2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Masallah yalniz fiyatlar tup bebek fiyatina dogumben burdaki 7 bin tlye cok fazla diyordum...Rabbim durumu olmayana yardim etsin ne diyelim
Haklısınız aynen öyle. Allah herkesin yardımcısı olsun. Sağlık sigortası olunca daha uyguna geliyor fiyatlar tabi

Haklısınız aynen öyle. Allah herkesin yardımcısı olsun. Sağlık sigortası olunca daha uyguna geliyor fiyatlar tabi
Ozle Saglik sigortam yoktu gebe kaldiktan sonra tabi arastirrdim ama artik gebe oldugum icin kapsamayacakmis bi de bana 1 yillik 10 tane muayene icin sigorta ucreti 6.500 tl dediler e zaten hesaplayinca ben 10 tane muayeneye de gitsem 6.500 tl vermis oluyorum...hic bulasmadim...bu dogum icin de Seytan diyor git en cafcafli en pahali hastanede dogum yap, sonra da verdigini geri almak icin dava ac, ugrasip dursunlar....

Ben de akşamları daha kötü oluyorum her gece resmen midem bomboş aç uyuyorum yemek borum yanıyor çoğu zaman..

Slm bende hamileligin ilk günlerinden beri midem alev alev yaniyordu. Dün doktor gaviscon surup yazdi bana çok iyi geldi. Simdiye kadar dayandim ilac kullanmamak icin ama sürekli yanma mide bogaz ve gırtlaga cok zarar veriyor ben artik öksürmeye başlamiştim.

Haftaici ikili test için gideceğim geçen sefer soracaktım unuttum hatırlattığın çok iyi oldu canım teşekkür ederim Gerçekten boğazım girtlagim tahriş oldu artık acıyor her bulantida acı hissi daha da artıyor

Gaviscon şurubun hiç bir zararı yok canım.iyi yapmışsın.ben ilk hamileliğinde gaviscon ve rennie ile ýasiuordum

Ne kadara yaptırdınız peki canm fiyat olarak. Yunus Aydın'ı birçok kişi öneriyor zaten ben de onu düşünüyorum aslnda. Sizn şuan tüp bebek oldu mu hamile misnz

Sağlıkla kucağınıza alın inşallah Ben henüz hastane seçmedim sadece muayenehaneye gidiyorum benim de muhtemelen bu miktarları bulur

Tiksinme bende 10.haftada geçti.insallah seninde geçer. Bende internette tv de yemek progmamlari veya reklamlarini bile içim almiyordu.

O grupta fetal dna da yaptıran çok var. Ben de sormuştum hep fetal dna yaptıranlar yazmış demek ki

Memnun olmak frekansların aynı olması çok önemli. Benim doktoruma tavsiyeler üzerine karar verdim anlaşmalı hastaneleri belli o yüzden seçim imkanım pek yok ben de çok memnunum İkili testi düzen laboratuvarında yaptırdım dün 186₺ tuttu Ama tam kan sayımlarını vs ben de devlette yaptırıyorum ekstra para vermem gibi ya ona sadece detaylı ultrason için bir perinatologa giderim 18. Haftadan sonraymış o çok önemli tüm organları inceleniyormuş onu dışında böyle devam gibi

Yenidoğan uykusu kısa oluyor zaten 2 saatte bir kendi uyanır genelde. Ama acayip rahat etti 4. ayda verdi eğitimi çocuk da mutlu arkadaşım da mutlu öyle takılıyorlar.
Çiçek ailem diye bi akademiden program satın aldı o 300 tl ödedi galiba.

Ss aldım bunu araştıracağım

Ss aldım bunu araştıracağım
Yenidoğan programları da var ben doğurur doğurmaz almayı düşünüyorum valla tek olsa yine 4 ay beklerim de iki tane olunca en çok uykusundan korkuyorum
Bi de 4. ayda uyku gerilemesi dönemi varmış o ara bebeklerin bütün düzenleri bozuluyormuş. Uyusun diye emzirip sallarsan yandın diyor. Karnının tok olduğundan emin olup bebeği yatırmak gerekiyormus. Ağlamaya devam ederse de poposuna pıt pıt yaparak sakinleşmesi bekleniyormuş. Ya da kucağa alıp sustuğu an geri bırakmak gerekiyormus. 4.ayda çocuğun alıştığı uykuya dalma biçimi kalıcı oluyormuş yani. Gece uyandı diyelim sallayarak uyutuyorsun sallamadan uyumuyorlarmış.
Çok ilginç demi

Ah bu temizlik merakınız başımıza bela zaten. Şuan halının üzeri gözüme çok batıyor. Önceki gün süpürmeme rağmen bir de. Kalkıp haldır haldır süpürge yapasım var ama yok yatıcam

Doktorunuz 11+5 te çıkıntı gördü ama net bişey söylemedi sonda merak edip gitmediniz mi Şuan kaçıncı haftadasınız peki ?

Hangi Memorial iyimiş ücret, benm ki 760 sağlık sigortam yok maalesef
Canım sağlık sigortası isteğe bağlı başlatılabilirsin. Ben GSS ödüyorum; aylık 107 TL su anda. Tüm sağlık hizmetlerinden yararlanıyorum. Doktor kontrolüne gittiğimde sağlık sigortam olduğu için 105₺ ödüyorum (özel karataş hastanesi - İzmir )
Sağlık sigortası olmasa 250-300₺ öderim sanırım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…