2021 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Üçüncü kez hamileyim ilkinde bildiğin tüm adet sancısını çektim.ikincisinde kuzum 5 haftalikti kaybettiğinde bunda da kaşık ve bel ağrısı ve aşırı tatlı isteği haricinde hiç belirtim yok.sen nasıl bir hafta bekleyebildin ben ilk günden yapardım.sanirim ben sabirsizim 😅😅
Çocuk istemi ile doktora gitmiştim 2 hafta önce. bir kaç ilaç vermişti. İlaçlardan dolayı geciktiğimi zannettim. Bir de hamilelik belirtilerini okuyordum herkes ilk haftalardan bissürü belirti görüyor ben sadece adet sancısı çektiğim için konduramadım 😆

Kızlar bu arada dün covid testi verdim pozitif çıkmışım.. hemen doktorum olsalar ıgneye başlattı. C vitamini d vitamini çinko omega folik asit bunları kullanıyorum..
Boğaz ağrısı burun tıkanıklığı baş ağrısı hapşırma bu şekilde geçiyor 2 gündür. Dilerim bebiş ve ben bu süreci sağlıkla atlatırız. Dilerim hiç biriniz bu illetle temas etmezsiniz 🙏
Rabbim seni ve bebeğini korusun bu illetten 😔

Kızlar selam benim yarın 5. haftam olacak 4. Haftada gebeliğimi öğrendim ve çok göğüs hassasiyetim vardı dün itibariyle hassasiyetim geçti.. mayısta kontrolüm var sizde buna benzer durum yaşadınız mı?

Kızlar selam benim yarın 5. haftam olacak 4. Haftada gebeliğimi öğrendim ve çok göğüs hassasiyetim vardı dün itibariyle hassasiyetim geçti.. mayısta kontrolüm var sizde buna benzer durum yaşadınız mı?
Adet zamanima denk gelen surec ve sonrasinda 2 hafta kadar cok yogundu hep oyle gidrcek sandim. Sonrasinda gecti benimde normal olsa gerek :)

Arkadaslar ultrason resminizde bpm yazan kalp atisi sayilarina bakmaniz mumkun mu? 200 un ustunde cikti cok degil mi panik oldum

Arkadaslar ultrason resminizde bpm yazan kalp atisi sayilarina bakmaniz mumkun mu? 200 un ustunde cikti cok degil mi panik oldum
Baktım benimkinde yazmıyor :KK43: Ama bana da kalp atışı çok hızlı gelmişti, sormuştum. Doktor “daha 180’leri falan görücez normal onun için” demişti. Doktorun normal gördüyse normaldir canım dert etme. 🌸

Kızlar ben 3 haftadır falan feci şekilde sindirim sistemi sorunu yaşıyorum. :KK43: Karnım 4 aylık hamile gibi şişti bağırsaklarım yüzünden. Hayatımda ilk kez yaşıyorum, gebelik yüzündenmiş. Kabız değilim, bağırsak tembelliğim var. 4-5 günde 1 tuvaletim geliyor ayıptır söylemesi. Doktor suya karıştırılan bir ilaç verdi ama o da aşırı ağrı yapıyor diye çok zorda kalmadıkça kullanmıyorum. Bunu yaşayıp çözüm yolunu bulan var mı acaba? Uzun yürüyüş yapmak iyi geliyor ama malum tam kapanma geldi, yürüyüşlerim kısalmak zorunda.

Kızlar ben 3 haftadır falan feci şekilde sindirim sistemi sorunu yaşıyorum. :KK43: Karnım 4 aylık hamile gibi şişti bağırsaklarım yüzünden. Hayatımda ilk kez yaşıyorum, gebelik yüzündenmiş. Kabız değilim, bağırsak tembelliğim var. 4-5 günde 1 tuvaletim geliyor ayıptır söylemesi. Doktor suya karıştırılan bir ilaç verdi ama o da aşırı ağrı yapıyor diye çok zorda kalmadıkça kullanmıyorum. Bunu yaşayıp çözüm yolunu bulan var mı acaba? Uzun yürüyüş yapmak iyi geliyor ama malum tam kapanma geldi, yürüyüşlerim kısalmak zorunda.

