2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Hey maşallah 🤩 valla ben yemek memek düşünmüyorum anneler yengeler yerime halletsin :halay:

Ben oğlumun dogumundan sonra 1 corba yapanim olmadı lokantadan yedik. Ozamanlar kari koca idare ettik ama şimdi oğlumda var. Birde işyerinde çalışanlarim var mecbur yapiyorum. birde eşimde oğlumda hazir yemek sevmiyorlar illede ev yemegi olacak 😁

Maşallah cnm ellerine saglık :nazar: bu kadar kendini yorma doğum öncesi enerjiye ihtiyacın olacak bebişe bakmak için

Bitti bitti kuzum bir tek 2 3 çesit zeytinyagli kaldi onuda dogumdan 1 gün öncesi yaparim. yarin evi temizlemeye kadın gelecek.sonrasinda doguma kadar yatarim zaten gecem gündüzüm çorba gibi oldu.

Canım neler attın buzluga. Bende baslayacagim. Dolma biber, sigara böregi, yaprak sarmasi attım biraz. Köfte atayim diyorum. Var mi senin baska şoka stokladigin ♥️

Canim ben
hem çorbalık hem kızartmalık köfte yoğurdum.
1 büyük tavuk haşladım suyunu çorba için ayri koydum. Etini didikleyip koydum (pilav vs icin)
Sarma sardım
2 tepsilik patatesli gül böreği koydum
200 250 tane peynirli kalem börek sardım
Birer kilo nohut fasulye barbunya haşladım.
2 baton kek yaptım
2 tepsi sandiviç poğaça attım
2kilo dolma biber doldurdum.
Kayısı ve üzüm komposto yaptım.

1 gün öncesinde tatli _tuzlu kurabiye ve 3 çesit zeytinyağli ( taze fasulye +karısık kızartma+mücver) ve çorba yaparım. He birde 5kg yogurt mayalarim😍

Canim ben
1 büyük tavuk haşladım suyunu çorba için ayri koydum. Etini didikleyip koydum (pilav vs icin)
Sarma sardım
2 baton kek yaptım

1 gün öncesinde tatli _tuzlu kurabiye ve 3 çesit zeytinyağli ( taze fasulye +karısık kızartma+mücver) ve çorba yaparım. He birde 5kg yogurt mayalarim😍
Maşşallah ne kadar hamaratsın ekran görüntüsü aldım fikir olur bana da 😅.benim sadece alışveriş listesi tamam bundan sonra 2 gün kadın alicam halılar verilecek detaylı temizlik yapılacak off çok iş daha.

Canim ben
Sarma sardım
2 baton kek yaptım

Harikasin ellerin dert görmesin afiyetle yiyin♥️♥️ cok sagol kopya cekecegim senden 🥰🥰

Günaydın kızlar, Nts cihazına kaçıncı haftada giriliyor standartı var mı bunun? Ben hiç girmedim henüz. Kaçıncı haftada çatı muayenesi/ alttan muayene yapacaklar onu da merak ediyorum.
Şimdilik normal doğum olursa iyi olur kafasındayım ama iş alttan kontrole gelince sezeryan ameliyatı isterim der miyim bilmiyorum

Canim sezeryandada alttan muayene ediliyor. Ben eğer saglik durumu elverisliyse normal dogum tavsiye ederim. Ben 32.haftadan beri nst ye giriyorum. Haftaya cuma 36+5 de randevum var muhtemelen alttan bakar. Gecen hafta üsten bakti.

Maşşallah ne kadar hamaratsın ekran görüntüsü aldım fikir olur bana da 😅.benim sadece alışveriş listesi tamam bundan sonra 2 gün kadın alicam halılar verilecek detaylı temizlik yapılacak off çok iş daha.

Sagol canimm. benim ilkinde ac kalınca ders oldu bu sefer için. Ilk dogumumda doktor komposto iç demisti yapacak kimse olmadigindan hazir meyve suyu içmistim. oda dikislerimi zorlayip gaz yapmisti. benimde yarin kadin gelicek. Halılar perdeler yıkandi detay temizlik kaldi.

