2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kizlar ayakları ödem toplayan var mi? Tuzlu yemediğim halde ayaklarım çok şişti.. üstelik çok kiloda almadim 9 kilo aldim
Tansiyonun normalse eğer protein az alıyor olabilirsin. Ben de bu hafta kontrole gittiğimde doktor test yaptı ödem için. Ellerim uyuşuyordu çatal tutamıyordum ödemden. Ayak parmaklarım ayaklarıma gömülmüştü mosmor kan toplamıştı artık. Protein eksik çıktı. Zaten meyveden başka birşey de yiyemiyordum kaç aydır.
Ama her hamilede ödem olur zaten normal derecede damarlar gevşiyor kan hacmi artıyor. Benim ayağımdeki ödem dizime kadar ayak bileklerim kıvrılmıyor basamıyorum bütün gün uzandığım halde. Biraz uzun oldu ama kendinle kıyasla diye anlattım. Senin de bu şekildeyse ihmal etme çok önemliymiş.

Masallah baya kiloymus benim en son 34 hmda 2300 du 😁 minacik gidiyo merak etme hiç birsey olmaz icini ferah tut esimin ilk esi herhalde hamileliginde sekeri vardi ama bulgaristanda boyle seylere doktorlar bakmiyor ilk esinden oglu var 4700 gr gelmis dunyaya cok saglikli suan 7 yasinda o yuzden yedigimizden ictigimizden daha cok piskolojik etkileniyoruz
Evet oyle ama inanin beegin kilosu fazla da olsa az da olsa sikinti iste ...sgalikli demiyorlar bu duruma😁saglikla gelsinler yeterki🙏

Vay canına okurken ağzım açık kaldı tatile gidiyor gibi😳tam aradığım bilgi paylaşımı🤩 sağol canım🥰
😁😁😂😂😂Ya ben cok takintiliyimdir en ince ayrintiya kadar dusunurum normalde....yurtdisi ttiline cikarken yanimda igne ve iplik ve mini utu goturen biriyim😂😂bunlari da buyuk bir bavula sigdirdim ancak ama olsun fazla olsun o an eksik olmasin..lohusa kafasiyla sinir olurum kendime😂😂😂

Kizlar şekeriniz evde ölçüyor musunuz. Benimde biraz yüksek evde ölçüp ona göre rejim yapiyorum ama cihazlar güvenli mıdır bilemedim
Ben ölçüyorum evde dikkat ediyorum.
Hastanede yattığım an şekeri ölçtüler kendi makinamı denemek için aynı anda ölçtük.
Benim makina 2 yüksek çıktı.
Bende ona göre takibi yapıyorum.

Kizlar şekeriniz evde ölçüyor musunuz. Benimde biraz yüksek evde ölçüp ona göre rejim yapiyorum ama cihazlar güvenli mıdır bilemedim
Ben de olcuyordum ama doktorum cok yuksek degil senin deyip bir hafta ful tutup ,1hafta hic tutma dedi....bu hafta bakmadim arada merak edip bir iki kere bakmisligim var tabi🙄😂genelde tokluk 2.saat bakiyom o da fazla kacirinca yemegi 127lerde yoksa genelde 100-118lerde

Arkadaşlar benim göbek deliğim çok acıyor. Hem kızardı hem de dışa dönük olmaya başladı bildiğiniz kıpkırmızı . Var mı böyle olan çarşamba doktor randevum var sorucam doktora

Ben de olcuyordum ama doktorum cok yuksek degil senin deyip bir hafta ful tutup ,1hafta hic tutma dedi....bu hafta bakmadim arada merak edip bir iki kere bakmisligim var tabi🙄😂genelde tokluk 2.saat bakiyom o da fazla kacirinca yemegi 127lerde yoksa genelde 100-118lerde
Bana da doktor tokluk değil açlık bizim için önemli dedi.
Diyetisyen dahiliye ve kendi doktorum da aynı şeyi söyledi.
Ondan önce endekrokiji her ikisini ölç demişti 1 hafta öyle ölçüp sonrasında sadece açlık ölçmeye başladım.

Ben 20 adet bebek bezi ,4tane alt acma bezi,pisik kremi,5tane 5li bebek takimi ve her takiminin icine citcitli zibin,1penye bataniye,2muslin bez,7 tane agiz silme bezi ,islak mendil,pamuk,emzik,biberon,kendime de 2gecelik 2pijama takimi,sut pompasi,gogus kremi ,gogus pedi ,gogus kalkani,2cift corap,1patik,emzirme ortusu, 1adet emzirme sutyeni,3 adet kulot,5tane dependnhasta bezi ,1kutu koteks uzun ped,1tiras bicagi,1crocs terlik,makyaj malzemesi,tarak,makyaj silme icin pamuk ve suyu, 2si bir arada kahve,bol kuruyemis(findik,badem,kurudut,hurma,kuru kayisi) ve son olarak da sunisiak icin sinbonun kahve mak.koyacam gibi😁😂hepsini ayri ayri kilitli olan posetlere koydum ve hava alsin doye posetlerimi delgecledim ...uzerine de etiket yapistirip iceriklerini yazdim tek tek
Kız sen kaç gün kalacaksın hastane de.🙈

Arkadaşlar benim göbek deliğim çok acıyor. Hem kızardı hem de dışa dönük olmaya başladı bildiğiniz kıpkırmızı . Var mı böyle olan çarşamba doktor randevum var sorucam doktora
Canım ben ilk hamile kaldığım zaman göbeğim düştü zannetmiştim hamile olduğumu bilmiyordum bile çok zayıftım bi de ben böyle bi ağrı yoktu sonra hamile olduğumu öğrendim ağrımaya devam etti geçenlerde doktora sordum rahime giden damarlar göbekten geçiyor ondan ağrıyor dedi bana bebek büyüdükçe ağrı artar demişti

Bana da doktor tokluk değil açlık bizim için önemli dedi.
Diyetisyen dahiliye ve kendi doktorum da aynı şeyi söyledi.
Ondan önce endekrokiji her ikisini ölç demişti 1 hafta öyle ölçüp sonrasında sadece açlık ölçmeye başladım.
Ya valla ban aoyle bisey denmedi..aclik da olcuyom 105 altiysa korkma demsiti doktorum sukur genelde 90-102bandinda.ama bazi doktorlarw gore bu deger de yuksek hatta insulin basltma sebebi..doktorum perinatolog gerek ona gerekse ailemdeki 2dahiliyeciye sordum onlar da unsuline gerek yok dedi

Önceki tecrübelerime dayanarak söylüyorum eğer gecelik giyecekseniz külot şeklinde olanlar rahat oluyor. Ama pijama giyecekseniz ped şeklinde olanlar rahat olur yoksa her lavaboya gitmeden önce komple pijamanın altını çıkarmanız gerekecek.
Ped şeklinde olanlar nedir? Normal bildiğimiz ped mi

Kızlar evime geldim şükürler olsun. duş almak iyi geldi 4 5 gündür hastane kokusu sinmişti. Ağrilarım var biraz ve uykusuzum ama bunada şükür. Bol bol uyuyun benden söylemesi 😂😍
İnşallah hemen geçer ağırların da çabucak toparlanırsın 🙏
Benim doktorum 8-12 Ağustos arası alırım seni doğuma dedi. Çok heyecanlıyım şimdiden 😬

X