2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
senle cok yakınız haftamız .bugün tam 10. hafta .
yat dinlen güzelce benim de 6.ncı hafta kanamam olmuştı. kanama alanı yok . ama neden kanadıgına dair bişi demediler uyuşmazlık ignesi yaptılar.
11. hafta da gitcem sonra 10 güm somra cagırır heralde 2 li teste.
şu 13. haftayı atlatsak biraz daha rahatlıcam

Inşallah. Bana bir sey denmedi ama bu hafta gitmişken 2liyi de yaptırırım herhalde çarşamba günü 11+3 oluyorum.
11.haftada da yapılıyormuş yavaş yavaş başlamıştı burda geçen hafta testler.
Aman keselerde olmasın da kanama diğerlerini çok takmiyorum valla fiziksel kanamam da olmayinca çok dikkat etmedim açıkçası kalkıp yemek falan yaptım da temizlik falan yapmadım.
10.haftadan sonra düşük riski ciddi oranda azalıyormuş artık geçen bi doktorun yayınında denk gelmiştim. Fetüs kaynaklı düşükler hep 10.haftaya kadar oluyormuş.

valla bugün tam 10. hafta inş bişi olmamıştır.
anlamıyoruzda kücücükler diye.
11. haftada başlıyr 2 litest ama ben tam 11. hafta gitcem diye belki yapmayabilir. ikizlerde ikili test önermiyorlar cok dogru bilgi vermeyebiliyormus haberin olsın

Biliyorum da doktor bi bakalım deyince ben de kendimi teslim ettim açıkçası. Bi de içimde risk yüksek çıkmazmış gibi bi his var inşallah öyle de olur.
Önemli olan detaylı ultrason dedi açıkçası ikiliyi biraz da adet yerini bulsun diye yaptırıyorum. Bebeklerim benim nasibim ama hiç test yapılmadı da demek istemiyorum. Bakalim ölçümler ne olacak belki doğrudan fetal dna yaptır diyecek. Başımıza ne geleceğini bilmiyoruz ki.
Ay bir an önce hareketlerini hissetmeye başlasak da rahatlasak artık. Bugün şey bile düşündüm karnımı ölçeyim büyüme varsa bebekler iyidir

evet büyürler saglıkla inş. ama senin karnın cıkmıştır belki ikiz ya kuzum. 14 . haftadan sonra azıcık cıkıyırmuş karın .

BEnim kusmam en fazla 3 kere falan oldu ama tiksinme öğürme ve aşırı üşüme ve hergün mutlaka baş dönmesi oldu göğüs hassasiyeti en baştan beri vardı şimdi yeni yeni sadece yatarken hafif oluyor ilk bebek tecrübesizim aklıma binbir türlü şey geliyor allah korusun bebişlerimizi. Sadece 1 kilo aldım karnım gazdan şişiyo sonra geri iniyor 12+3 olduk sadece bel ağrım var şuan mide bulantılarım olduğunda hep şükrederdim bebek iyi diye şimdi olmayınca panikliyorum

Gozun aydin canim olsun yinede insan seviniyor daha kesin birsey olmasada bende merak ettim benim ultrason yeni gecti 2 subatta sadece kalbi dinlicez bizde doppler midir nedir

Bende ayni sikintiyi yasiyorum hollanda yan ulkedeyim... pandemi dolayisiyla almiyorlar ekstra usg keske olsada odesem gidebilsem diyorum bir an once bitsin su hastalik hicbirseyi gonul rahatligiyla yasiyamiyoruz trde hersey serbest paran varsa ozele gidiyorsun yasadigim sehirde bile sehir hastanesindeki kadin dogum muayene ve kan alma en fazla 40 tl idi ama yapicak birsey yok beklicez...

