2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Doğduğundan beri premium care kullanıyorum hiç taşma yaşamadım, doğru bağlamadığım ya da küçük beden kullandığım zamanlarda kaka sızdı sadece. Molfix, goon, sleepy gibi bezler de kullanıyorum içlerinde sıvıyı en iyi absorbe eden bence premium care.
Diğer kullandığım markalar da aynı şekilde oluyor. Bezin bacak kısmında bulunan iç lastikli yapıyı bezi taktıktan sonra düzeltmeyi deneyin. Ben uyuduktan sonra bezini değiştirip yatırıyorum, sabaha kadar baya doluyor tabi. Sabaha kadar defalarca meme emiyor.
uyuduktan sonra altını değiştirmeyi denedik, gece kendimiz yatarken aldık yataktan, uyandırmadan değiştirdik. sabah yine taşmıştı, molfix'de de premium care'de de: ) lastiğini filan hep düzeltiyoruz.

Sabaha kadar defalarca meme emme olayı ne zaman biticek ya ben bittim çünkü de 😰
di mi ya 😁 bi bakmışız o da bitivermiş olsun acısız üzüntüsüz inş. Emzirmek güzel gece emzirmek insanı şuursuz yapıyor. Ben çok muntazam uyurum oğlan benim tam tersim takla atıyor yatakta. Uykum da çok hafiftir. Geçen 180 derece dönmüş uyurken ben de gayri ihtiyarı ayağını örteyim diye kendi örtümden çekiştirdim mızırtı geldi meğer başını örtmüşüm.
Birisi de Twitter’a yazmış gece çocuk uyandı emziğini şarja takmaya çalışırken buldum kendimi diye. Uykusuz gece gündüz pür dikkat olmaya çalışmak zor.
uyuduktan sonra altını değiştirmeyi denedik, gece kendimiz yatarken aldık yataktan, uyandırmadan değiştirdik. sabah yine taşmıştı, molfix'de de premium care'de de: ) lastiğini filan hep düzeltiyoruz.
Allah Allah benim oğlan az mı çiş yapıyor acaba. Ben bi büyük bez kullanıyorum belki ondan taşma olmuyordur. Şimdi beşlerim bitiyor 6 bedene geçeceğim. Kilo aralığı 5 içinde ama beli bacakları rahat değil gibi.

Son düzenleme:
D vitamini tek fıs 600lük
Balık yağı 4ml
Demir de 2 ml
Doktor bu ölçüleri verdi ☺️

Balik yağı möllers marka 2.5ml,
D vitamini ocean 400luk 1 fıs kullaniyoruz.
Möllersde de d vitamini oldugundan 600luk d vitaminine gecmedik. Baska marka kullanirsaniz icerigine gore ayarlamaniz gerekir☺️

Wellcare D vit 600lük, 1 fıs
Möllers tutti furutti 1 tatlı kaşığı

İkisini aynı gün vermiyorum, bir gün d vit, bir gün balık yağı.
Teşekkürler kızlar ❤️

Sabaha kadar defalarca meme emme olayı ne zaman biticek ya ben bittim çünkü de 😰
Ben son 1 haftada günde 1 e falan düşürdüm. gündüz uykusunda 1 kere .gece de uyumadan 1 kere ama . toplasan 10 dk i geçmiyor iki süre.
önceden olsaydı evde olduğum gün rahat 45 dk memede vakit geçiriyordu toplamda .
Bana baya iyi geldi azaltmak .
gece emzirmeyi de kestim . bazen çok meme diye ağladığında. mama gündüz vermediğim halde 1 ölçekle çok sulandırıp veriyorum. memede keyif yaparcasına tüm evi dolaşıp yavaş yavaş içiyor. memeyi uyutuyor.bir de şu ara çok ısırıyor.bildigin disi ile sıkıştırıp çekiyor memeyi öyle olunca kızıyorum bende .17 aylık ya kesmem lazım
25 26 aylıkken bırakan bebekler duyuyorum riske alamam ya o kadar uzun iyi degol gibime geliyir