Cnm tam altın yerine yarım çok mu basit kalır acaba çünkü şuan sıkışıgız kredimiz var eşimin sigortasını yatırıyoruz hastane masrafıda eklenince baya zorlanacagız
Olur tabi neden olmasın maddiyat zorluyor altın ne alabilirsiniz o kendinizi zora sokarak hediye alınmaz sonuçta ☺️
Günaydın kızlar, Nts cihazına kaçıncı haftada giriliyor standartı var mı bunun? Ben hiç girmedim henüz. Kaçıncı haftada çatı muayenesi/ alttan muayene yapacaklar onu da merak ediyorum.
Şimdilik normal doğum olursa iyi olur kafasındayım ama iş alttan kontrole gelince sezeryan ameliyatı isterim der miyim bilmiyorum
Benim doktor 36da baslicaz dedi nst ye. İlk dogumum sezaryen oldu hiç alttan muayene olmadı doğum öncesinde planlı olduğu için öyle olmuştur belki bilmiyorum

Geçmiş olsun canım genelde kistler benek büyüdükçe kayboluyor.doktorun bununla ilgili birşey dedi mi?.kistler de ağrı yapar haklısın.
%90 küçülüyormuş, kayboluyormuş. Ben %10'luk kisimda kaldim. Hamileligin basinda 5 cm oldu, kuculecek rahat ol dediler, simdi 15 cm maalesef.

Kızlar konumuz dışında bir sorum var
Görümcem biz evlenirken ve oğlum doğduğunda bişey takmadı şimdi yakın zaman da onun istemesi var, 3,4 ay içinde de düğünü olabilir sizce ne takmalıyız?
Yada siz ne takardınız?
Bu arada erkek kardeşim evlenirken çeyrek takmıstık
Merhaba bence gorumceniz siz evlendiginizde veya bebeginiz oldugunda hem bekar hem de calismiyorsa bir sey beklememeniz lazim zaten...ve eger kendi kardesinize ceyrek taktiysaniz ,o da esinizin kardesi olmasi sebebiyle ayni statuye koyarak yani kardesler sttausunden ona da ceyrek takabilirsiniz

%90 küçülüyormuş, kayboluyormuş. Ben %10'luk kisimda kaldim. Hamileligin basinda 5 cm oldu, kuculecek rahat ol dediler, simdi

%90 küçülüyormuş, kayboluyormuş. Ben %10'luk kisimda kaldim. Hamileligin basinda 5 cm oldu, kuculecek rahat ol dediler, simdi 15 cm maalesef.
dogumdan sonra kpontrol altına alırlar o zaman merak etme.bebege bır zararı olmadıktan sonra.az kaldı zaten :)

Kızlar bu soruyu tekrar gündeme getireyim dedim çünkü bende şuan bunu düşünüyordum siz nasıl terlik götüreceksiniz?
Ben bu soruma yanit alamadim 😐😀 Ama size fikir olur belki ben tercihimi sizle paylasayim. Ucu açik bir model tercih edicem ,boyle biraz süslü tatli bir model cekim icin☺️ Bir de kumaş olmayan bir terlik daha alirim yanima sanirim lavabo duş vs ihtiyac olursa diye

Sagol canimm. benim ilkinde ac kalınca ders oldu bu sefer için. Ilk dogumumda doktor komposto iç demisti yapacak kimse olmadigindan hazir meyve suyu içmistim. oda dikislerimi zorlayip gaz yapmisti. benimde yarin kadin gelicek. Halılar perdeler yıkandi detay temizlik kaldi.
Ben de senin gibiyim. Aniden dogum baslasa komposto yapacak kimde yok. Acaba konserve mi yapsam diyorum onda da zehirlenirim.diye korkuyorum. Malum konserve pek de saglikli olmuyor

Ben bu soruma yanit alamadim 😐😀 Ama size fikir olur belki ben tercihimi sizle paylasayim. Ucu açik bir model tercih edicem ,boyle biraz süslü tatli bir model cekim icin☺️ Bir de kumaş olmayan bir terlik daha alirim yanima sanirim lavabo duş vs ihtiyac olursa diye
Ben sadece suslu lohusa terligimi goturucem. Doguma girene kadar hastanenin dandik terligini giyerim. Dogumdan cikinca da kokos lohusa terligimi giyerim. Fazla yuk etmeye gerek yok

dogumdan sonra kpontrol altına alırlar o zaman merak etme.bebege bır zararı olmadıktan sonra.az kaldı zaten :)
Doğumda ikisini birden alacaklar. Sırf bu yüzden gebeliğim de aslında sağlıklı olmasına rağmen sezeryan olacağım. Doktorum senin iki bebeğin var diyor kisti kast ederek bazen. 😊😋

X