Gozun aydin canim olsun yinede insan seviniyor daha kesin birsey olmasada bende merak ettim benim ultrason yeni gecti 2 subatta sadece kalbi dinlicez bizde doppler midir nedir
Teşekkür ederim canım eninde sonunda öğrencez az daha sabır bebişlerimizin sağlıklı olduğunu bilelimde hayırlısıyla

Cnm bildigim kadariyla muhendisliklerde puanlar 95lere cikti artik. Hele de sehir tercihin olursa bir de kadro açılmasını beklemen gerek. Baska il secersen kit kurumu olmamasina dikkat etmen gerek her ilde olmuyorlar ve olsa bile tayinleri de cok zor cunku. Ben ilk memur olarak bir kit kurumuna bursaya atanmistim 4 yil orada kalmak zorunda kaldim sonra ailemin yanina dönmek istedigimden sinava hazirlanmistim 12 sene oncesinde bile 93 puanla istanbula yerlestim ama kurum secimini maalesef dogru yapmamisim sana tavsiyem muhendis odakli bir kurum secmen. Çalıştığımız kurumda bizim degerimiz yok butun kisitlamalar bize de uygulaniyor ama is ek odemeye gelince durum degisiyor dun bana ek odeme olarak 12.90 tl yatti dusun yani aylardir izinsiz esnek calismasiz ise gitmemizin karsiligi bu ustelik cok da yogun calisiyoruz. Baska kurumlarda calisanlar 10 yas alti cocuklari varsa izinli sayılabiliyor ama biz her haktan mahrumuz. Sececegin kurum cok onemli yani. Ama herseye ragmen evli cocuklu olanlar icin mesai saatlerinden dolayi bile olsa kamuda calismak cok daha tercih edilir.

Günaydın kızlar . Umarim herkes iyidir. Benim karnımdaki dolgunluk hissi tamamen geçti karnım söndü resmen. acaba 2 gün önce cok karnim agrimisti aksamindada kanama olmustu kalbimi durdu diye kendi kendimi yiyorum.Bulanti tiksinmede gecti. Umarim hersey yolundadir. Cuma randevum var

Ben kizimds öyleydim dogurana kadar kimse demezdi bu hamile. Simdi 7 24 bulanti kusma geberiyorum resmen herseyden midem bulaniyor su bile icsem kusuyorum hayattan sogudum resmen. Yemek yiyebilmek ne buyuk bir nimetmis

Cnm sen 12 haftayi doldurdun belirtilerin o yuzden sona erdi. Mesela ben daha 9+3um ama benim bile mide bulantim azaldi tiksinti hissim cok yogun devam ediyor ama inaniyorumki 12.haftada hepsi bitecek. Sen de endise etme yani hicbi sorun yoktur

Karın şişliği gazdan da oluyor sanırım bir var bir yok. Bulantı da belki geçecek artık, azalacaktır . İnşallah sorun yoktur olumsuz düşünmeyin

24. Haftadan sonra idari izin kurum insiyatifinde mı?
Aslında kurum inisiyatifinde olmaması gerekiyor cb kararnamesine göre kamuda çalışan gebeler 24. Haftadan sonra idari izinli bu kadar net bi hüküm. İdari izinli sayılmak maaşınıza da dokunamazlar demek oluyor bu.kesinti vs yapılmadan tam alacaksınız. Eğer böyle yapmaz ise kurumunuzu cimere ve bimere şikayet edin uygulamak zorundalar.
Ben de avukatım (bakanlıklardan birinde) ancak duruşmam vs yoksa zaten haftada bir gün işe gidiyorum esnek çalışma uygulanıyor bize. Dava dosyalarımı 24. Haftada bıraksam çok erken olucak ve temmuz ayında toplu ödeme alıyoruz biz onu kaybedebilirim eğer kurumum izin verirse 24. Haftadan sonra dava dosyalarıma bakmaya devam etmek istiyorum mesela ama bizim kurum izin verir mi çalışmama yoksa cb kararnamesi açık diyip eve yollarlar mı bilmiyorum Temmuza toplu para olmasa çalışmam açıkçası ama güzel bir değerlendirme oluyor vazgeçmek istemiyorum o paradan

Son düzenleme:
Benim midem bulanmıyor aksine çok acıkıyorum ama koku hassasiyet var, özellikle sigara kokusu ve deterjan kokusu ağır geliyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…