di mi ya 😁 bi bakmışız o da bitivermiş olsun acısız üzüntüsüz inş. Emzirmek güzel gece emzirmek insanı şuursuz yapıyor. Ben çok muntazam uyurum oğlan benim tam tersim takla atıyor yatakta. Uykum da çok hafiftir. Geçen 180 derece dönmüş uyurken ben de gayri ihtiyarı ayağını örteyim diye kendi örtümden çekiştirdim mızırtı geldi meğer başını örtmüşüm.
Birisi de Twitter’a yazmış gece çocuk uyandı emziğini şarja takmaya çalışırken buldum kendimi diye. Uykusuz gece gündüz pür dikkat olmaya çalışmak zor.

Allah Allah benim oğlan az mı çiş yapıyor acaba. Ben bi büyük bez kullanıyorum belki ondan taşma olmuyordur. Şimdi beşlerim bitiyor 6 bedene geçeceğim. Kilo aralığı 5 içinde ama beli bacakları rahat değil gibi.
gece ben ne kendimde olurum .ne de düzgün uyurum .
sırf bu yüzden doğduğu günden yanımda anne yani park yatakta yattı.tabi 11 aylıktan sinra ipler koptu .ozleidigmjzden birlikte yatıyoruz ama şu sira düzeltmeye başladık.cunku montesoride rahat yatmak istiyor.

merhaba kızlar ben e bebeğin baby plus katlanabilir bebek tuvalet lazımlığın ı almıştım. Sanırım açıldığında her tuvalete uygun bir adaptör olmuyor. Biz koyduğumuzda klozetten kayıyor haliyle bebek korkuyor düşecem diye yapmıyor tuvaletini.
Bu ürün dışarda kullanmak için daha uygun sanırım. Siz aldınız mı?
Önerebileceğiniz daha yumuşak sabit evde klozetin üzerinde rahat ettirecek klozet adaptörü var mıdır?

gece ben ne kendimde olurum .ne de düzgün uyurum .
sırf bu yüzden doğduğu günden yanımda anne yani park yatakta yattı.tabi 11 aylıktan sinra ipler koptu .ozleidigmjzden birlikte yatıyoruz ama şu sira düzeltmeye başladık.cunku montesoride rahat yatmak istiyor.
Rahat ve kendisi yatmak istese ben de rahat uyusam diken üstünde yatmaktan çok yoruldum

merhaba kızlar ben e bebeğin baby plus katlanabilir bebek tuvalet lazımlığın ı almıştım. Sanırım açıldığında her tuvalete uygun bir adaptör olmuyor. Biz koyduğumuzda klozetten kayıyor haliyle bebek korkuyor düşecem diye yapmıyor tuvaletini.
Bu ürün dışarda kullanmak için daha uygun sanırım. Siz aldınız mı?
Önerebileceğiniz daha yumuşak sabit evde klozetin üzerinde rahat ettirecek klozet adaptörü var mıdır?

Eklentiler

• Screenshot_20230116-224346_Chrome.jpg
    Screenshot_20230116-224346_Chrome.jpg
    55,2 KB · Görüntüleme: 28
Bizde ilkdefa hastalandık babamız hasta heralde ondan geçti burnu akıyo hapsırıyor şimdilik, inşallah artmaz ne önerirsiniz kızlar ? Kendi doktorumuza ulasamadm izindeyms Aile hekimine sordum aferin kullanablirsin dedi aferin 2yaş altına oluyormuki? Cocuk doktoruna soramayınca emn olamadm

Kızlar selammm💜

Kızçem 17 ay 11 günlük oldu ..
Hala tek kelime etmiyor ..
Söylediği şeyler hav
ve abla( ablası yok)

Yani konuşuyoruz tane tane anlatıyoruz kısa cümleler kuruyoruz ama asla ..
Anneeeeeeee diyorum
Ablaaaaaaa diyo

Babaaaa ba ba diyoruz
Ab baaa diyor

Pür dikkat dinliyor, ağzımızın içine bakıyor ama yok.
Komutlar, ismine seslenince bakma, evet hayır hepsini biliyor.
Tüm hayvanları hemen hemen tanıyor diyebilirim
inek hangisi işaret parmağıyla gösterip bu
köpek hangisi bu
ahtapot hangisi bu
hepsi okey.. Ama kelime yok..
Ne dede ne anne ne baba ne gel hiçbiri 😒

Cinnet vallaha kafayı yicem
ne yapayım ya ? Yalnız olmadığımı söyleyin nolur ?

