2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kizlar bugun sabah daha cok yorulmamistim karnimin sag tarafina agri girdi, yurumekte zorlandim resmen. Ve daha sonra bebiş cok hareketlendi. Vajinada da batma hissediyorum. Acaba gelicek mi. Boyle seyler yasayan var mi?

Akıntınız oluyor mu? Benim krem gibi koyu kıvamında beyaz bi akıntı geliyor. Önceden de geliyordu fitil kullanınca geçmişti şimdi yine başladı.

Canım aynisini ben de hissettim tecrübli degilim ilkk benim ama yumuşama ve açıklık olmadigi içinn acı duyduk diye düsünyorum. Biraz da ilk olduğu için kasmışızdır kendimizi.
Bencede yumuşama ve aciklik olmadigi icin o kadar hissetmiş olabiliriz canim, bir de kendimizi kasmamizin etkisi de olmustur . Yani bunu düşününce biraz rahatlamadim degil

Slm kizlar bir kaç gündür giremiyorum kv geldi
Yeni doğum yapanlari tebrik ederim allah anali babali buyutsun
Dün biraz fazla yürüdüm akşamdan beri ağrılarim var sat 11:30 da doktra gittim 30 dk içinde 3 defa sancım çıktı 5cm açıklığım var doktor 5 dk da 1 agrin gelirse hastaneye git dedi .durumum boyle suan saat 14:30
15 dk dır agri gelmedi

Eklentiler

• E46D424D-4DA8-42AF-8A9A-024881AC2B3B.png
    121,6 KB · Görüntüleme: 95
Kızlar bu arada vajinal doğumda epidural düşünen var mı ya da daha önceki doğumunu epiduralle yapmış olan?
Ben düşünüyorum. Spinal epidural olarak yapıyormuş sanırım hastane. Konuştuğum kişi öyle demişti tam farklarını bilmiyorum ama hangisi iyisiyse onu yapsınlar.
Yani epiduralsiz de düşünebilirdim belki bi ihtimal. (ama işte bir doku sarkması vs bi problem oldu serklajdan dolayı onu da alacakları için zaten uyuşturmadan olmaz)

Bilmiyorum, hastanede konuşurken teknolojinin nimetlerinden yararlanın, evinizde çamaşır makinası varken durduk yere elde yıkama yapmazsınız ya, doğum yaparken de epidural vs yaptırmanızı öneriyoruz dediler. Çok kesin kararlarım yok bu konuda, nasıl olursa artık. Çünkü bi yerde diyolar epidural yapınca anne hissedemiyo o yüzden ıkınma başarısız oluyo diye, başka yerde epidural olmayınca anne çok yoruluyo sonunda ıkınmayı yapamıyo diye. Herkes ayrı şey diyo bu konularda. Her şeye tek başıma karar vermekten sıkıldım birazına da doktor hastane karar versin. Tek derdim büyük sorun olmasın, sonuçta ne kadar düşünsen de sorun olacağı varsa ne yapsan oluyo.

Bu sancıya 5 cm çok iyi canım bir avazda allahım kurtarsın ikinizide ben 10 dk 2.sandıysa dr a.gitmistim 2 cm di açıklık 5 saat içinde de doğurmuştum kızmı inş seninde su gibi geçer 5 dk 1 olunca sen dogurusun zaten

Amin inşallah ben biraz daha bekleyeyimmi yoksa hastaneye gitsemmi acaba

Eklentiler

• 5A050C19-8B54-4ACD-BA38-11CFC5AA5DFD.jpeg
    130,3 KB · Görüntüleme: 90
Bende ondan kararsız kaldım. Olumlu da olumsuz da yorumlar var. Doktorum epidural istersen yaparız dedi açıkçası bu konuyu konuşmayı da unuttum daha doğrusu aklıma gelmedi. Sizler ne düşünüyorsunuz diye merak ettim. Ya da tecrübesi olan annelerin yorumları neler merak ettim

Hayirlisiyla kucakla canim insallah.agri esigin yuksek demek ki. Birde yanda ki toco degeri 40larda olunca tam dogum baslamis oluyor diye hatirliyorum.benim ki de 20lerdeydi gecen hafta.
Sagol insallah cnm Beni normal 20 lerden hop agri geiyor 60/70 lere cikiyor ama doktordan geldigimden beri 6/7 defa agrilarim geldi 5dk 1 hastaneye mi gitsem yoksa 2 dk 1 e dusmesini mi beklesem bilemedim

Kızlar doğum sancısını nasıl tanırsınız benim mesela ben üstüme oturamiyordum insan koşmak ister inanın dursun diye o sancı ama saniyelik zaten geçtiğinde de hiç bişey olmamış gibi tekrar geldiğinde aynı şekil karnın sertleşiyor sertlesmeyle birlikte ağrı giriyor ilk yavaş yavaş geliyor sonra yükselip birden yavaşlıyor gene o ağrı karniniza girdiğinde herkesin farklıdır belki ama benimki böyleydi fazla aciklayamadim gibi

Şöyle yaptırabilirsin belki, epidurali taktırırsın ama ilacı vermezler. Dayanamayacak olursan anestezik ilacı verirler ordan. Böyle yaptıranlar duydum ama işte ebenin belli olması lazım, doktordan çok ona söylemek lazım. Son dakika orda dert anlatmaya çalışmak mümkün olmayabilir.

Şuan cektigim agri gibi

İnsallah ise yaramistir, squat yapmaktan dizlerimin agrisiyla uyandim bugun bizim kiz cok nazli cikti valla hayirlisi artik
Seninmi bnimmi. Güya kizlar erken gelir hic alakasi yok valla dün düsün 3 km bi sabah yaotim sonra 3 km oturmadan durmadan yürüyüs yaptim. Sabah sanki daha iyiydim masallah agrim sancimda yok delirecem.

Ben de saldım valla ptesiye kadar kendi gelmezse sezeryanla ben gider alırım onu
Delimisin ne sezeryani. Benimde tarihim 01.08 pazar. 02.08 de randevum var doktorumda. Her 2 günde bir uktrasyona gidicem 1 hafta boyunca. Artik gelmezse haftaya oazartesi büyük ihtimal hastahaneye gidip suni sanci yiycem

Kızlar doğurdum geldim çok duramıcam birazdan uyandırıp emzireceğim Doğumum çok güzel geçti hiç korkmadım ekip de iyiydi sohbet ederek doğurdum diyebilirim benimki epidural sezaryendi katater oluyor ağrı kesicim burdan yapılmaya devam ediyor sonra çıkacakmış henüz yürütmediler dikişimde bi sızdırma oldu çünkü ben yattığım yerde bile çok hareket ettim siz yapmayın şimdilik sorun yok ama geçti Müthiş güzel bi an hıçkırarak ağladım o vakte kadar hiç duygusal değildim 3390 gram 50 cm doğdu her şey yolunda süt sanırım az da olsa geliyor mekonyumu çıkardı iki defa da çiş yaptı bugün pediatrist yanımıza uğrayacak mama takviyesini soracağız ben göğüs pompasının bir parçasını evde unutmuşum eşim akşam getirecek ama ebe pompaya bi süre izin vermedi ama akşam yapıcam bi cc ölçmem lazım rabbim hepinize sağlıkla bu duyguya yaşatsın müsait oldukça yazarım hepiniz dikkat edin kendinize

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…