2021 Aralık Anneleri

Gunduz hareket halinde oldugu icin gazini kolay cikariyor. Gece bir daha denemedim mamadan miydi bilmiyorum. Birkac kez icine avakado ezdim oyle de yiyor 😊 birde bu mamalar cok sıvı oluyor. Yotubeta iki video izledim ikisi de yazili olcuyr gore yapmadi. Ben de daha kivamli yapmaya basladim. Siz nasil yapiyorsunuz ?
Doktor bize 6. ayda ek gıdaya geçeceğiz demişti. Kızım biraz zayıf bir de uykusu çok çok az olan bir bebek o yüzden merak ettim ben de bu kaşık mamalarını siz de yazınca sormak istedim. Ama ben ara ara böyle yoğurt ya da başka şeyler böyle ufak ufak sadece tattırdım Daha tam yedirmedim. Kızım mama da sevmediği için eğer o kaşık mamaları da mama gibiyse onu da yemez herhalde o yüzden tedirginim.

Doktor bize 6. ayda ek gıdaya geçeceğiz demişti. Kızım biraz zayıf bir de uykusu çok çok az olan bir bebek o yüzden merak ettim ben de bu kaşık mamalarını siz de yazınca sormak istedim. Ama ben ara ara böyle yoğurt ya da başka şeyler böyle ufak ufak sadece tattırdım Daha tam yedirmedim. Kızım mama da sevmediği için eğer o kaşık mamaları da mama gibiyse onu da yemez herhalde o yüzden tedirginim.
Bizimki de öyle tatsız lezzetlere açık bi bebek sayılmaz mamalar da sonuçta anne sütü gibi tatlı değil anne sütüne alışınca tadından hoşlanmamış olabilir 😊
Ama bu elmalı kaşık mamayı deneyin mutlaka bizimki çok sevdi yarım ölçü yapıyorum zaten akşamları içine bi tane de kayısı rendeliyorum çok güzel yiyor
Gaz bizim bebişte de var şu sıra ama ek gıda dönemine geçince genelde olurmuş bununla bağlantısı var mı bilemiyorum
Hem sürekli ne yedirsem derdi olmaz 😬

Bizimki de öyle tatsız lezzetlere açık bi bebek sayılmaz mamalar da sonuçta anne sütü gibi tatlı değil anne sütüne alışınca tadından hoşlanmamış olabilir 😊
Ama bu elmalı kaşık mamayı deneyin mutlaka bizimki çok sevdi yarım ölçü yapıyorum zaten akşamları içine bi tane de kayısı rendeliyorum çok güzel yiyor
Gaz bizim bebişte de var şu sıra ama ek gıda dönemine geçince genelde olurmuş bununla bağlantısı var mı bilemiyorum
Hem sürekli ne yedirsem derdi olmaz 😬
Doktor mama vermişti kızım sevmedi . Bunu denesem mi ki doktora gitmeden . Korkuyorum da ben acemiyim henüz 😄ek gıdaya gecmedik daha. Gizli gizli tattirmis olabilirim sadece . Markası ne peki canım bı bakım olmadı ? Biz hala yenidoğan gibi zırt pırt uyanıp emiyoruz da

İviit ben de 2 haftaya kıyma denerim diye düşünüyoruum
Muzu küçük küçük katıyorum bazen meyve pürelerine ya o kadardan bişey olmaz
Sebzelere zeytinyağı da ekliyorum bi kabızlık problemimiz olmadı 😬
Ay havucu hiç sevemedi ya dün havuçlu pirinçli püre yaptım sanki ağzına zehir koymuşum 😂
Yarın kabakla pirinç deneyeyim
Sebzeden çok hoşlanmıyor diye hep yoğurt meyve yediresim geliyor 🤣
Yapma ya senin gibi sebzeci anaya uymadı
Bnce çocuk hamileyken bıktı sebzeden 😂😂😂 pirzola ver direk eline 🫣😂

Doktor mama vermişti kızım sevmedi . Bunu denesem mi ki doktora gitmeden . Korkuyorum da ben acemiyim henüz 😄ek gıdaya gecmedik daha. Gizli gizli tattirmis olabilirim sadece . Markası ne peki canım bı bakım olmadı ? Biz hala yenidoğan gibi zırt pırt uyanıp emiyoruz da
Hipp marka organik bi ürün zaten takip ettiğim bi gıda mühendisi de bebişine veriyor 😊
Benim eşim de çocuk doktoru yetersiz kilo alımında mama yerine ek gıdaya başlatıyor aslında 5. Aydan itibaren 🙄
Biz de erken başladık haftalarca süren sulu kaka durumu, iştahsızlık kilo alımını epey yavaşlatmıştı
Kakası da düzeldi memeye bağlılığı da geri döndü