Ne yapsam götürsem mi bi doktora danışsam mı
Gerçi benim kızımın herşeyi geç oldu .. 8. ayda döndü, 10. ayda emekledi vs gibi..
Bende 2 yaşında konuşmuşum ama öncesinde anne baba varmış tabi bende , kızımda hiçbiri yok

Kızlar selammm💜

Söylediği şeyler hav
ve abla( ablası yok)

Anneeeeeeee diyorum
Ablaaaaaaa diyo

Babaaaa ba ba diyoruz
Ab baaa diyor

köpek hangisi bu
ahtapot hangisi bu

Gerçi benim kızımın herşeyi geç oldu .. 8. ayda döndü, 10. ayda emekledi vs gibi..
Bende 2 yaşında konuşmuşum ama öncesinde anne baba varmış tabi bende , kızımda hiçbiri yok
Canım benim kızımda pek bişey konusuyor sayılmaz anne baba( ama heceleyerek babasına bakarak değil) hav mö gak bu kadar. 18.aydan sonra başlarlar diyorlar du bakalım bekliyorum bende

Bizde ilkdefa hastalandık babamız hasta heralde ondan geçti burnu akıyo hapsırıyor şimdilik, inşallah artmaz ne önerirsiniz kızlar ? Kendi doktorumuza ulasamadm izindeyms Aile hekimine sordum aferin kullanablirsin dedi aferin 2yaş altına oluyormuki? Cocuk doktoruna soramayınca emn olamadm
Çok geçmiş olsun inşallah ilerlemez. Yattığı odayı nemlendirme, burun temizliği, tavuk suyu çorbası, meyve, sarımsaklı yoğurt şeklinde tüm tuşlara ya da mümkün olanlarına basabilirsiniz. Grip ilacı biz de kullanmıştık.

Kızlar selammm💜

Söylediği şeyler hav
ve abla( ablası yok)

Anneeeeeeee diyorum
Ablaaaaaaa diyo

Babaaaa ba ba diyoruz
Ab baaa diyor

köpek hangisi bu
ahtapot hangisi bu

Yalnız değiliz: ) az kaldı konuşacaklar. Benimki de geç emekledi, geç yürüdü. Canları sağolsun: )
Konuşmuyor oğlum ama bizimle dalga geçmeyi biliyor. Türlü türlü hareketleri, tepkileri var, çocuk değil komedyen..

Çok geçmiş olsun inşallah ilerlemez. Yattığı odayı nemlendirme, burun temizliği, tavuk suyu çorbası, meyve, sarımsaklı yoğurt şeklinde tüm tuşlara ya da mümkün olanlarına basabilirsiniz. Grip ilacı biz de kullanmıştık.
Teşekkür ederim aminn 🤲🏻 burun temizliği hariç şuanda yapıyorum asla izin vermiyor tıkalı gibi değilde sürekli akıyor siliyorum illa yapmam şartmı? Damla serum fizyolojikler var evde ama pek etkili olmuyor sanırım..sırıngaylamı yapmak lazım
Grip ilacı aferin mi kullanmıştınız?

Teşekkür ederim aminn 🤲🏻 burun temizliği hariç şuanda yapıyorum asla izin vermiyor tıkalı gibi değilde sürekli akıyor siliyorum illa yapmam şartmı? Damla serum fizyolojikler var evde ama pek etkili olmuyor sanırım..sırıngaylamı yapmak lazım
Grip ilacı aferin mi kullanmıştınız?
Benim görümcem hemşire, bizim oğlanın burnu akıyordu hava verebilirsin dedi , verdim akması durdu soğuk buhar makinesi almıştık bi ara hasta olduğunda bizim ikizler, doktor alın demişti ilaç da yazmıştı, şimdi yarim ilaç, yarim serum fizyolojik yapıp hava veriyorum rahatlıyor epey .

