2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302

Ya kaç dakika emziriyorsun karnının tok olduğunu nasıl anlıyorsun ki canım? Seninki memede durduğu sürece çekiyor mu yoksa 2-3 kere çekip bir kere mi yutuyor? Hızlı başlayıp yavaşlıyor mu yani. Ya da dura dura mı emiyor. Ben haala anlayamıyorum.

Benımde oyle malesef oğlum mosmor oluyor ama yok yapmıyor ben kayısı suyu ıcmıstım ıyı gelmstı ama sımdı oda etkı etmıyor doktorda normal dıyor Cocugun canı cıkıyo
Bugün 3.gündü yapmamisti öğlene doğru yaptı. Dünden beri mosmor oluyor ııkınıyordu gündüz hiç uyumadı benimde çok canım sıkıldı elimden birşey gelmiyor diye. Eşim kefir, yeşil soda, kuru incir aldı geldi akşam ikişer bardak ictim, kürü incir zeytinyağına koydum bekletip gece kalkip içtim kendisini de yemiştim akşam. Sabaha karşı uyanınca emzirdim birde sabah. Çok şükür yapabildi. Yediklerimizden oluyor mama vermiyorsanız tatlım. Probiyotikli ve dediğin gibi kayısı erik incir yememiz şartmış yada benzeri şeyler. Sindirim sistemleri tam düzene girene kadar kaka yapınca havalara uçacağız belli oldu ☺

Ben de aynı durumdayım inanın
Yani aslında emiyor yutkunuyor ama memeden ayrılmak istemiyor asla.
Kiminle konuşsam bebekler için ilk 3 ay 4. Trimester sayılıyormuş. Kendilerini anne karnında sandıkları için her anlamda anneye bağımlı oluyorlarmış.
Valla ben kahvaltıda yemekte bile emziriyoruş başka türlü karnımı doyurmam mümkün değil, durmuyor.
İnşallah 3. Aydan sonra kendini biraz oyalamaya başlar

ben de öyleyim, tam uyudu dur masayı hazırlayın diyorum, yemeği yerken uyanıyor ellerini avuçlarını yiyor. Sanırsın 3 gün yedirmemişim. İmkanı yok yiyemiyorum alıyorum emzirirken yemeye çalışıyorum. 3 ay aya daha çok var, bugün 1 aylık oldu, 2-3 haftaya toparlar umuduyla yaşıyorum

Hiç bekleme benim dikişlerin tutmaması beni huzursuz ediyor. Birde doktorun 6 ay sonra görüşelim demesi. Türkiye de olsaydım şimdiye kaç tane dr göstermiştim.

Canım sen fazla kurcalama vücut kendini yeniliyor tamir edecektir kendini.
Kurcalamıyorum da yıkarken hissediyorum. Alt tarafım iyileşse arrık çocumla evimle rahat rahat ilgilensem. İnan uykusuzluk bile çok koymuyor bana. Sen daha deneyimlisin güzel götürüyorsun süreci allah bozmasın maşallah sana.

Çekiyor canım sürekli emiyor, bazen iki kere çekip yutuyor uyuklarsa dura dura çekiyor, hizli basliyor yorulunca yavaşlıyor ama emmeye devam ediyor yavasta olsa.Ben bir memem yumuşayıp boşalana kadar emziriyorum gücü yettiği kadar .Ememedimi mesela sağıyorum uyanınca biberonla veriyorum yada dolapta mutlaka sagilmis sütüm oluyor kan ılık derecede sıcak suda ısıtıp veriyorum sonra uyuması için memeye alıyorum uyuyor, cogunlukla herzaman memeye tekrar almama gerek kalmıyor yatırınca iki dkka sonra uyuyor emzikte kurtarıcı zaman zaman bu konudaŞimdi kısa emerse aldığı ilk süt yağ oranı az su oranı fazla onu içip uyursa çabuk uyanır tam doymaz, pesinden gelen süt son süt yagli en besleyici olani o doyuruyor. Sağım yapabilirsen çok iyi oluyor biberonla takviye yapıp iyice doyduğunu anlayabiliyorsun. Şimdi bana buna da gerek kalmadı pek, günde iki kere falan biberonla takviye yapıyorum.Memeyi boşaltiyor büyüdükçe çenesi kuvvetlendi maşallah.Biberon ve emzirme ile devam ettim hep ben. Sende baktin doymus ama hala meme diyor emzik kullanabilirsin

