2021 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Nasılsınız güzel anneler? Ek gıdaya geçtik bizde ama sözde geçtik ne yaptıysam yemek istemiyor bi karpuzu yiyor onun dışında püresi rendesi meyvesi yok yediremiyorum.güldürebilirsem öyle acıyor ağzını anca bir kaç kaşık öyle verebiliyorum sizde durumlar nasıl

16 haftalık hamileyim doktorum bugün bebeğimin beyninde kist olduğunu söyledi. Çoğu zamanla kayboluyormuş ama yine de çok strese girdim. Başına böyle bişey gelen var mı?

16 haftalık hamileyim doktorum bugün bebeğimin beyninde kist olduğunu söyledi. Çoğu zamanla kayboluyormuş ama yine de çok strese girdim. Başına böyle bişey gelen var mı?
Sağlıcakla kucağınıza alırsınız inşallah aynı şey mesai arkadaşımda söylendi ve oğlu şu anda 45 günlük siz içinizi ferah tutun

Valla biz bi tatile gittik geldik tüm aile hasta olduk, bebeğim tam yemeye alıştı derken hastalikta hic yemedi, neyse iyilesyik filan bu sefer ara ara diş belirtileri oluyor ateş salya yine o günlerde yemiyor..zaten küçük minyon bi bebek bi gun yediğini başka gün versem yemiyor, blw yapiyorum arada onune koyuyorum arada kendi atıyor ağzına arada ben veriyorum, kaşıkla değilde elimle peynir yumurta yiyor iyi oluyor, her gün değişik huy.. emekleme yok, döne döne ilerliyor arada, uyku düzenimiz yok, gece milyon kez kalkıyoruz bu beni çok yoruyor
Eylülde ise baslicam simdiden hüznü çöküyor, off

Benjm bebiste zayif ek gida da bizde cok iyi değiliz ağustos 15 te ise baslayacagim biberonla tutmuyor adam akıllı bir sabah kahvaltısına alıştırabilsem cok iyi olacak yoksa isteyken aklım hep onda kalacak ya başka bebekler ne guzel yiyor bir bucuk aydır basladik ak gıdaya en fazla 5 6 kasik bir küçük kavanoz olarak hesaplarsam gunde bir tane anca bitiriyor bazen o da yok of ki ne off

sabah işe giderken emzirirsen bence ek gıda yeterli olur gibi bi meyve bi çorba püre tarzı yeterli sen işteyken bizde yarın 8. ayımız olcak 9 kiloya yaklaştı ekstra mama devam sütü vs içmedi sevmedi sadece tam tahıllı mamalar şimdide kahvaltısı meyvesi yoğurdu püresi derken çok güzel yiyo

Ya işte bazen haftada 1 2 güzel yiyor bi seviniyorum, sonra poff. Dün mesela su bile içmedi.. bende özeniyorum yiyen çocuklara. Valla doktoru dinledik 6 ayı bekletilen gıda icin eskiler 3 4 ayda veriyolarmis biz sakındıkça dikkat ettikçe zorlaşıyor.. öğlen güzel irmikli meyveli karışım yaptım 3 kasık yemedi. Çöp oldu. Akşama bezelye vercem bakalım 1 2 kasık yer mi. Gerçekten bebeler büyüdükçe zorlaşıyor her sey

Kesinlikle oyle ben 5. Ayda basladim inan bana yiyen her türlü yiyor arkadaşım sutu kilo aldırıyor diye 7. Ayda başladı verdiğim herseyi yiyor diyor bence tamamen iştah meselesi bazı bebeler doğuştan iştahlı bizim kiz mırın kırın ben kac şeyi yapıp attığımı sayamam bile bir kaşık bile yemediği oluyor şimdi biraz meyve puresi bazen yumurta sarisi buskivi karışımı corbadanda sebze ve tarhana o da yediği 4 5 mama kaşığını geçmez bende güne 3 4 kez veriyorum az yiyince neyse umarım iştahı açılır zamanla

Işe gittiğimde meme bulamayacağı için yiyecektir diye umut ediyorum bende

Selam güzel anneler bebisler nasıllar? Bizimki bu ara ne yiyor nede emiyor.yemek işini zorla oda dört beş kaşık anca emme ise ya uykuya dalacakken yada tam uyanmadan önce.hele uyku geceleri çok fenayiz korkulu rüyam gaz sancısı yeniden başladı gecelerde bir saat bile kesintisiz uyumuyor bir ay sonra işe başlayacağım bakalım nasıl olacak

Günaydın canimm, bu ara bizimki de yemiyor bişey su bile zorla onu da içmiyor. Ama hastalıktan yemiyor yavrum covit olduk geçen hafta maaile.. daha yeni yeni iyilesiyoruz..Bide diş eti iyice kabarmış belki o da rahatsz ediyor, iyice kilo verdi hissediyorum, iste bi beni emiyor onu da yapmasa baya üzülürdüm..
Bizim uyku yavaş yavaş düzene giriyor, desteksiz uyutmaya çalışıyorum, yatağına koyup yatır kaldır.. kendi uyuduğu icin saat başı kalkan çocuk daha az kalkar oldu şükür.
Neden gaz sorunu var, ek gıdadan dolayı mi.. gün içinde yerde takılınca yüz üstü gazi filan kendileri rahat çıkarıyor artik

Çok geçmiş olsun Allah şifalar versin biz covidi anlattığımız da daha iki ayliktik sizde atlatırsınız inşallah.bizim dişler iki aydır gözüküyor altta iki tane yana yana ama bir türlü çıkmadı.gaz niye oluyor anlamadım ek gıda da çokta birşey yemiyor.alerji riskine karşı üç gün kuralı ve bı ara ishal olmamız nedeniyle cesitimiz az zaten.çiğ yoğurda bile iki gündür başladık.yaklasik iki aydır emekliyoruz hareket açısından da çok şükür sıkıntı yok ama niye hala gaz sancısı çekiyor anlamadım

Oy masaallah erken emeklemis annesi, aslında hareket ettiği için gaz kalmaz ama demek ki ek gıdaya vücut bu şekilde tepki veriyor, bi doktora danış bakalım nasıl yorum yapacak gaz konusunda

Arkadaşlar benim oğlum 10 gün sonra 8 aylık olacak ama asla ek gıda yemiyor reddediyor mama sandalyesine oturunca yüzünü gözünü ovmaya başlıyor kendini kasıyor oturmamak İçin su bile içmiyor ne yapıcam ben ya çok üzülüyorumbana ne önerirsiniz bir de meme ile mama arasına kaç saat koyuyorsunuz?

Kaşıkla veriyorsan, elinle yedirmeyi dene..bazen önüne koy kendi yemeye çalışsın belki böyle istiyordur.. benimkide bazen yiyor bazen yemiyor bu ara hiç yemiyor kitliyor ağzını mesela..
1.5-2 saat arası olursa acıkır en azından

Bizimki d çok yemiyor çokta emmiyor hadi memeye güveniyor desem oda yok yani.deneme yanılma yoluyla ilerliyoruz.mesela bizimki kesinlikle yarım yatarak falan yemek istemiyor dik oturur pozisyonda olacak.bende güldürüp ağzına veriyorum birde emzirmeden önce yedirmeyi dene,seni görmeden eşin falan denesin yedirmeyi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…