2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
:) cok karışık iş . birde boş mu emiyor gerçekten mi cekiyor nasıl anlıcaz bakalım
Yutma sesini duyuyorsun canım ordan anlıyoruz boş olup olmadığını
Bir emzirme eğitimine katılmıştım, ebe en son hangi memenizi verdiyseniz alyansınızı o parmağınıza takabilirsiniz karıştırmamak için demişti, belki bir fikir olabilir ama sizin ikiz minnoşlarınız var, işe yarar mı bilmiyorum 🥰🥰
Alyansları gitmeyip üstüne bebeklerin ismini yandırırsam ancak unutmam🤣
Canım 41 olana kadar bekleyip suni sancı vereceklermiş
41e de bir sey kalmamış canım yarını sağ salim geçir de

Bizim evde ordu vardı gittiler çok şükür ikizlerle baş başa kaldık. Yeminle çok daha iyi keşke kimse gelmeseymiş hep kendim baksaymışım. Kafam çok rahatladı kimseye hizmet etmiyorum sadece bebeklerimle ilgileniyorum en azından

Ben de bu bebek ziyaretine gelenlerin hizmet beklemelerine tilt oluyorum. İnsan bir kap yemek filan getirir hiç olmazsa. Bunlar yapmadıkları gibi bir de önlerine çay börek bekliyorlar. Zaten sabahlara kadar bebek bakıyoruz. Ayrıca kendi ağrılarımız var. Gezmeye gelir şekilde bebek görmeye geliyorlar ya 🤬

Ben de bu bebek ziyaretine gelenlerin hizmet beklemelerine tilt oluyorum. İnsan bir kap yemek filan getirir hiç olmazsa. Bunlar yapmadıkları gibi bir de önlerine çay börek bekliyorlar. Zaten sabahlara kadar bebek bakıyoruz. Ayrıca kendi ağrılarımız var. Gezmeye gelir şekilde bebek görmeye geliyorlar ya 🤬
40 ı cıkmadan kimseyi kabul etmeyi düşünmüyorum. gelecek olanlar alınabilir yapacka bişi yok hiç sinir olamam

Kızlar çok kötüyüm yavrumu yoğun bakıma aldılar. Ben taburcu oldum. Ellerim kucağım boş evime geldim. Enfeksiyon çıkmış sarılık artmış. O kadar dedik mama verelim olmaz dedi doktoru kabül etmedi. Sonrada diyor ki yetersiz beslenmiş sarılık yüksek enfeksiyon başlangıcı var. Ateşi 39,5 olmuş. Dün söyledik ateşi var gibi diye bebeklerin ateşi yüksek olur normal dediler hep. Şimdi 5 gün yoğun bakımda kalacak yavrum. Hep kadın doğum doktorunun iyisi olsun diye uğraşıyoruz ya hastanede önemli olan çocuk doktoruymuş onu anladım.
Çok geçmiş olsun canım Allah şifa versn inşallah sen moralini yüksek tut inşallah kısa sürede toparlayacaktır

Kızlar çok kötüyüm yavrumu yoğun bakıma aldılar. Ben taburcu oldum. Ellerim kucağım boş evime geldim. Enfeksiyon çıkmış sarılık artmış. O kadar dedik mama verelim olmaz dedi doktoru kabül etmedi. Sonrada diyor ki yetersiz beslenmiş sarılık yüksek enfeksiyon başlangıcı var. Ateşi 39,5 olmuş. Dün söyledik ateşi var gibi diye bebeklerin ateşi yüksek olur normal dediler hep. Şimdi 5 gün yoğun bakımda kalacak yavrum. Hep kadın doğum doktorunun iyisi olsun diye uğraşıyoruz ya hastanede önemli olan çocuk doktoruymuş onu anladım.
Geçmiş olsun cnm üzme kendini lohusasın zehra hmm var orada cocuk dr iyi diyorlardı o ilgilenmiyor mu

