2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Olmaz olur mu yarın 41e giriyoruz bakalım sabah doktora gittiğimde ne diyecek. Pazartesi günü gittiğimde cumaya kadar gelmezse suni sancı verelim falan diyordu ama belli olmaz sağı solu o da dengesiz bir kadın 🤣
😅 ne gelen vaaar ne giden 🙈 pazartesi benim de kontrol var hala bi hareket yoksa biz gidip alacaz minik paşayı 🤓😄

Kızlar bizim ameliyat gayet güzel geçti. Paşam 4.120 doğdu. Ve elini emerek doğdu☺️ Memeyi hemen tuttu tabi ama benim sütüm çok çok az geliyor. Oda artar inşallah 🤲🏻 Daha ilk yürüyüşü yapmadım inşallah onuda atlatırsak rahatım🤲🏻
Oy şükür kavuşturana😍 sağlıkla büyüsün minik paşa 😍
Kızlar bende yarın sabah doğuma giricem kısmetse..inşallah sağ salim kavuşurum miniğime.Çok değişik duygular içindeyim anlamsızca ağlamalar başladı 🥺Sanki içim buruk bir yandan mutlu duygu karmaşası yaşıyorum.İnsallah yarın güzel haberlerle dönerim☺️
Sağlıcakla kavuşun inşallah 🙏🥰

Kızlar benim oğluş sürekli uyuyor sarılık riskimjz vardı değeri 12ydi dün çok şükür 8 e gerilemiş ancak şimdi de doğum kilosuna haftasında dönmesi gerekiyormuş şuan için 110gram bir eksiğimiz var cocuk doktorumuz kilosunu toparlamazsa hastaneye bile yatabilir dedi... Bu yüzden emmesi ya da mama yemesi gerekiyor ancak uyanmıyor çok uyuyor ayrıca henüz sütüm de öyle çok çok gelmiyor sizin önerileriniz nedir ne yapabilirim kilo konusunda ve uyandıramamam konusunda ilk cocugum cok tecrubesizim😥
Canım öncelikle çok geçmiş olsun🙏🏻 doğum kilosuna ya 10. Gün ya 15. Günde dönmesi bekleniyor haftasında olduğuna emin misin? Bizde de hafif sarılık var ben de zorlanıyorum soyman gerekiyor sadece bezle bırak elini ayağını ıslak mendille sil esneyip uyanıyor altını aç yine uyanır

Kizlar cok sükür dogurdum bugün eve geldik. Sarilik varmis hafif 1 gece hastahanede kaldik.
Emziricem bol bol ayretende biraz msma..
grlelim simdi doguma

Allahim allahim.. simdi ben pazar aksami rahme dogru karin sancisi hissettim. Ama bu cidden sigerlerinden farkli bir agriydi. Bel felanda degil. Sirf karindan rahme dogru basinc ve sanci. Neyse sonra tuvalete gittim hafif cok az silimsi pembe leke geldi. Anladim acilma oluyor diye. Sonra esimi alip disari ciktim sancilar felip gidiyor ama 30 dakka yürüdük. O sira belim agriyor karnima o sanci glip gidiyor. Sonra eve geldik. Kaynanam geldi sagolsun 22 23 de sanclar 10 dakkada bir gelmeyr basladi ve agirlasmaya basladi. Sonra 5 dakikada bire girdu hasgahaneye gittij. Orda kalp atisi ultrasyon felan derken acilmaya baktilar. 3-4 cm acilmis dedi ebe direk. Sonra sancilar geldide geldi yükseldikce ypkseldi. Ama her sanci geldiginde bi öncekinden daha agir geliyordu. Gece 1 30 da sancilarim hastahanedeydim saat 7 ye dogru tamamiyla acilmam oldu. Tabi bu süredr ne agri kesici ne suni sanci aldim. 7 15 gece dogum basladi. 1 saat sürdü maalesef. Idrar kesem baya dolu olsugu icin cocuk zorlandi cikmaya. En son biri alttan acmaya baslarken digeri karnima basti bende sancilarla ikindim derken 8 15 de bebis dogdu.. megersem kordon baglanmis o ypzdrn baya zorlandi strese girmis. 3640 kilosuyls dogdu boyu 55 cm.

