2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kizlar bugun dr kontrolum vardi, bebisin rahati yerinde gununu bekliyo sanirim, 38+0iz bugun. Rahim agzi kalinligi 2cm hala kapali acilma yok, dr bolbol yuruyus ve squat yap dedi. Yurumek bu sicaklarda cok zor ama squat yapiyorum. Sizde durumlar nedir acilmasi olan ya da hala rahim agzi kapali olanlarda durum nedir, doktorunuz ne öneriyor? normal dogum yapmak istiyorum ama ins bebis gelir kendi kendine
Ben hamilelikte hemoroid için oturma banyosunun zararı var mı diye araştırırken erken doğumu tetiklediğini okudum.İsterseniz deneyin ama

D

Dikişi anastezi olmadan mı aldı? Öyle mi oluyormuş. Benim sezaryen mecbur olunca Önceki de sezaryen sırasında alınmıştı yine sezaryen sonrasında alacak.
Evet hiç bir uyuşturma yoktu. Dikişin alınması rahatsız etmedi de spekulum daha rahatsız etti. Bir de yapışmayı açması daha kötü bir işti. Acımadı diyemem yani bir miktar kanlı bi iş oldu. Dikişi de gördüm bildiğin ip, pamuklı gibi kalınca. Tabi özel bişeydir kesin yoksa erir giderdi 😂 eğer ekstra bir sorun yoksa çok uzun sürecek bir işlem de değil. Ama kesin alırım dememişti öncesinde de. İpe ulaşabilirsem alıcam yoksa alet edavat ek personel falan lazım dedi.
Genel notum olsun, doktor karşısında açıp oturmaktan rahatsız oluyorsanız, (çok kasmamak gerekiyor doktorun işini yapması için) acıdan korkuyorsanız o zaman bu işi sezeryanla çözün derim. Bana doktorum 3 5 defa sordu normal doğum için kararlı mısın diye. Ben de başka bir sorun olmadıkça kararlıyım dedim. O yüzden çatı vs de baktı dikişi alınca. Sonrasında da bence 1 gün dinlenme ihtiyacı gerekiyor, doktorum özel bişey demedi de ben epey yoruldum.

Hakettikleri o gerçekten. Ben görümceleri de anlamıyorum kendileri kv ler gelsin istemez ki benimki 7 yıldır evli toplasan 1 ay onlarda kalmamıştır kvsini hiç ağırlamaz. Ama kendi annesini babasını paso bize gönderiyor. Ben kendim annemleri göndermiyorum bi haftadan fazla abimlere. Herkesin evi ayrı. Misafirlik dediğin zaten 3 gün. Bugünler de geçecek inşallah.
Kendileri için hiç önemli değil işte çok fenalar ya gerçekten Allah yardımcımız olsun canın sıkılırsa yaz birbirimizi çok iyi anlarız bence 🥲 benim görümcem doğum yaptığında ne babası ne kbabası gelmemiş kalabalık olmamış sadece anneler gelmiş ama bana cümbür cemaat gelinmesinde sorun yok💆🏻‍♀️

Yurtdisinda yasiyoruz ikimizinde ailesi trde, cok sükür dogumdan sonrada hep tektim evde tek yardimcim esimdi,,, yani sonucda herkes kebdinede bebeginede bakabilir,,, hele bu koronada hic istemem kimseyi yanimda
Yurtdışında olmanın en büyük avantajı insan ilk gebelikte de olsa olsa ikinci de.olsa yapamama endisesine kapılıyor ama kucağına verdiklerinde bir güç geliyor insana 😂👍

Kızlar ben yavruma kavuştummm çok güzel bir duygu grrçekten tarifi yok... darısı sizlere inşallahhh sağ salim hayırlı doğumlar diliyorum canı gönülden hepinize💕
Gözün aydın 🌸 maşallah sana ve yavruna tatlım 🐣☺ güle güle büyüt yavrunu sağlıkla keyifle, şansı bahtı açık olsun🌞

Evet hiç bir uyuşturma yoktu. Dikişin alınması rahatsız etmedi de spekulum daha rahatsız etti. Bir de yapışmayı açması daha kötü bir işti. Acımadı diyemem yani bir miktar kanlı bi iş oldu. Dikişi de gördüm bildiğin ip, pamuklı gibi kalınca. Tabi özel bişeydir kesin yoksa erir giderdi 😂 eğer ekstra bir sorun yoksa çok uzun sürecek bir işlem de değil. Ama kesin alırım dememişti öncesinde de. İpe ulaşabilirsem alıcam yoksa alet edavat ek personel falan lazım dedi.
Genel notum olsun, doktor karşısında açıp oturmaktan rahatsız oluyorsanız, (çok kasmamak gerekiyor doktorun işini yapması için) acıdan korkuyorsanız o zaman bu işi sezeryanla çözün derim. Bana doktorum 3 5 defa sordu normal doğum için kararlı mısın diye. Ben de başka bir sorun olmadıkça kararlıyım dedim. O yüzden çatı vs de baktı dikişi alınca. Sonrasında da bence 1 gün dinlenme ihtiyacı gerekiyor, doktorum özel bişey demedi de ben epey yoruldum.
Benim mecburen sezaryen. İki işlem bir arada yapılacak.

Kızlar ben yavruma kavuştummm çok güzel bir duygu grrçekten tarifi yok... darısı sizlere inşallahhh sağ salim hayırlı doğumlar diliyorum canı gönülden hepinize💕

Gözünaydın canım rabbim sağlıkla sihatle keyifle büyütmeyi nasip etsin yavrunu 😍

X