2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Daha doğum yapmadım canım çarşamba günü acilde muayne oldum nst bakıldı cuma günü tekrar geldi acilde ki doktor tekrar yine gideceğim işte. Bende devlet hastanesine gittim hep devamlı bir doktora muayne olmadım kim denk gelirse ona muayne oldum. En son da pazartesi günü polikinliğe gittiğm de doktor dedi ki artık kontrollere acilde devam edeceksin buraya gelme acile git dedi
İşte bende son haftaları randevu alamadığımdan farklı doktorlarla geçirdim. Ama birisi ne doğum şeklinden bahsetti, ne çatı muayenesi yaptı ne başka bişiy. Sormadan adam akıllı bilgi veren az. O yüzden rabbim sağlıklı ve hayırlı doğum nasip etsin diyorum herkese. İşimiz biraz Allaha kaldı hatta bayağı desek yeri... Bende üç günde bir nts gitcem bakalım sonra ne olacak.

İşte bende son haftaları randevu alamadığımdan farklı doktorlarla geçirdim. Ama birisi ne doğum şeklinden bahsetti, ne çatı muayenesi yaptı ne başka bişiy. Sormadan adam akıllı bilgi veren az. O yüzden rabbim sağlıklı ve hayırlı doğum nasip etsin diyorum herkese. İşimiz biraz Allaha kaldı hatta bayağı desek yeri... Bende üç günde bir nts gitcem bakalım sonra ne olacak.
Bana da acile gidene kadar hiç bşey yapılmadı çarşamba günü acile gittiğm de orada ki doktor baktı benım açıklığa. 41 kadar beklenir gelmezse suni sancı verilir dedi yani büyük ihtimalle en fazla 41 kadar bekletirler

Taburcu oldum ben de canim,5defa nst.ye girdim cok sukur hepsinde normal cikti. 39+1iz su an dogursam iyi olurdu da hastanenin stresli ortamindan olsa gerek sancilarim durdu. Doktor da bekleyelim nasil olsa vakit var dedi simdi evde dinleniyorum eve gelince sancilarim duzene girdi ama doktorum sancilarin 3dk.da bir ve 40saniye suren sekilde olunca hastaneye gelirsin dedi, bekliyoruz bakalim☺️
Geçmiş olsun o halde 😊

Evet devlet hastanesi. Sağlık bakanlığına şikayet ettim zaten. Üç defadır aynı muamelede bulunuyor. Yanımda kendi hastası vardı her sorusuna düzgün cevap verdi. Ben takip ettiği hasta değilim diye tersledi. Barbar herifin teki...
Pislikler. Ya siddeti savunmam ama neden saglik calisanlari siddet goruyor diye de cok fazla dusunmemek lazim bazen.
Insanlar zaten caninin derdinde ustune bir de bunlarin psikolojisiyle ugrasiyoruz

Bana da acile gidene kadar hiç bşey yapılmadı çarşamba günü acile gittiğm de orada ki doktor baktı benım açıklığa. 41 kadar beklenir gelmezse suni sancı verilir dedi yani büyük ihtimalle en fazla 41 kadar bekletirler
Anladım canım. 41e giripte hastaneye kontrole gittiğinde o gün hemen doğuma alırlar mı yani bebiş gelmediyse yoksa gün mü verirler sence?

Pislikler. Ya siddeti savunmam ama neden saglik calisanlari siddet goruyor diye de cok fazla dusunmemek lazim bazen.
Insanlar zaten caninin derdinde ustune bir de bunlarin psikolojisiyle ugrasiyoruz
Suriyeliler randevu alabiliyormuş siz neden alamıyorsunuz diyen bi zihniyetten be beklenir ki, inş kendinden ters birine denk gelirde s.çar ağzına onun. Zerrede üzülmem. Hak ediyor dediğiniz gibi.

