2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Bu bebişte sağlıcakla gelsin inşallah 🥰 bi belirti arıyorum ya bence işte yok tabi
Merak etme canım belliki senin bebisin rahat orada o zamanını biliyor devlete gidiyorsun sanirim.oradaki doktorlar 41 e kadar bekliyor zaten sen 41. Haftan dolmadan git yine zaten suni sanci verirler.hayirlisiyla kucağına alırsın inşallah.hareketlerini takip etmeyi unutma :)

Bizim de gaz sancilarimiz daha 4 günlükken başladı ve giderek artıyor.. Dün akşam saatlerce uyuyamadı.. Doktor bir aydan sonra gaz damlası veriyoruz demişti inşallah daha da artmaz.. İlk çocukta gazdan çok çektik bunda da şimdiden korku sardı 🥺
Tane kimyon kaynatıyordum canım kızımda ben rezene ile karışık içiyordum bebegin gazi olunca da 1 çay kaşığı kızima tane kimyon çayı vermiştim iyi gelmişti o zaman

Bizim de gaz sancilarimiz daha 4 günlükken başladı ve giderek artıyor.. Dün akşam saatlerce uyuyamadı.. Doktor bir aydan sonra gaz damlası veriyoruz demişti inşallah daha da artmaz.. İlk çocukta gazdan çok çektik bunda da şimdiden korku sardı 🥺

Benim kızda alttan çok gaz cikariyor doktor bir damla verdi ama pek fayda etmedi gibi. 😧 sürekli gaz nöbetindeyiz.

Günaydın kızlar.. benim bebişte hala hareket yok parça parça nişanım geldi 1 cm açıklık ama sancı yok hala 😑 ve sorunlarda üst üste geliyor 35. Haftada dişim çürüdüğünden ağrı sorunu yaşadım dolgu yaptırmadım doğum yakın diye doğumu bekliyodum dün de başka dişim kırıldı ağrı yaşıyorum 😔 bel ağrısı devam hayırlısıyla doğumu atlatıp gerekli bakımlarımı yaptırabilsem...

Kızlar merhaba doğum yapanlara birkaç sorum olacak ,☺️ öncelikle son zamanlarda gaz sancısı çekiyorum sizde de olmuş muydu :olamaz:
Bir de açılma için tavsiye ettiğiniz biseyler var mı

Günaydın kızlar.. benim bebişte hala hareket yok parça parça nişanım geldi 1 cm açıklık ama sancı yok hala 😑 ve sorunlarda üst üste geliyor 35. Haftada dişim çürüdüğünden ağrı sorunu yaşadım dolgu yaptırmadım doğum yakın diye doğumu bekliyodum dün de başka dişim kırıldı ağrı yaşıyorum 😔 bel ağrısı devam hayırlısıyla doğumu atlatıp gerekli bakımlarımı yaptırabilsem...
Ben de dişten muzdaribim tam çıkamayan 20lik dişim yine apse yaptı acıyor ve pazartesi sezeryanim var umarım artmaz fırçalayıp adaçayı demleyip onunla ağzımı çalkalıyorum mikrop kırıcı özelliği varmış sen de dene istersen

ben bu mama yapan annelere sorumsırucam .
mamanın arkasında 40dereceye ayarlayın suyu diyo onu nasıl yapıyorsunuz merak ettim.

Kızlar bugün saat 11:50 de bebeğim doğdu sezeryanla. Henüz sütüm yok bebekte çekemiyor zaten mama veriyorlar nasıl olacak bilmiyorum bir yandanda dikişler zorluyor. Rabbim hepimizin yardımcısı olsun
Emzirmeye devam ettikce sütun de gelir canim bebis de daha kuvvetli ceker🥰
Kızlar nişanım geldi 🙏 dua edin lütfen benim için kavuşayım inşallah bebeğime
Sağlıcakla kavuşun inşallah 🙏😍
Gunaydin kizlar en son 3 cm acilmam vardi.ara ara sancılarım da geliyor.nisan da geldi.ama sancılarım düzenli değil bekliyoruz bakalım.insallah saglikla kucağıma alirim:)
Sağlıcakla kavuşun inşallah canım sancıların çabuk düzene girip hemencik dogurursun🙏

ben bu mama yapan annelere sorumsırucam .
mamanın arkasında 40dereceye ayarlayın suyu diyo onu nasıl yapıyorsunuz merak ettim.
Içme suyunu kaynatıp ilitiyordum biberona hazırladıktan sonra bilek içinize damlayarak ısıyı ayarlayabilirsiniz baktin sıcak oldu biberon kısmını ucu hariç akan suya az tutarsan ısısı azaliyor

Içme suyunu kaynatıp ilitiyordum biberona hazırladıktan sonra bilek içinize damlayarak ısıyı ayarlayabilirsiniz baktin sıcak oldu biberon kısmını ucu hariç akan suya az tutarsan ısısı azaliyor
yani öyle ölçmemize gerek yok illa ısısını.
ben arkadaslar yaparken hep sizin anlttıgınız gibi gördüm de . yenidoganda ölçmek lazımmı diye merak ettm :)

Hic son yillardaki TUS sonuclarini incelediniz mi ne yazik ki deece yapan tıp ogrencilerimizin çoğu cerrahi dallardan uzaklasarak riski olmayan dahiliye radyoloji fizik tedavi gibi bölümleri tercih ediyor
Neden çünkü kurunun yaninda yaşta yaniyor insanliktan nasibini almamis kisiler her meslekte var ama saglikta şiddet oyle bir aldi basini gidiyor ki artik genclerimiz cerrah olmak istemiyor cunku o kuruların yaninda kendileri de yaniyor
O kadar uzuluyorum ve o kadar endiseliyim ki ilerde cocuklarimiz kendilerini ameliyat edecek iyi cerrahlar bulamiycaklar
Dusunceniz desteginiz ve ilginiz icin ayrica tesekkur ederim
Bir sağlık personeli olarak 11 yıldır bu mesleği yapıyorum hangi meslek olursq olsun kimse kimseye şiddet uygulamaya hakaret etmeue hakkı yok varsa bir derdi olan gidip şikayet eder resmen meslekten soğuyoruz korkuyoruz başımıza birsey gelecek mi korkusu ile ben de size teşekkür ederim

X