2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
B burcecagri biri bana sezeryan acısı mi yoksa göğüs ucu acısı mi daha fena dese kesinlikle göğüs ucu derim bebeği her göğsüme aldığımda sırtımdan sular boşalıyor krem sürüyorum nemli tutmaya çalışıyorum şimdilik başarılı olamadık inşallah sen hemen çözüm bulursun bulursan bana da yaz ☺️

Arkadaslar merhaba, dogum nedeniyle birkac gundur okuyamadim, bebegini kucagina alan varsa hayirli olsun, doguma gireceklere Allah kolaylik versin🙏 ben 34+6 da sezaryen ile acil dogum yaptim. Tabi bebek kucuk oldugu icin kuvoze alindi. Ben orta siddetli gebelik zehirlenmesi gecirmisim. Ilk gun hep sakinlestiriciler, karanlik ortam ve bol dinlenmeyle gecti. Ikinci gun cabuk toparladim, kendi kendime yurumeye basladim. Sezaryen korkulacak kadar kotu degildi. Insallah ben bugun taburcu olucam, bebegi de daha iyi oldugunda cikaricaz.

Arkadaslar merhaba, dogum nedeniyle birkac gundur okuyamadim, bebegini kucagina alan varsa hayirli olsun, doguma gireceklere Allah kolaylik versin🙏 ben 34+6 da sezaryen ile acil dogum yaptim. Tabi bebek kucuk oldugu icin kuvoze alindi. Ben orta siddetli gebelik zehirlenmesi gecirmisim. Ilk gun hep sakinlestiriciler, karanlik ortam ve bol dinlenmeyle gecti. Ikinci gun cabuk toparladim, kendi kendime yurumeye basladim. Sezaryen korkulacak kadar kotu degildi. Insallah ben bugun taburcu olucam, bebegi de daha iyi oldugunda cikaricaz.
Öncelikle çok geçmiş olsun ve gözün aydın canım.. İnşallah bebeğin de biran önce yanına gelir 🙏

Canim hem çok gecmis olsun hemde gözünaydin. En kısa zamanda toparlanirsiniz insallah.

Canım 2. Sezeryan daha mı zor iyileşiyor, yoksa bana mı şuan öyle geliyor acaba anlamadım.. ilkinde neredeyse karnımdan şikayetim olmamıştı, bugün 2. Günüm hala çok ağrıyor kalkıp otururken.. Tecrübeli anneler bir de göğüs ucu yara ve acıması için neler önerirsiniz, benimkiler şimdiden çok acımaya başladılar da 😬😬
Canim emzirdikten sonra kendi sutunu gogus ucuna da Sur ve biraz acik birak hava Alsin ve lansinoh kullandim hep cok memnundum.en iyi yontemse bebegin biran once memeyi dogru kavramasini saglamak 😘😘 Allah bagislasin darisi bize insallah. 🤗

Canim emzirdikten sonra kendi sutunu gogus ucuna da Sur ve biraz acik birak hava Alsin ve lansinoh kullandim hep cok memnundum.en iyi yontemse bebegin biran once memeyi dogru kavramasini saglamak 😘😘 Allah bagislasin darisi bize insallah. 🤗
Evet ben de bir doktordan dinlemiştim göğüs ucu yaraları hep bebeği yanlış pozisyonda emzirmekten ve bebeğin memeyi iyi kavrayamamasından oluyormuş. İyice ögrenmek lazim videolardan falan izleyip 😊

Gunaydin kizlar dogum yapmış arkadaşları tebrik ederim yapacak olanlara da kolaylıklar dilerim.benim bebek hareket ettikçe makara ve alt tarafa inanılmaz baskı yapıyor.yani ıkinma isteği geliyor.sizde de oluyor mu ?.dün gece özellikle çok hissettim.internete baktığımda dogum belirtileri arasında.2 gun önce ebe ile konuştum karnin bayağı bir inmiş çantanı hazır et.demisti.boyle olunca bir sorayım sizlere dedim.

Canım 2. Sezeryan daha mı zor iyileşiyor, yoksa bana mı şuan öyle geliyor acaba anlamadım.. ilkinde neredeyse karnımdan şikayetim olmamıştı, bugün 2. Günüm hala çok ağrıyor kalkıp otururken.. Tecrübeli anneler bir de göğüs ucu yara ve acıması için neler önerirsiniz, benimkiler şimdiden çok acımaya başladılar da 😬😬
Göğüs ucu yarası icin ayva çekirdeği yapabilirsin. Çok işe yarıyor. İkinci sezaryen benim için daha rahat olmuştu. Şimdi nasip olursa 3. Olacak. Sanırım kişiden kişiye değişiyor bir de ilk gün yoğun bi ağrı kesici veriliyor ikinci gün doz azaltılıyor onun için ikinci gün ağırlar biraz fazla hissediliyor.

Dogum yapan anneler gozunuz aydin. Saglikla huzurla buyutun insallah. Bir ricam olacak. Benim gibi ilk kez dogum yapacaklara ipucu verebilir misiniz; ne oldu da hastaneye gittiniz, ne gibi belirtileri onemsemeliyiz? Simdiden tesekkurler.. 💐
Benim ilk doğumunda karın ağrısı filan olmamıştı açıklık bile yoktu suyum gelmişti canım.ama son günlerde kalcama yürürken bir anda kramp gibi ağrı girdiğini hatırlıyorum.bir de 1 gün önce yolda yürürken bacaklarımın gitmediğini hatırlıyorum.

Öncelikle gecmis olsun ,bebegini gule gule buyut 🤗

İyiym cnm bebiş pzt günü taburcu oldu onla ugraşıp duruyorum. Birde kıskanç Bi abiyle ugrasıyorum sen nasılsın cnm
Oy çok şükür eve gecmissiniz canım abi de kolayca alışır inşallah dengeyi kurdukca abi de kabullenecek😍
Kızlar beni dün acil doğuma aldılar. Temmuz annesi oldum. Şimdilik biraz huysuzuz ama idare ediyoruz. Dua edin bana. 😊😊
Oh masallah hadi gözün aydın sağlıcakla büyüsün minik, kist halledilmistir inşallah kolayca bir daha da olmasin🙏
Coook geçmiş olsun canım hayırlı sağlıklı büyüsün inşallah minik de bir an önce toparlanıp çıkar sağlığı yerinde olsun yeter ki☺️
Kızlar doğuma giricem hazırladılar çok korkuyorum
Sağlıcakla kavuşun inşallah canim🙏

X