2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Hastane çantasında mama olmalı mı sizce? Bir de hangi markayı kullandınız acaba? En doğal içerikli en az alerji yapan hangisiyse onu almak istiyorum ama pek bi fikrim yok. Benim bünyem çok alerjik olduğu için bebekte de olabilir diye biraz hassasım. Becerebilirsem önceden almak istiyorum çünkü eşim doğumda yanımda olamayacak muhtemelen. Annemleri de panik etmek istemiyorum son dakika.
Sezeryan olacagım için sarılık olmasın diye her ihtimale karşı sma optipro aldım ben

Kızlar bende 37+3 teyim. Çatı muayenesne girdim ama doktor bebek daha çok yukarda dedi. Parmağıyla da ittirdi biraz. Acaba aşağıya ne zaman iner? Sizin kaç güne indi? Bir de normalde haftasında çıkan bebek bugün 1 hafta geri çıktı ve kafası da 1- 1.5 haftalık geriden çıktı acaba küçük kafalı mı olcak 😂🙈
Ben de 38+0’da gittiğimde ultrasonda bebiş yukarıda göründü, hatta kafası hafif solda, poposu sağda yavrumun, kanala inmemiş dedi hocam 😅 Ölçümler benim de geride çıktı ama yeri daraldığı için tam sağlıklı sonuç vermeyebiliyormuş, hoca çok üzerinde durmadı. Siz de ölçümler için hiç endişe etmeyin bence, kanala girme konusunda da doğum başlayınca bile kanala giren bebişler oluyor 🥰

Ben de 38+0’da gittiğimde ultrasonda bebiş yukarıda göründü, hatta kafası hafif solda, poposu sağda yavrumun, kanala inmemiş dedi hocam 😅 Ölçümler benim de geride çıktı ama yeri daraldığı için tam sağlıklı sonuç vermeyebiliyormuş, hoca çok üzerinde durmadı. Siz de ölçümler için hiç endişe etmeyin bence, kanala girme konusunda da doğum başlayınca bile kanala giren bebişler oluyor 🥰
Ben de dun 38+1 de kontrole gittim ve henuz Kanala inmemis bebis.sancilar baslayinca dogum aninda bile iner Dediler

Bizimde pazartesi 1 aylik oluyoruz aşımiz var tekrar sorucam doktorumuza. Oglumda gaz problemi yasamamistik ama elektrikli sallanan beşik kullanmistik belkide o etkiledi. O besigi bir tanidiga verdik kullan diye büyük kızı oturup bozmus 😡. yenidende almak 1000tl .😧Valla bugün iple salıncak kurucam eve yoksa ne gece ne gündüzüm kalmadı . Sallamak kolik bebeklerde cok etkiliymis.
İnşallah prenseste de yaşamazsın bu durumu gerçekten çok zor eşim iyi düşünelim iyi olsun modunda adam aylarca işe uykusuz gitti başa mi dönüyoruz diye tedirginiz.. Bende de aynı durumlar var kime ne vermiştim hatırlayamıyorum bile bazı eşyalarımız da hoyratça kullanılmış hamile iken çok canım sıkıldı kimseye bir şey vermek istemiyorum artik😠

Genel anestezi olan arkadaşlar, bebeğiniz doğduğunda anesteziden dolayı solunum sıkıntısı yaşadı mı acaba 🥺 anestezi direkt bebeğe geçiyo solunum sıkıntısı olabilir dedi doktor. Spinal olsam masada kalırım öyle bi korku var. kan vermek bile benim için işkence çünkü 🙁
çok kararsızım cesaret etsem mi 🤧

kanala inince ne kadar duruyor acaba bebek içerde .
benimde kanala girmiş mesela bende normal dogırmaktan korkuyorum
Her hamilelikte farkli oluyor bu bildigim kadariyla canim.oncekilerde 36 haftada Kanala girmislerde ve 40+da dogdular ikisi de.simdi 38+2yim ve Hala inmemis.dogum olmazsa 40+1e randevu Verdi.siyirma islemi onerdi.ben de Kabul ettim.insallah gerek kalmaz . 😉

