2021 Aralık Anneleri

Öksürük için geçenlerde bir tarif gördüm anında işe yarıyor sabaha bir şey kalmıyor diyorlar doktorlar falanda öneriyomuş hatta. 5 diş sarımsağı çok iyi ezip macun kıvamına getirecekmişsin üstünede bir miktar zeytinyağı döküp 1 2 saat öyle bekletecekmişsin. Sonra bu karışımı yatmadan önce ayak tabanına sürüp çorap giyip yatacakmışsın. Gecede iki defa tekrarlayacakmışsın yine. Sabaha bir şey kalmıyor diyorlar. Birkaç gece dene istersen büyük küçük herkese oluyormuş
Geçen seneden beri bildiğim ve uyguladığım bir tarif canım. Faydası olduğu zamanlar oluyor ama bazen de hiç kar etmiyor. Sabunlu havlu da etkili oluyor onu da denedim. Azaltıyor ama ciğere inmesine engel olamadım ne yaptıysam. Diğer çocuklar ve kendim için de zaman zaman uyguluyorum. Bir de en çok keçiboynuzu kaynatıp suyunu içtik ondan da fayda görmüştük. Ama dediğim gibi kesin çözüm bulamadık bir türlü 🙁

Evet evet salgın var ben de çok duyuyorum çevremde 😌 amin canım sağolasın 😊

Ah canım size de çok geçmiş olsun. Ben bile zorlanıyorum yavrularımız o küçücük bedenleriyle nasıl zorlanmasınlar. İnsanın içi gidiyor 😥 inşallah bir an önce iyileşirsiniz
Insallah canım. Siz de iyi olun inşallah 🌸

Çorba sonra verilecek ilk senin yapacağın buharda pisirne aparatı,cam rende alman ve taze küçük kavanozda yoğurt yapman.Ilk etapta çorba yapmiyoruz sebzeyi buharda haşlayıp çok az suyundan alap çatalla ezip az zeytin yağı döküp yediriyoruz.Tadim bunlar az olacak meyveyi de cam rendeden geçirip veriyoruz yoğurdu da sade.Tatlara alışınca mix kafana göre bebeğin neyi sevdiğine göre,Ben tadına başlayalı 1 ayı geçti daha dün çorba verdim köyü kıvamlı.Mideleri küçük olduğu için özünü yiyecekler.Eger doktorunun verdiği ek gida listesi yoksa ben burdan paylaşabilirim 😍
Ben ek gida konusunda çok bocaladim listeyi paylasabilirmisiniz kızım tam 6 aylik

Kidzeenin kışlık tulumunu almıştım kalıpları çok saçma gelmişti bana ya sen al bakalım hoşuna gidecek mi
Normal tişört zıbın giydirsek o da iş görmez mi acep 🤣

Torku süt alıyorum ben beybi
Sütü 43-45 dereceye kadar ısıtıyoruz. Minik bir kavanoz kadar yapıyorum ben
Büyüyo markalı probiyotik yoğurt mayasından bir tatlı kaşığı alıp azıcık sıcak sütten karıştırıp ılıtıyoruz bir kasede sonra onu da kavanoza ekleyip karıştırıyoruuz
Yoğurt yapma makinen varsa 43 dereceye ayarlıyorsun yoksa fırın kapalıyken onun içine de koyabilirsin kavanozun kapağı açık bir şekilde 6 saat bekletiyoruz
Sonra üzerine havlu kağıt koyup kapağını kapatarak dolaba kaldırıyoruz 12 saat sonra hazır 🥳
Aaa kalıplarını bilmiyorum ama dediğin gibi artık aşırı sıcak olmaya başladı kapitalizmin kölesi olmayacağım zıbın giydirir öyle yatırırım😂
Tarif için teşekkürler💕
Ben havluya sarıp yaptım kavanozlar küçük olunca tutmadı. Yanında tencereyle kendimize de yapmıştım bizim ki gayet iyi oldu oğlumun yoğurdu olmadı. Kavanozlar küçük olunca çabuk soğuyormuş bu yüzden tutmuyomuş. Fırında yapıyorum şimdi önden ısıtıyorum bir miktar sonra ağzı açık koyuyorum 6 saat fırına çıkardığımda çok iyi oluyo. Hiç havluyla deneme boşver 😊
Fırın 6 saat açık durmucak demi? Önce ısıtıcam sonra kapatıp öyle koyucam? 😂
Kaç derece olacak ayarı?

Kızlar bide bwbegim kucagimdan bırakınca agliyo valla yemiyo içmiyor surekli kucağımda delirmeme ramak kaldı hiç bise yapamiyorum sizinkiler de mi oyle

X