2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Evet çok sık bencede.. Şimdi biz tüp bebeliyiz diye doktorlar biraz daha dikkat ediyorlar bize ondan dolayı sık çağırıyorlar.. Yani benim doktorum öyle dedi.. "Bi sonrakine 1 ay sonra gelebilirsin, için rahat etmezse haftaya da gelebilirsin tüp bebekler kıymetli bebeklerdir" dedi.🤭 Bende sabretmeyi ogrenmeliyim bi ay sonra gelcem demiştim.. Ultrasonun zararlarından da korkuyorum.. Doktorlar ne kadar zarari yok dese de herseyin fazlası zarardır sonuçta
Ben de hep ikiz diye o kadar sık çağırdığını düşünmüştüm.
Kız elimde olsa doktorun odasında yatacam gece gündüz kalbini dinleyesim var 🤣

Ben de hep ikiz diye o kadar sık çağırdığını düşünmüştüm.
Kız elimde olsa doktorun odasında yatacam gece gündüz kalbini dinleyesim var 🤣
Ayy Allahım 😂😂 tabii ikiz olmasiyla da alakasi vardır.. Yok kuzu hele kalbini çok sık dinleme kalp atışını ultrasonda izlesen daha iyidir. Benim doktorlar 7 hafta dolmadan dinletmediler cok küçük olduğu için ultrason cihazının verdiği ısı ile zarar görebilirmiș kalp dinlerken daha fazla maruz kalıyorlarmis bebecikler

Ben kızıma hamile kaldığımda doktor geç döllenme olmuş herhalde 1 hafta geri demişti. Sonra haftasını yakaladı üstelik 1 hafta öne geçti hep de önde gitti maşallah turp gibi de doğdu. İçinizi ferah tutun her şeyde endişe duymayın Allahın izniyle bir şey olmaz.
Masallah. Allah bağışlasın. Haklısınız böyle herşeye endişe etmemek lazım ama bazen elimde olmuyor işte :) Allah hayirlisini versin.

korkma benim de 4+6 da kanamam olmuştu peçeteye gelmişti yani yani pembe. Gittik bir sorun yoktu. Sonra tekrardan kırmızı oldu 5+6 da gittik bu sefer bebek yerleşiyor dedi bebeği gördük. Ara ara oluyor öyle kırmızı ya da sulu pembe artık bıraktım peşini. 3 kere durduk yere doktora gittim korkup. Şimdi kontrol zamanlarımı bekliyorum. İlk 12 hafta böyle lekelenmeler normalmiş.
Haklisiniz ama benim gogus hassasiyetim de azalinca ayri tedirgin oldum

Ben hiç anlamıyorum ama anlayan biri çıkarsa benimkilere de bi bakiversin çok merak ediyoz 😍
Hayırlı olsun canım kardeşine de sağlıkla kucağına alsın 😊
Çok teşekkür ederim siz de sağlıcakla kavuşun yavrularınıza inşallah 🤲🏻🥰 ben de yarın kese görmeye gideceğim inşallah ☺️

Merhaba, 5 haftalik hamileyim. Göbek deligimin etrafi cok agriyor. Kapali miyom ameliyati gecirmistim onun dikis izinin bulundugu bölge. Bir fikri olan varmi. İlk haftalarda olurmu boyle ağrilar?

Merhaba canım tedirginligini cok iyi anliyorum.. Bazen karın boşluğunda bi kanama alani olabiliyor, ve o bebege zarar vermeden vajinal yolla atılabiliyor. Ben bi kanama alanın olduğunu düşünüyorum sonuçta kese yerinde duruyor.. Ben 6+1 de bebeği 3 mm görmüştüm(vajinal) sende şuan 1 mm olmayabilir yani vajinal baktır diycektim görülmeyebilir ama yine bi dene istersen git bugün doktora için de rahat etsin. İnşallah korktugun gibi bi durum yoktur🤲
Küçük olduğu için 6 hafta dolsun en az diye bekliyordum zaten kanama olmasa gitmezdim doktorda çok panik olmadı 1 hafta sonra bakalım dedi hayırlısı inşallah allah korktuğuna ugratmasın kimseyi

Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım. Bugün 4+5 teyim kese için gitmiştik ki doktor keseyi ne karından ultrasonla ne de vajinal ultrasonla görebildi. Vajinal bakarken de rahminde perde olabilir dedi. Çok üzüldüm çok ağladım. Yarın tekrar gel beta hcg değerin ile tekrar değerlendirme yapacaz dedi. Daha önce dış gebelik de geçirmiştim. Bu ihtimalde var gerçekten çok üzgünüm. Yarın bir mucize olur mu sizce. Keseyi görür müyüz. Ve şu perde durumu...
Görülmesi için çok çok erken değil mi ben 5 ya da 6. haftada bile görülmedi. hatta değerim 10bindi doktor görünmüyor dedi çok korktum. Zaten öylesine gittiğim bi doktordu ilgilenmedi. Sonra asıl doktorum 7+1 (ulturosona göre 6+5) iken gördü. ancak bu kezde karından kalp atışını duyamadık vajinal muayenede duyduk. Yani hiç belli olmuyor canını hiç sıkma dua et biraz daha zaman geçmesini bekle.

Merhaba arkadaşlar aranızda gebelik şekeri çıkan oldu mu? Ben çok dikkat etmeme rağmen açlık 118 tokluk 150-160 çıkıyor. Endokrin hergün 4 kere ölçmemi istedi 3 hafta sonra kontrole çağırdı. Bu durumu yaşayan var mı?

Slm herkese. Bulanti hapi kullanan var mi varsa ise yariyor mu? Ben her gun daha kotu oluyorum herseyden tiksindim geriye zeytin ekmek kaldi onlardan da tiksinirsem naparim bilemiyorum. nasil gececek boyle 6 hafta 😑

Canım bugün tahlil yaptırdım bende de idrar yolu enfeksiyonu çıktı doktor donaxyl fitil yazdı yanma ve kaşıntı var ilerlemeden artık suyu düzenli içeceğim.sende ne yap et iç kuzum suyun çok faydası var.insallah tez zamanda düzelir bir daha karsilasmayiz
Geçmiş olsun canım sana da. İnşallah tez zamanda düzelir canım 🙏🏻

h

hangi değere baktıklarını bilmiyorum canım ama ben de de sarı ve kokuluydu. Bir sürü değer çıkıyor İdrar tahlilde.
Anladım canım tekrardan geçmiş olsun sana tez zamanda iyileşesin inşallah 🤲🏻benim idrar tahlilime baktılar çıksaydı çıkardı diye düşünüyorum ve sarı kokulu o zaman da geliyordu belki de normalim budur bilmiyorum ki 🤷🏻‍♀️

Anladım canım tekrardan geçmiş olsun sana tez zamanda iyileşesin inşallah 🤲🏻benim idrar tahlilime baktılar çıksaydı çıkardı diye düşünüyorum ve sarı kokulu o zaman da geliyordu belki de normalim budur bilmiyorum ki 🤷🏻‍♀️
Evet canım olabilir tabi ki doktor baktıysa ve ilaç yazmadıysa problem yoktur.

X