Kapı süsü ve yastığı hazır miniğimin😍 yarın da lavanta alıp keseleri hazırlayacağım inşallah. Bugün de ütü yapıp hastane çantasını yerleştireceğim sonra bekleme vakti🥰 şafak 10😍 IMG_20210807_143552.jpg IMG-20210806-WA0036.jpeg IMG-20210806-WA0036.jpeg

Maşallah Zaman ne çabuk geçiyor Biz daha 2 haftalık 3 haftaya girdik şimdi de sütüm artmadı Ebem mama takviyesi dedi Sen ne durumdasın nasıl gidiyor emzirip mama takviyesi devam mı Bir de sen süt artırıcı bir şeyler yapıyordum Bana da yazar mısın dün akşam meyve kompostosu hazırladım dut kurusu yiyordum o zaman sütüm geliyordu daha da ama o da bitti şimdi Türkiye'den gelen birisini sipariş verdim inşallah getirir bize de hediye gelecek galiba o elektrikli salıncaktan gaza faydası oluyorsa çok iyi Benimkinin de gaz sancıları tutuyor
Benim de ilk 2 gün hiç sütüm gelmemişti sıcak duş ve humana çay çok iyi geldi belki faydam olur diye yazıyorum🤷🏼‍♀️

Kızlar bebek Yenidoğduğunda göbek bağı düşmeden yıkayan varmı yıkadıysanız nasıl yaptınız bilgi verir misiniz
Küçük oğlumu yıkıyordum, zaten yenidogani büyük bebek gibi fosur fosur suyla yikamaya gerek yok, mümkün oldugunca gobrk kısmına su getirmeden az az suyla yıkıyordum. Göbek çevresini havluyla değil bebek pamuklariyla mümkün olduğunca kurutup giydiriyordum. Benimkinin göbek bağı biraz inceydi cabuk kuruyordu. Daha kalın bebislerde nasil olur bilemiyorum🤷🏻‍♀️
Çok şükür kızımı aldım kucağıma 😍 2600 doğdu. Çok minik çok güzel bir kızım oldu 🥰
2 kere emzirdim. Şükürler olsun sütüm hemen geldi.
sağ göğsümü emmiyor. Sol tarafta sürekli. Neden sağ tarafı sevmedi🙁 neyi eksik yapıyorum 🙄
Iki memenin akışı farklı oluyor genelde onunla ilgilidir. Istemedigi memeyi ihmal etmeyin yine de yoksa azalıyor oradaki üretim

Geçmiş olsun cnm bebiş iyi olsun 5 gün çabucak geçer üzülme ki sütün kesilmesin bizde 11. Gün taburcu olduk N numcop ta senin gibi bebişi küvözde yalnız değilsin bu konuda

Kızlar, spinal veya epidural sezeryan olmuşlara birkaç sorum olacak cevaplayan olursa çok çok makbule geçer çünkü bunları pek bulamadım nette;

-Gerçekten nasıl hissediyorsunuz kendinizi? Fiziksel olarak değil de duygusal olarak merak ediyorum. Yani değer mi?

-Sonda sonrasında ne kadar süreyle duruyor? Pijama giyebiliyor musunuz,çarşaf icinde çıplak mi oluyorsunuz yoksa gecelik götürmek mantıklı mı?

- Bacaklarınızdaki uyuşukluk ne kadar zamanda geçiyor? Bu süreçte ağrı vs nasıl?

-Bebek sizden önce mi gidiyor odaya yoksa sizi toparlarlarken sizinle olup bütün işlem bitince beraber mi çıkıyorsunuz?

- Herseyden önemlisi, geneldense spinal mi sizce?

-Bir de spinal olmasıyla ilgili değil ama o bölgenin temizliğini yapip mi yapmadan mi gitmek gerekir? Bana birşey demediler ama nette kılları almadan gidkn gerekirse hemşireler temizlik yapar yazıyor

İnsallah cevap veren olur, benim spinal olursa ben de cevap vermeye çalışacağım aynı sorulara.

X