Kızlar selammm💜

Söylediği şeyler hav
ve abla( ablası yok)

Anneeeeeeee diyorum
Ablaaaaaaa diyo

Babaaaa ba ba diyoruz
Ab baaa diyor

köpek hangisi bu
ahtapot hangisi bu

benim oglum emeklerken daha cok konusuyordu .
yürümeye başladıgından beri konusması azaldı. suan yürümeyi tamamen çözüp koşup kanepelerin üzerine cıkıp baska seyler keşfettikleri için konusmaları gerilemiş olabilir diye düşünüyorum .
hatta genetik bi hastalık için de test verdik. kalp ve böbrek anomalisi ve dil büyüklüğü oldugu için .
cocuk dpgdugundan beri cocuga hastalıklı muamelesi yaptım . bi ara otizmden dahi şüphelendim .
bunların hepsi cok arastırdıgımızdan oluyor ve cocuklardan cok sey beklediğimiz için oluyor.
bizimki de dede baba anne ( sıkıştıgında) köpek kedi inek hepsini bilip sesini cıkarıyor sordugumuzda .
köpek dedigimizde köpek demiyor sesini cıkarıyor.
bi yerde okumustum cocuklar 18 aya kadar herseyi depolayıp 18. aydan sonra patlama yasayıp konusuyormus bu zamana kadar ögrendigi seyleri.
1 ayımız kaldı diye dusunuyorum . ki sürekli konusuyoruz . kucukken agulama zamanı falan da hiç susmazdı sürekli sesler cıkararak bişeyler anlatmak isterdi .
bizimki de 14 aylıkken tam yürüdü . ama şöyle oldu direk yerden kuvvet alarak ayaga kalmak istedi . sıralama falan yapıyordu ama sıralama zamanı uzun sürdü . kendi emeklemeyi tercih etti :KK70:
Bazı şeyler de ol demeden olmuyor böyle düşünüyordum . yürümesi için hic bir caba sarf etmedim sadece yürüme arkadası kullandık . bu yüzden de ayaklarına kuvvet gelince yürümeyi ögrenince 1 haftada rahat yürüyecek hale geldi. yani basşlarda 3 adım attı 2 gün sonra 10 adım attı öyle . o sürec kısa sürdü yani.
tabi yürümesi için göstermedigim cabayı konusmada yapmıyorum . surekli kitap okuyoruz. surekli konusuyoruz ne yapıyorsak anlatıyoruz.
canı istediginde bişey anlatmak istiyor istemediginde anlatmıyor.
günümüze baktıgımızda bile kimi insan konusmak istemz kimi insan konuskan olur .
abaa kısmını bizimki de söylüyor .
bzimkinin de ablası ya da tanıdıgı abla yok :KK70:
Tv telefonda cok zor durumlarda hastaysa . sürekli şarkı müzük dinletiyoruz.
vakti gelince konusacak diye düşünüyorum . biz anne olarak cocugumuz en iyisi olsun istiyoruz .
ama bakıyorum en iyisini istemedıgımde cocuk rhaatlıyor ve konusmayacagı yoksa da konusuyor :KK70:
Anne ne kadar rahat olursa cocuk da o kadar rahat oluyor. ben panik bir anneyim .basından beri saglık problemleri ile ugrastık diye . tabi hamileyken gördügüm dehsete düşüren rüyadan sonra da olabilir. ama böyle yürümeymiş konusmaymıs nedense cok takmıyorum . Allahın elınde diye düşününce rahatlıyorum .
biz elimizden geleni yapıp . ona en iyi gelen kişinin biz oldugunu bilince rahatlıyorum . sizde takmayın ve kıyaslamayın .
yürüme mesela 14 aylık oldu bizim . ben kendim 9 aylıkken yürümüşüm . kendi cocugma bakıp 9 aylıkken yürüdügünü hayal bile edemedim :KK70: komik geldi .
Allah sınayacaksa şifası olan hastalıklarla sınasın bizi .

X