Aralık Anneleri

Bizde öyle önce tadım yapıyor sonra resimlere bakıyor Bn elime alınca almak istiyor elimden

Bnde bugün kabak patates soğan havuç semizotu kapya pirinç yaptım o kadar güzel koktu ki pişerken bakalım nasıl yicek
Ben dün elmalı muhallebi yaptım bayıldı, 1 yemek kaşığı pirinç unu 1 çay bardağı sudan muhallebi yaptım, 1 çay kaşığı da irmik koydum, çeyrek elma rendeledim iliyinca, 1 cay kaşığı da pekmez döktüm, çok oldu gibi gelmişti ilk yarısını yedirdim baktım istiyo devamını da verdim yalana yalana yedi

ben 1 aylıktan beri okuduğum için alıştı heralde öylece dinliyor okuduktan sonra incelemesi için eline veriyorum o zaman hopp ağızına götürüyor ama yere oturttuğumda kitabın sayfalarını çevirmeye çalışıyor kitaba vuruyor ama biraz daha büyüdüğünde sakince dinleyeceğini hiç sanmıyorum akşam uykudan önce yatarak okuyorum kitabı okurken elimden çekmeye başladı bile

Canı isterse geri dönüyor ama daha çok bnm ki emekleme çalışmaları üzerine yoğunlaştı
Yaa 6 ayı doldurmuşsunuz yakındır o zaman
Fiziksel gelisim kisminda don bak diye 3.etkinlik var dönence destegiyle diger turlude donuyor bizimki
Çok teşekkürler, dönmesi için yaptığım egzersiz de işe yaramıştı bunu da yaparım.
Amacına uygun kullanılmayabilir başlangıçta, hiç önemli değil. Ama kitapla büyüyen çocuk kitap sever. Her gece kitap okumadan uyumayan ilk okul çocuğu oğlum ve her gece kitap okutmadan uyumayan 4 yaş kızım var. Hatta oğluma kitap dışında hiçbir şey almaz oldum. Oyuncak istemiyor hiç ama kitaba asla hayır demez.
Kızlar mama da 2 numaraya 6. Ay olunca mı geçiliyor yoksa 6 ay tam dolunca mı
Böyle hesaplar mutlaka doldurunca olarak anlaşılmalıdır.

Yeni yeni başladı tam dönmeye ama bazen dönüyo bazen dönemiyo yüzüstü dönmeye de 2 haftadır başladı çok sürmez tam dönmesi

Bizde öyle önce tadım yapıyor sonra resimlere bakıyor Bn elime alınca almak istiyor elimden
Bizde resimlere bakmak hiç yok kolları açıyor almak için titriyor kitaba yapışıyor ve hemen ağzına götürüyor

Yaa ben de ilk önce o renksiz kartları, hışırtılı kitapları hikayeleştirip okuyordum şimdi kitaplara bayılıyor
Ağlarken bi anda yanına uzanıp kitap gösteriyorum hemen eller kollar çırpılıyor heyecanla özellikle koca gözler kitaplarına bayılıyor bir yere giderken mutlaka yanıma alıyorum
Çırt çırtlı kitapları bizimki de söküyor

Geçenlerde mutfakta yemek hazırlıyordum salondan oğlum bağırıp duruyodu gdip bir baktım geri gide gide koltuğun altına girmiş kafayı sokamamış geri de çıkamamış ona bağırıyo bunun üstüne kaç defa koltuğun altından topladım kim bilir

Ya bende bu dediklerini yapıyordum ama o zaman da sevmiyodu kartlara bakmayı hala daha ilgisini çekmiyo babaya çekti kesin

İnşallah hep severler kitapları ya çok istiyorum bizimkide koca gözlere bayılıyor gece onları okuyorum hep . Ayıcık mavi ve iyi geceler masallar serisini aldım her güne 1 kitap salı ve pazar kaldı kalın kartondan tam bebişlerin ellerine göre tavsiye ederim

Eklentiler

• 29DA72C0-A6FC-435E-9659-23A506864955.jpeg
    231,3 KB · Görüntüleme: 43
Bizimkide geri geri gidiyor habire ana kucağının altında

Kizlar biz dun yogurt tadimi yaptik kustu dr ara ver dedi bugun patates havuc kabak buharda pisirip blander da gecirdim ama cok istemedi acaba ayti ayri tadim mi yaptirsam ya da sulandirsam mi biraz corba gibi kati gelmis olabilir mi

Ya bende bu dediklerini yapıyordum ama o zaman da sevmiyodu kartlara bakmayı hala daha ilgisini çekmiyo babaya çekti kesin
Olsun sen her gün oku bizimki de başlarda bakmıyordu sonra sevdi
Ayy çok tatlı görünüyorlar ben de bakayım

Arkadaşlar merhaba benim bebeğim ek gıdayı reddediyor ağzını kilitliyor kaşığı gördüğünde kfasını çeviriyor ilk bi kaç gün iyiydi kaşığı görünce heveslenşyordu ama şmdi açmıyor ağzını ve ağlıyo sadece aynısını yaşayan çözüm bulan var mı

Şurup ilaç falan aldı mı ondan belki uzaklaşmıştır. Tam olarak açken verin bide eğer diş çıkarma döneminde falansa soğuğa yakın ılık veya soğuk verin damaklarını rahatlattıyor diye daha severek yiyorlarmış o dönemde.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…