Genel anestezi olan arkadaşlar, bebeğiniz doğduğunda anesteziden dolayı solunum sıkıntısı yaşadı mı acaba 🥺 anestezi direkt bebeğe geçiyo solunum sıkıntısı olabilir dedi doktor. Spinal olsam masada kalırım öyle bi korku var. kan vermek bile benim için işkence çünkü 🙁
Genel anestezi de bebeğe anestezi geçme ihtimali oluyor evet uzun sürersw işlem. doğum sonrası staj yaptığım dönemde genel anesteziden uyanmak uzun sürerdi baya şuan nasıl bilmiyoejm ama ben oğlumda epidural oldum sezeryanı bunda nasıl olacak bilmiyorum doktorla henüz bu konuyu görüşmedim ben de genel anesteziden korkuyorum nedense uyanamamaktan gerçi spinalin iğnesinden de korkuyorum 😊

Her hamilelikte farkli oluyor bu bildigim kadariyla canim.oncekilerde 36 haftada Kanala girmislerde ve 40+da dogdular ikisi de.simdi 38+2yim ve Hala inmemis.dogum olmazsa 40+1e randevu Verdi.siyirma islemi onerdi.ben de Kabul ettim.insallah gerek kalmaz . 😉
banada 39+0 da sezeryan yapılacak . erken mi acaba demeye başladım . ama insan riske atamıyor bilemiyorum.
kanala girdigini duyunca korktum hemen gelecek gibi geldi:/
brn zaten normalden korkuyorum

Doktorunuza güvenin inşallah kolay bir şekilde kucagınıza alırsınız sakin kalmaya çalışın hayırlı olsun şimdiden

Çocuklarınız arasjnda5 kaç yaş var acaba oğlumla kızım arasında 7 yas olacak nasıl olacak merak ediyorum zorlanır mıyım kıskançlık olur mu

banada 39+0 da sezeryan yapılacak . erken mi acaba demeye başladım . ama insan riske atamıyor bilemiyorum.
kanala girdigini duyunca korktum hemen gelecek gibi geldi:/
brn zaten normalden korkuyorum
39.hafta sezeryan icin uygun Kabul ediliyor.ama garantisi olmuyor normal dogum baslangicinin.ben de sezeryandan korkuyorum Mesela.bebek Kanala girmedigi icin ya son anda donerse diye korku saldi beni.ebecigim olasiligi cok dusuk Dedi gerci ama... hayirlisi olsun hakkimizda.

Sezeryan olan kızlar sizlere sorum olacak.. sezeryandan sonra dikkat etmem gereken bir şey var mı şunu kesin yap ya da yapma dediğiniz .. çok zor oluyor mu sonrası ? Toparlanma süreci tabiki kişiden kişiye değişiyor ama tahmini ne kadar sürüyor yani dikiş ağrısı çok oluuor mu 🥺

Çocuklarınız arasjnda5 kaç yaş var acaba oğlumla kızım arasında 7 yas olacak nasıl olacak merak ediyorum zorlanır mıyım kıskançlık olur mu
1. Ile 2. Arasinda 3 yas 9ay. , 2.ile 3.arasinda 3 yas olacak insallah.
2.dogdugunda buyuk oglum cok kiskandi ve kardesi 3
haftalik bile olmadan astim krizleri yasamaya basladi.hastane ziyaretleri vs. ilk 1sene cok zor gecti.gizlenerek emziriyordum.sonra aralarinda ki bag guclendi.simdi kucugum arada bebegi sevecem diye kRnima arada vuruyor caktirmadan. 😏
Sizinkilerin yas farki var bayaa umarim sorun yasamazsiniz.

37 de bende çatı muayenesi oldum hatta 1 cm açılma rahim ağzında yumuşak dedi. Ama hala yok 38+3 üm bugün 38+1de başı kanala biraz daha yaklaşmış dedi doktorum. Ben sanki hemen doğum başlıcakmış gibi 37 de squat a başlamamıştım biraz daha kalsın diye ama ilk doğumunuzsa başlayın bence bir de bolca hareket. Ölçümlere gelince bnmde 2 haftadır hep geri çıktı. Önceki hafta haftasıyla uyumluyken ac si bu hafta o bile 35+6 ile uyumlu çıktı. Sanırım hatalar oluyor bu haftalarda.
Bende doğum hemen başlar hazırlıklarımız tam değil diye başlamamıştım squata ilk gebelik olunca tecrübesizim bayağı bir de ne kadar kalsa o kadar kar gibi düşünüyorum bende başlayayım madem 🙈 Yoksa geleceği yok gibi duruyor bebişin. Kafası da normalde haftasıyla uyumlu çıkardı ama bu hafta az çıktı ölçümler 10 günde kilo almamış bile ama kanlanması ve suyu iyi dedi.

X