2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Hastane çantasında mama olmalı mı sizce? Bir de hangi markayı kullandınız acaba? En doğal içerikli en az alerji yapan hangisiyse onu almak istiyorum ama pek bi fikrim yok. Benim bünyem çok alerjik olduğu için bebekte de olabilir diye biraz hassasım. Becerebilirsem önceden almak istiyorum çünkü eşim doğumda yanımda olamayacak muhtemelen. Annemleri de panik etmek istemiyorum son dakika.

Merak etme canım belliki senin bebisin rahat orada o zamanını biliyor devlete gidiyorsun sanirim.oradaki doktorlar 41 e kadar bekliyor zaten sen 41. Haftan dolmadan git yine zaten suni sanci verirler.hayirlisiyla kucağına alırsın inşallah.hareketlerini takip etmeyi unutma :)
Evet devlete gidiyorum bugun suyu sınır da dedi kötü değl ama sınırda dedi pazar günü tekrar gideceğim heralde yatış verecek doktor

Tane kimyon kaynatıyordum canım kızımda ben rezene ile karışık içiyordum bebegin gazi olunca da 1 çay kaşığı kızima tane kimyon çayı vermiştim iyi gelmişti o zaman
Şuan kendim rezene, papatya ve kimyon çayı içiyorum yemeklerime de kimyon atıyorum ilk çocukta aylarca çekince yediklerime de dikkat ediyorum.. Bebek çok küçük olduğu için ona vermeye cesaret edemiyorum canım.. İlk oğlumda süt ve süt ürünleri alerjisi çıkmıştı gaz kolik derken çok zorlandık ikinci çocuğa da bu kadar ara verme sebebimizdi inşallah bunda daha da artmaz.. Çok artarsa bu sefer veririm mecburen..

Benim kızda alttan çok gaz cikariyor doktor bir damla verdi ama pek fayda etmedi gibi. 😧 sürekli gaz nöbetindeyiz.
Ayy canım benimki de öyle sürekli çıkarıyor ama rahatlayamiyor🥺 İnşallah hicbirimizin ki artmaz.. O kadar çok gaz damlası denemistik ki kesin bu yarıyor dediğimiz olmadı bizim ilkinde.. Biogaia yi da probiyotik bağırsak düzenleyici olarak vermişlerdi zamanında böyle artmaya devam ederse ben de 1 ay kontrolünü beklemeden doktora götürmeyi düşünüyorum..

Kızlar ben yarın doğuma giriyorum 😍 covid testi verdim az önce. Doğum saati henüz belli değil ama sabah erkenden alacaklar sanırım. 38+1 de gelmiş olacak Deniz kızım 😍
Çok heyecanlıyım ve çok korkuyorum 🥲
Sağlıkla gelsin. Ne kadar çok doğum oldu bianda. Darısı bizim başımıza

Kızlar bende 37+3 teyim. Çatı muayenesne girdim ama doktor bebek daha çok yukarda dedi. Parmağıyla da ittirdi biraz. Acaba aşağıya ne zaman iner? Sizin kaç güne indi? Bir de normalde haftasında çıkan bebek bugün 1 hafta geri çıktı ve kafası da 1- 1.5 haftalık geriden çıktı acaba küçük kafalı mı olcak 😂🙈

Ayy canım benimki de öyle sürekli çıkarıyor ama rahatlayamiyor🥺 İnşallah hicbirimizin ki artmaz.. O kadar çok gaz damlası denemistik ki kesin bu yarıyor dediğimiz olmadı bizim ilkinde.. Biogaia yi da probiyotik bağırsak düzenleyici olarak vermişlerdi zamanında böyle artmaya devam ederse ben de 1 ay kontrolünü beklemeden doktora götürmeyi düşünüyorum..

Bizimde pazartesi 1 aylik oluyoruz aşımiz var tekrar sorucam doktorumuza. Oglumda gaz problemi yasamamistik ama elektrikli sallanan beşik kullanmistik belkide o etkiledi. O besigi bir tanidiga verdik kullan diye büyük kızı oturup bozmus 😡. yenidende almak 1000tl .😧Valla bugün iple salıncak kurucam eve yoksa ne gece ne gündüzüm kalmadı . Sallamak kolik bebeklerde cok etkiliymis.

Kızlar bende 37+3 teyim. Çatı muayenesne girdim ama doktor bebek daha çok yukarda dedi. Parmağıyla da ittirdi biraz. Acaba aşağıya ne zaman iner? Sizin kaç güne indi? Bir de normalde haftasında çıkan bebek bugün 1 hafta geri çıktı ve kafası da 1- 1.5 haftalık geriden çıktı acaba küçük kafalı mı olcak 😂🙈
37 de bende çatı muayenesi oldum hatta 1 cm açılma rahim ağzında yumuşak dedi. Ama hala yok 38+3 üm bugün 38+1de başı kanala biraz daha yaklaşmış dedi doktorum. Ben sanki hemen doğum başlıcakmış gibi 37 de squat a başlamamıştım biraz daha kalsın diye ama ilk doğumunuzsa başlayın bence bir de bolca hareket. Ölçümlere gelince bnmde 2 haftadır hep geri çıktı. Önceki hafta haftasıyla uyumluyken ac si bu hafta o bile 35+6 ile uyumlu çıktı. Sanırım hatalar oluyor bu haftalarda.

Canım benim de 37 de çatı muayenesi yapıldı..
41. Hafta bugün ama ne aşağı indi ne açılma oldu 😅 sancım dahi yokkk çok normal istedim her gün 50 dk yürüdüm temizlik merdiven inip çıkmalar vs hepsi boşa😅 sen ne yaparsan yap bebek nasıl istysaa öyle geliomus buna inandım.. yarın zorunlu sezeryana giriyorum 😥

Şuan kendim rezene, papatya ve kimyon çayı içiyorum yemeklerime de kimyon atıyorum ilk çocukta aylarca çekince yediklerime de dikkat ediyorum.. Bebek çok küçük olduğu için ona vermeye cesaret edemiyorum canım.. İlk oğlumda süt ve süt ürünleri alerjisi çıkmıştı gaz kolik derken çok zorlandık ikinci çocuğa da bu kadar ara verme sebebimizdi inşallah bunda daha da artmaz.. Çok artarsa bu sefer veririm mecburen..
Inş artmaz gaz sancısı çok aglatiyo insanın içi parçalanıyor 😔

Kızlar selam doktordan geliyorum 41. Hafta bugün maalesef hala açılma ve sancı yok.
Bebeğin eşi kireclenmeye başlamış ama gelmeye gram niyeti yok benim kızın 😅 yarın sabah 8 de sezeryana giriyorum mecburi daha beklemiyoruz..
Yaa bebisler sırayla geliyor ne güzel 😍 sağlıcakla kavuşun inşallah 🙏😍
Kızlar ben yarın doğuma giriyorum 😍 covid testi verdim az önce. Doğum saati henüz belli değil ama sabah erkenden alacaklar sanırım. 38+1 de gelmiş olacak Deniz kızım 😍
Çok heyecanlıyım ve çok korkuyorum 🥲
Sağlıcakla kavuşun inşallah çok kolay geçsin 🥰

X