Doktor neden genel anesteziyi kabul etmiyor ki hayret bir sey benim doktorum sen nasıl istiyorsan öyle olacak dedi ben de genel anestezi olacam
Genel anesteziyi sağlıklı bulmuyor sanırım, bebeği çıkardıktan sonra istersen seni uyuturuz, bebeğe anestezi geçmesin dedi. Bilmiyorum nasıl olacak psikolojimi hazırlamaya çalışıyorum. Doktoruma da güvenmek istiyorum 🙏
Kızlar bende yarın sabah doğuma giricem kısmetse..inşallah sağ salim kavuşurum miniğime.Çok değişik duygular içindeyim anlamsızca ağlamalar başladı 🥺Sanki içim buruk bir yandan mutlu duygu karmaşası yaşıyorum.İnsallah yarın güzel haberlerle dönerim☺️
Yaa son gün bende de öyle duygular olacak kesin 🙈 İnşallah sagliklica kucağına alırsın canım. Güzel haberlerini bekliyoruz.

Kizlar evde bebegine tek bakan var mi.. kimseyi istemiyorum yanimda aslinda ama geliyorlar kayinvalide ve annem.. ilk cocugumda cok cektirdiler ikisi birbirine girdi.. simdi annem geldi. 2 haftaya da kv gelecek.. sizde durumlar nasil oluyor..

Tamam canım haber bekliyorum 🥰 korkuyorum bir de dün yeni öğrendim kartal şehir hastanesi doğumdan sonra bırak ziyaretçiyi refakatçi bile almıyormuş
Kartalda şehir hastanesi mi açıldı? ben doğma büyüme istanbulluyum. Dr lütfı kırdar araştırmada doğmuşum hatta. Orası baya iyi hastane hala öyle mi bilmiyorum tabi. 8 sene oldu tabi ordan göçeli. Ama refakatçi işi saçma, bi kişiye izin verilmesi gerek burada öyle mesela.

Saglikta ya da baska bir sey de siddet kelimesini kullanmayalim arkadaslar lutfen
Ne yapilirsa yapilsin hic kimse siddeti haketmiyor

Dikislerim var su an alttan. Insallah cabuk gecer. Oturmads skntiliyim. Ve saga sola dönmekte.
Canım söylemişlerdir belki batikonlu suyla taharetlen direk baticonla pansuman yapma(direk sürülen baticon yarayı açar), parol ve antibiyotiği kullan, pedin üzerine bez kes pamuklu kendine bolca tek kat onu koy tahriş etmez çok acıtmaz , eğilip çömelip kalkma kesik tarafın üzerin e çok oturma ilk bir iki gün zorlanirsin ama çabuk toparlarsin👍 Bebisin de hayirli ugurlu olsun allah anali babali saglikla büyütmek nasip etsin 🤲🥰

Kizlar cok sükür dogurdum bugün eve geldik. Sarilik varmis hafif 1 gece hastahanede kaldik.
Emziricem bol bol ayretende biraz msma..
grlelim simdi doguma

Allahim allahim.. simdi ben pazar aksami rahme dogru karin sancisi hissettim. Ama bu cidden sigerlerinden farkli bir agriydi. Bel felanda degil. Sirf karindan rahme dogru basinc ve sanci. Neyse sonra tuvalete gittim hafif cok az silimsi pembe leke geldi. Anladim acilma oluyor diye. Sonra esimi alip disari ciktim sancilar felip gidiyor ama 30 dakka yürüdük. O sira belim agriyor karnima o sanci glip gidiyor. Sonra eve geldik. Kaynanam geldi sagolsun 22 23 de sanclar 10 dakkada bir gelmeyr basladi ve agirlasmaya basladi. Sonra 5 dakikada bire girdu hasgahaneye gittij. Orda kalp atisi ultrasyon felan derken acilmaya baktilar. 3-4 cm acilmis dedi ebe direk. Sonra sancilar geldide geldi yükseldikce ypkseldi. Ama her sanci geldiginde bi öncekinden daha agir geliyordu. Gece 1 30 da sancilarim hastahanedeydim saat 7 ye dogru tamamiyla acilmam oldu. Tabi bu süredr ne agri kesici ne suni sanci aldim. 7 15 gece dogum basladi. 1 saat sürdü maalesef. Idrar kesem baya dolu olsugu icin cocuk zorlandi cikmaya. En son biri alttan acmaya baslarken digeri karnima basti bende sancilarla ikindim derken 8 15 de bebis dogdu.. megersem kordon baglanmis o ypzdrn baya zorlandi strese girmis. 3640 kilosuyls dogdu boyu 55 cm.
Sağlıcakla büyüsün inşallah minik geçmiş olsun sana da zorlu olmuş biraz ama geçip gitti🥰