Benimde karnım çok şiş. Çok kabız değilim ama şişkinlik var. Buda ğöbekte çok çirkin duruyor. Araştırmalarıma göre 3. Ayda normale dönüyormuş. Sizin başka şikayetleriniz var mı bulantı kusma tiksinme gibi.

Baktım benimkinde yazmıyor :KK43: Ama bana da kalp atışı çok hızlı gelmişti, sormuştum. Doktor “daha 180’leri falan görücez normal onun için” demişti. Doktorun normal gördüyse normaldir canım dert etme. 🌸
Cok tesekkur ederim🎀
Doktor hicbir sey soylemedi cok ilgisizdi odaya girsigimiz ciktigimiz sedyeye yattigim bir oldu degisecegoz doktoru. Ben bakinca fark ettim. Sorun gormemesinden ziyade bakmadigi icin demedigini dusunuyorum. Aralik olarakta en fazla 180 gosteriyor merak ettim ustunde cikanlar oldu mu

Cok tesekkur ederim🎀
Doktor hicbir sey soylemedi cok ilgisizdi odaya girsigimiz ciktigimiz sedyeye yattigim bir oldu degisecegoz doktoru. Ben bakinca fark ettim. Sorun gormemesinden ziyade bakmadigi icin demedigini dusunuyorum. Aralik olarakta en fazla 180 gosteriyor merak ettim ustunde cikanlar oldu mu
Wmf 155 hz yazıyor o mu acaba. Ama benimki küçüktü 6+5te acaba büyüdükçe çoğalıyor mu kalp atışı

Kızlar selam benim yarın 5. haftam olacak 4. Haftada gebeliğimi öğrendim ve çok göğüs hassasiyetim vardı dün itibariyle hassasiyetim geçti.. mayısta kontrolüm var sizde buna benzer
Ben de yarın 5+0 olacağım. Dehşetli bir göğüs kaşıntısı vardı ben de ayrıca aşırı şişkinlik te vardı. Kaşıntı bitti gibi ama şişkinlik devam ediyor. Bu hızla ilerlemez inşallah bu şişkinlik durumu

Benim karnım üst kısmında değişik bir ağrı var. Spor yapmışım da hamlamış gibi hareket ettikçe fark ediyorum. Sizde de böyle bir şey var mı?

Kızlar bu arada dün covid testi verdim pozitif çıkmışım.. hemen doktorum olsalar ıgneye başlattı. C vitamini d vitamini çinko omega folik asit bunları kullanıyorum..
Boğaz ağrısı burun tıkanıklığı baş ağrısı hapşırma bu şekilde geçiyor 2 gündür. Dilerim bebiş ve ben bu süreci sağlıkla atlatırız. Dilerim hiç biriniz bu illetle temas etmezsiniz 🙏
Geçmiş olsun canım.inşallah sağlıcakla atlacaksiniz ikinizde.dualarimizdasın

Canım bir Malatya lı olarak söylüyorum derdine kayısı çare olur 😅 siyah (gün kurusu) içinde katkı yok onu alıp yiyebilirsin kaynatıp suyunu icebilirsin.bu arada bol su iç suda bağırsakları çalıştırır

😭😭😭 ya bu hafta Dr gidecektim.randevuyu özelde zar zor cumaya devlettede 3 Mayıs'a bulabilmistim şimdi tam kapanmada nasıl olacak.polikinikler çalışacak mı? daha kese bile görmemiştim ben

Wmf 155 hz yazıyor o mu acaba. Ama benimki küçüktü 6+5te acaba büyüdükçe çoğalıyor mu kalp atışı
Emin olamadim. Bende HR bpm seklinde yaziyor. Biraz arastirdim genelde 70 le baslayip 180 lere kadar cikiyormus. 12 haftadan sonra ise dusup daha sabit devam ediyormus. Buun baska bir doktora danisacagim ins. Cevapladigin icin tesekkur ederim🎀😇

X