Kizlar cok sükür dogurdum bugün eve geldik. Sarilik varmis hafif 1 gece hastahanede kaldik.
grlelim simdi doguma

Allahim allahim.. simdi ben pazar aksami rahme dogru karin sancisi hissettim. Ama bu cidden sigerlerinden farkli bir agriydi. Bel felanda degil. Sirf karindan rahme dogru basinc ve sanci. Neyse sonra tuvalete gittim hafif cok az silimsi pembe leke geldi. Anladim acilma oluyor diye. Sonra esimi alip disari ciktim sancilar felip gidiyor ama 30 dakka yürüdük. O sira belim agriyor karnima o sanci glip gidiyor. Sonra eve geldik. Kaynanam geldi sagolsun 22 23 de sanclar 10 dakkada bir gelmeyr basladi ve agirlasmaya basladi. Sonra 5 dakikada bire girdu hasgahaneye gittij. Orda kalp atisi ultrasyon felan derken acilmaya baktilar. 3-4 cm acilmis dedi ebe direk. Sonra sancilar geldide geldi yükseldikce ypkseldi. Ama her sanci geldiginde bi öncekinden daha agir geliyordu. Gece 1 30 da sancilarim hastahanedeydim saat 7 ye dogru tamamiyla acilmam oldu. Tabi bu süredr ne agri kesici ne suni sanci aldim. 7 15 gece dogum basladi. 1 saat sürdü maalesef. Idrar kesem baya dolu olsugu icin cocuk zorlandi cikmaya. En son biri alttan acmaya baslarken digeri karnima basti bende sancilarla ikindim derken 8 15 de bebis dogdu.. megersem kordon baglanmis o ypzdrn baya zorlandi strese girmis. 3640 kilosuyls dogdu boyu 55 cm.
Dikislerim var su an alttan. Insallah cabuk gecer. Oturmads skntiliyim. Ve saga sola dönmekte.

Böyle insanların doktorlukları ellerinden alınmalı bence. İnsanla uğraşıyorlar yardımcı olmalılar. Hayatında düzgün gitmeyen şeyler var demek ki psikolojin bozuksa git tedavi ol bana niye sarıyosun
Hasta seçiyo münasip yerimin bi tarafı. Hasta seçiceksen s.ktt gt klinik aç. Kusura bakmayın ağır konuşuyorum ama cidden çıldırttı beni.

Dun degil onceki gun benim.nst de de dr bebegin.kalp atiminda sorun gordu. Ben de yattim. Ertesi gunu normale donunce taburcu oldum. Doktor bu yuzden dogurtmak mi istiyor? Yoksa zamanin geldi mi?
Taburcu oldum ben de canim,5defa nst.ye girdim cok sukur hepsinde normal cikti. 39+1iz su an dogursam iyi olurdu da hastanenin stresli ortamindan olsa gerek sancilarim durdu. Doktor da bekleyelim nasil olsa vakit var dedi simdi evde dinleniyorum eve gelince sancilarim duzene girdi ama doktorum sancilarin 3dk.da bir ve 40saniye suren sekilde olunca hastaneye gelirsin dedi, bekliyoruz bakalim☺️

grlelim simdi doguma

Maşallah 🧿 allah analı babalı büyütsün 🥰

Canim tebrik ederim öncelikle hiç üzülme genel anestezi malesef baş ağrısı yapiyor bol su iç ve kahve iç canım bugün anestezi uzmanı ile konuştum öyle dedi bana. Bebeğin de toparlayacak benim ki de 2 günde 200 gram verdi ve öyle emmiyo fazla göğüs ucum yok sütüm ilk etap kanla karışık geldi herkeste problem oluyo emin ol yeter ki daha büyük bişey olmasin
Ay bas agrisindan öleceğim sandim.. kahve bebekte gaz yapmaz mi? Benim bugun sutum az az gelmeye basladi bebegim hala kuvozde insallah yarina toparlar gideriz evimize.. Allah sizinde evladınıza saglik sihhat versin insallah

Acile gideceksin 40 haftam bitti sancım var de alıyorlar hemen
Sen devlette mi doğum yaptın canım? acile gittim daha evvel zaten bakıyolar açılmaya falan zaten. 37de gitmiştm en son bayramda ntsye o xaman baktı açılma yoktu. şimdi bu gerizekalı doktor gün aşırı ntsye gel dedi ama hiç dinlemicem onu. yarın kendi doktorumla bi konuşmayı denicem doğumla ilgili olmadı dediğin gibi acile giderim.

Sen devlette mi doğum yaptın canım? acile gittim daha evvel zaten bakıyolar açılmaya falan zaten. 37de gitmiştm en son bayramda ntsye o xaman baktı açılma yoktu. şimdi bu gerizekalı doktor gün aşırı ntsye gel dedi ama hiç dinlemicem onu. yarın kendi doktorumla bi konuşmayı denicem doğumla ilgili olmadı dediğin gibi acile giderim.
Daha doğum yapmadım canım çarşamba günü acilde muayne oldum nst bakıldı cuma günü tekrar geldi acilde ki doktor tekrar yine gideceğim işte. Bende devlet hastanesine gittim hep devamlı bir doktora muayne olmadım kim denk gelirse ona muayne oldum. En son da pazartesi günü polikinliğe gittiğm de doktor dedi ki artık kontrollere acilde devam edeceksin buraya gelme acile git dedi

grlelim simdi doguma

Maşallah gözün aydın cnm Allah analı babalı büyütsün 😍🙏

X