Hipp marka organik bi ürün zaten takip ettiğim bi gıda mühendisi de bebişine veriyor 😊
Benim eşim de çocuk doktoru yetersiz kilo alımında mama yerine ek gıdaya başlatıyor aslında 5. Aydan itibaren 🙄
Biz de erken başladık haftalarca süren sulu kaka durumu, iştahsızlık kilo alımını epey yavaşlatmıştı
Kakası da düzeldi memeye bağlılığı da geri döndü
Evet yaa. Bize reflü maması verdi çok kustugumuz için ama.almadi bir türlü. Aslında tekrar gitsek belki geçin derdi de gitmedik. 6 kilo anca varız biz . 2500 dolaylarında doğduk 😑 çok gaz yapıyor mu peki ? Biz koligiz de birazcik 😁
Sırtı ağrır diye korkan ben 😄

Evet yaa. Bize reflü maması verdi çok kustugumuz için ama.almadi bir türlü. Aslında tekrar gitsek belki geçin derdi de gitmedik. 6 kilo anca varız biz . 2500 dolaylarında doğduk 😑 çok gaz yapıyor mu peki ? Biz koligiz de birazcik 😁
Yani gaz konusunun bu kaşık mamayla ilgisi var mı bilemiyorum dediğim gibi ☹️
Bizimki de gazlı ama kendi kendine çıkardığı için problem olmuyor
Yoğurt meyve falan da sebep oluyor olabilir birçok şey veriyoruz bu dönemde sonuçta

Sırtı ağrır diye korkan ben 😄
Artık kocaman oldular 😍

Hanımlar benim gibi hala adet olmayan var mı? Bugün kasıklarım ağrıyor, olabilirimde. Adet olmamak aslında güzeldi, ama olup bittikten sonra rahatlayacam gibi geliyor bana. Her şey sökülüp atılacak ve ben rahat edeceğim, sizde öyle oldu mu?

Yani gaz konusunun bu kaşık mamayla ilgisi var mı bilemiyorum dediğim gibi ☹️
Bizimki de gazlı ama kendi kendine çıkardığı için problem olmuyor
Yoğurt meyve falan da sebep oluyor olabilir birçok şey veriyoruz bu dönemde sonuçta
Tamam canım teşekkür ederim ben deneyeyim o kaşık mamasini . İyi ki burası var ya. Fazlasıyla korkak ve acemi anne olcakmisim yoksa 😄
Hanımlar benim gibi hala adet olmayan var mı? Bugün kasıklarım ağrıyor, olabilirimde. Adet olmamak aslında güzeldi, ama olup bittikten sonra rahatlayacam gibi geliyor bana. Her şey sökülüp atılacak ve ben rahat edeceğim, sizde öyle oldu mu?
Ben olmadim tam. Hep gelcek gibi oluyor minicik bı leke ara ara . Sonrası yok . Geçen sormuştum ben de 🤷

Benim öncesi sonrası rahatlama konusunda bi fark olmadı gibi aslında ne vardı ne gitti bilemedim 😂
Sadece baya bi ödem attım 1-2 kilom kalmıştı son 2 adetle birlikte göbeğim ve bacaklarım da eski haline döndü o şekilde
Aktif emzirmekle de alakası var sanırım adet olmanın bizimkinin az emdiği 4. Ayda olmuştum ben

Çıktık dr dan tadımlara başla dedi 😂
Havuç patates kabak tadım yaptıktan sonra kıyma pirinç şehriye koyup tadım çeşitlendirip muz 7. Ayda verilecekmiş
Elma armut mevsimde olmadığı zaman kavanoz pastörize meyve oluyor onu kullancaz.
O zmn bu akşam havuç enginar yesin kızçem 😂😂😂
15 gün sonra kıyma koyulacakmış sebze tadımlarına
Ben bugün koydum kuzu kıyma aldım cift çekim kabak ve kopya biberle pişirdim blendirdan çekip zeytinyağı koydum bayıldı benim oğlum 🤩Yanında da yoğurt oh mis 🤣🤣

Oğlum artık yatmayı tamamen reddettiği için yenidoğan dönemindeki gibi pilates topunda zıplayarak kucağımda uyutmaya başladım bugün 😂
Buna da şükür en azından ağlamadan uyuyor sonumuz hayrolsun 🤣
Benimki kolik zamanlarına geri döndü her akşam aynı saatte başlıyor bağırmaya zar zor uyutuyorum 1 saat sonra geri uyanıyor meme almıyor baş bas bağırıyor ağlamaktan helak olunca uyuyor tabi bu 1 saat falan sürüyor.Sabaha kadar böyleyiz gündüzde yanında durursam belki en fazla 1 saat uyuyor.Ama bi iş için yanından gideyim hemen uyanıyor.Ve yine meme reddi meme suan sadece ısırma araci biberonda,bugün göğsümü sagdim en sonunda 1.5 saatte ısıra ısıra zor icirdim.🥺Tımarhaneye gitcem az kaldı 😭

X