Senn covid delta mıydı bugün öğrendim hem delta hem İngiliz mutantıymış nasıl oluyorsa bulaşıcılığı çokmuş bu virüsün annemde de boğaz ağrısı başlamış eşim ve görümcemde de var başkalarına bulaştırmış olabileceğimi düşünmek beni daha çok strese sokuyor

Cnm aynı durum bende de var bebeğim 22 günlük oldu ama hep meme istiyor. Gece sürekli uyanıyor ağlayarak sabah 8 de tamamen uyanıp öğlen 2 ye kadar sürekli meme veriyorum uyumuyor. Yani bende anlamıyorum bu içtikleri nereye gidiyor veya bi yerde yanlış mı yapıyorum. Hep aç sanki

Hiç bekleme benim dikişlerin tutmaması beni huzursuz ediyor. Birde doktorun 6 ay sonra görüşelim demesi. Türkiye de olsaydım şimdiye kaç tane dr göstermiştim.
Hareket etmek zorunda kaldik tatlim yataydık bir süre başlangıçta iyiydi burdakilerde aynı şeyi söyleyecek kendi düzelir diye, düzelmedi mi yaparım estetik derler emin ol. Gideceğim iki ay dolsun spiral taktiracagim onun zaten gideceğim iki is olmasin.Beni rahatsız etmiyor ama, ufak bir açılmam var o kadarda olsun dedim

Seninki de mi ellerini avuclarini yiyor :) Benimkide öyle nasıl emiyor ellerini uyandığında yada mama yedikten sonra bende doymadı sanıyordum ama kendini sakinleştirmek için ve uykuya dalmadan da yaparmış Benim ki elleri genel olarak hep yüzünde iki elini yumruk yapıp sağ sol yanaklarına koyuyor karnimdan beri öyle hala o alışkanlık devam ee bide aç kalınca cokur cokur emiyor ellerini daha uykusundayken :) inşallah 2-3 aylık zamanlarında biraz rahatlariz ben bazen wc ye bile giremiyorum

Ahhh canım benim kafada 1milyon yakında evi havaya ucurmasam iyidir. Çok dalgınım unutkan oldum iyice. Birde oğlan okula başladı ödevi ütüsü yemeği derken saçımı tarayamaz oldum. Yinede bügünümüze şükürler olsun

Hayır canım mutasyon çıkmadı benim testimde, sana da birinden bulaştı kendini suçlama belki onlardan sana geldi bilemezsin bu virüs olayı çok değişik. Bizde aynı evde annemle eşime bulaşmadı. Sen yemene içmene dikkat et toparlanmaya bak.

Ben cozdum artik memede yatiyo benimki..simdi cimdikliyom ki tam doysun oyle olunca 3saat araliksiz yatiyo

oyy yerim onu 2 eli yumruk yapıp yanaklarına mı koyuyor ya çok tatlı oluyorlar Allah bağışlasın onları.

emzik almıyor ki hepsini denedim öğürüyor diline değdiği gibi. Sütüme batırıp da verdiğim de oldu ama hiçbir şekilde almıyor emziği. Daha doğmadan büyük hayallerle almıştım oysa ki. Çok güzelmiş yöntem. Bugün uzun emdi bayağı sonra uyudu ama ilk ay aşısı oldu ondan mı yoksa doydu kalkası mı gelmedi ya da gece 3 ten beri ayaktaydı ondan mı bilmiyorum. Çok teşekkür ederim

Delta olunca bulaştırıcılığı fazla oluyor benn aşım yoktu doğum sonu olacaktım ama kısmet olmadı inşallah hepimiz kolay atlatırız

kızımda 3 gündür yoğun gaz sancısı var ağlamıyor ama kıvranıyor ve bağırsaklarından ses geliyor sanki bişey dolaşıyor. karnı açta değil. Hiç keyfi yok kaç gündür üzülüyorum öyle olunca. sıcak tutup masaj yapınca ağrısı hafifliyor sanırım sakinleşiyor ama bağırsaklarından o ses hareket kesilmiyor bu durum gaza mı bağlı ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…