Genel anesteziyi sağlıklı bulmuyor sanırım, bebeği çıkardıktan sonra istersen seni uyuturuz, bebeğe anestezi geçmesin dedi. Bilmiyorum nasıl olacak psikolojimi hazırlamaya çalışıyorum. Doktoruma da güvenmek istiyorum 🙏

Yaa son gün bende de öyle duygular olacak kesin 🙈 İnşallah sagliklica kucağına alırsın canım. Güzel haberlerini bekliyoruz.
Evet canım kaygilar,endişeler,ona birşey olur korkusu o kadar zaman içinde senin bir parçan olup sanki ayıracaklar gibi halbu ki kavuşacaksin😟

Anladım canım. 41e giripte hastaneye kontrole gittiğinde o gün hemen doğuma alırlar mı yani bebiş gelmediyse yoksa gün mü verirler sence?
Ben devlette yaptım doğum eğer gelmeseydi 40+6 da duruma göre sezeryanla alacaklardı ve 38. Haftadan itibaren günde bir acilden giriş yapılıp nst ve açıklık takibi yapılacaktı. Ister şehir hastanesi olsun ister araştırma ister tıp fakültesi 40+6 ya kadar iki yada üç güne bir acilden kontrol yaparlar artık randevuyla işin kalmadı canım

Kızlar ben normal puset almıştım oto koltuğu olarakta kullanılabiliyor sizlere sorum bu puseti herhangi bir aparatla bebek arabası olarakta kullanabilir miyim yani o tarz bir aparat var mı bildiğiniz pusetleri bebek arabasına çeviren
Bildigim kadariyla her puset her bebek arabasina uymuyor...sizin aldiginiz modele uygun bebek arabasi almalisiniz...mesela ben de puset aldim ama bebek arabasi bi muddet kullanmayacagiz diye hemen almadik ama olur da dogumdann sonra eksikligini hissedip almak zorunda kalirsam hemen mecbur pusetime uyan bir model almam lazim...mesela bizim puset britax bromer onun modeline uygun bebek arabasi almamiz gerekecek

Kizlar evde bebegine tek bakan var mi.. kimseyi istemiyorum yanimda aslinda ama geliyorlar kayinvalide ve annem.. ilk cocugumda cok cektirdiler ikisi birbirine girdi.. simdi annem geldi. 2 haftaya da kv gelecek.. sizde durumlar nasil oluyor..
Ben bakıyorum tatlım, çok şükür bir sıkıntımız yok elimden geldiği kadar iyi bakmaya çalışıyorum zaten bol bol uyuyor diğer işlerimi de yapabiliyorum, dinlenebiliyorum. Arada köpeğimiz olduğu için hatlar karışıyor ilgilenme olayında ama yinede ben halimden çok memnunum çünkü rahatım ☺ umarım böylede devam eder 😁

Takipli hastası değilim diye dövmekten beter etti. kim takip ediyorsa ona sor dedi. sonra dedim ben her hafta nts kontrolüne geliyorum farklı doktor bakıyor dedi. her hafta nts mi olur yanlış iş yapıyon dedi. nasıl yanlış iş dedim doktor kendi istedi dedim. randevu alınmıyor ki zaten dedim. suriyeliler alıyorda siz niye alamıyorsunuz dedi. yani şuraya yazamayacağım kadar münakaşa oldu ve bir doktorun vermeyeceği barbarca cevaplar verdi. bursada yaşıyorum ben. bursada oturanlar şehir hastanesine gidiyorsa özelden yazsın doktor salağının ismini vereceğim kontrole gitmesinler katiyen. çünkü çok ukala.
Ya boylelerin agzina gozune si.....bir iki hastayla gidip tutanak tutun hakkinda gerekirse idari sorusturma da acilir hakkinda....sanki babalarinin hayrina bakiyorlar...ne demek suriyeliler aliyor...afi ustunde onlar suriyeli buranin vatandasi degiller ayrica.nts 35 haftadannsonra her hafta girilir hangi univ buna diploma vermis acaba...tip egitimi almadik da ondan daha cok bilgimiz var...ve ben bun a inaniyorum bu tarz ukala calisanlara sert davraninca yumusarlar...

X