2020 Şubat Anneleri

Doğum kilosu yapisan varsa el kaldırsın ☺
Ben yarısı gitti yarısı kaldı 🙋‍♀️
Ama benim elimde canım sıkıldıkça abur cubur yiyorum ve acayip tatlı isteği oluşuyo oğlumu emzirdikten sonra koşuyorum mutfağa içim çekiliyo elime ne gelirse tıkınıyorum 😅 birde bu aralar çekirdek yiyorum normalde pek sevmem ama eşim sever o yerken açık çayla beraber yedim sanki süte faydası oldu gibi ama suyumu hiç eksik etmiyorum nereye gitsem 1.5 litre şişeyle dolanıyorum 😁

İnsaAllah canim kilodan ziyade sutum yetiyo mu takintim var su aralar fena bozdum kafayi 😞
Geçtiğimiz hafta benimde kesildi resmen göğüslerim söndü çok korktum ne yediysem olmuyodu sanki bütün süt yapan şeyleri yemekten midem bulanıyodu hep düşünmekten oldu biliyodum naparım neederim diyodum sonra biraz kafamı rahatlattım düzeldi şükür elinden geldiği kadar takmamaya çalış düzelir inşallah :KK200:

Fisher price piyanolu olan ama yoğunluktan iptal edilmişti black friday indirminde,
henüz siparş vermedim bence geldi gibi çünkü ayakları elleri durmuyo en azından ilgisini çeker diye düşünüyorum bende park yatak kullandığım için dönence almamıştım habire avizelere bakıyo yavrum 😂😂
Piyanolu olanlar küçük olabiliyor ona dikkat et. Cm bak. Bizde denize öyle birşey almıştık baktık çocuğun kafa baya dışarda kakıyor iade ettik . Bizimki kare şeklinde. Çapraz çubukları var. Ama oda alçak kalıyor.oyun halısı işi çok çetrefilli eşimle baya kafa yormuştuk. Şimdi biz açınca kesin Deniz bebekken oynayamadığının acısını çıkarır. 😆

Ben yarısı gitti yarısı kaldı 🙋‍♀️
Ama benim elimde canım sıkıldıkça abur cubur yiyorum ve acayip tatlı isteği oluşuyo oğlumu emzirdikten sonra koşuyorum mutfağa içim çekiliyo elime ne gelirse tıkınıyorum 😅 birde bu aralar çekirdek yiyorum normalde pek sevmem ama eşim sever o yerken açık çayla beraber yedim sanki süte faydası oldu gibi ama suyumu hiç eksik etmiyorum nereye gitsem 1.5 litre şişeyle dolanıyorum 😁
Benim 10 gitti 6 kaldı . 60 kiloyum şimdi. Benimde canım türlü şey istiyor hamile iken bu kadar çekmedi 🤣 Herkes kilo verme diyor. Ama eşyalar arada kaldı hamile pantolonu bol diğerleri dar geliyor.
Ama spor yapınca süte geçen bir hormon mu ne vardı tam hatırlayamadım.O yüzden biraz erteliyorum. Spor salonuna gidemeyiz bu ortamda. Eliptik bisiklet var onu denicem umarım işe yarar.

Gozlerim kapaniyo cok uykum geldi ama bu cocuk 10 dk da 20 dk da bir sanciyla uyaniyo bugun hic kakasini yapamadi dun aksam ictigi 90 cc lik mamanin aci sonucu 🥴 hipp sanirim oglumun kakasini yapmasini engelliyo yoksa gunde 4 5 kere ayni saatlerde kakasini yapardi 🤦🏻‍♀️

Gozlerim kapaniyo cok uykum geldi ama bu cocuk 10 dk da 20 dk da bir sanciyla uyaniyo bugun hic kakasini yapamadi dun aksam ictigi 90 cc lik mamanin aci sonucu 🥴 hipp sanirim oglumun kakasini yapmasini engelliyo yoksa gunde 4 5 kere ayni saatlerde kakasini yapardi 🤦🏻‍♀️
Alisana kadar malesef cektiriyo cnm ben combiotic olani aldm o bile zorluyor ama alismasi gerek artik

Mamaları zor sindiriyolar. Combiotic olanı alırsan daha iyi olur.

Buradaki egitim arastirma hastanesinde 6 tane supheli varmis biz 2. Ayimizda kalca usg si cektirecektik bu sekilde goturemem ki biraz daha gec gotursek sorun olur mu 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

Kizlar bana bir akil verin nolur kafayi yemek uzereyim 🤦🏻‍♀️
Sutum azaldi demistim ya en son asm ye 2 martta gitmistik 4700 gr cikti oglum,ebe sutun yetiyo demisti
Bugun aksam esim isten gelince banyo yaptirdik ciplakken 5050 gr cikti yani 16 gunde 350 gr almis.
Asagidaki yaziya gore haftada en az 150 gr alir diyo bizimkisi 2 haftada 350 gram almis gozukuyo yani haftada 175 gr yapiyo buna gore sutum yetiyo onun haricinde gunde 10a kadar dolu cisli bez, 3 5 arasi kakali bez aliyorum ama uykuya dalmakta hep gucluk cekiyo ve surekli emmek istiyo acmis gibi davraniyo
Hipp 1 in kullanimina gore 7 8 haftalik bebek 5 olcek mama iciyo ben denemek icin 90 cc verdim yani 3 olcek daha 60ni icerken bayildi gitti bu arada 2 saat once emzirmistim sonra kendine getirdim bitirdi ve bu saatlerde kolik krizi olan cocuk suan ayagimda daha sallamadan uyudu mama agir mi geldi acaba ?
Simdi size soruyorum benim sutum yetiyo mu yoksa mama takviyesi yapmam gerekiyo mu sizce ?
Doktora da 29nda aylik kontrole gitmemiz gerek ama gitmeyecegim malum durumlar 🤷🏻‍♀️ cikmazda kaldim boyle 🤦🏻‍♀️
Canim bence instagramdaki emzirme akademisine bi bak icin rahat etsin. Ben oraya girip yazilari okudukca sütüme olan guvenim arttı. Bence sende bi bak

Buradaki egitim arastirma hastanesinde 6 tane supheli varmis biz 2. Ayimizda kalca usg si cektirecektik bu sekilde goturemem ki biraz daha gec gotursek sorun olur mu 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️
Ne kadar erken o kadar iyi ama 6 aya kadar yapılabiliyo diye biliyorum. 2.ay mecbur evden çıkaracaksın aşılar da var çünkü.
Sağlık ocağında da danışırsın .

Eskisine gore az oluyor ve zor oluyor saatlerdir aglio suan ikindin yapdi daha yapmadi ve ona rahatsizlik verio emerken benimle kavga edio karnindan sanci verdigi icin
Çok bile kaka yapıyolar, siz canınızı sıkmak için sebep arıyosunuz :)
Kızım günde bi kez yapıyo halimizden memnunuz :)
Zamanla kaka sayısı azalır ilk zamanlarki gibi sık yapmaz. Başka sıkıntısı olabilir sen kakaya yoruyosundur belki.

Çok bile kaka yapıyolar, siz canınızı sıkmak için sebep arıyosunuz :)
Kızım günde bi kez yapıyo halimizden memnunuz :)
Zamanla kaka sayısı azalır ilk zamanlarki gibi sık yapmaz. Başka sıkıntısı olabilir sen kakaya yoruyosundur belki.
Yok yok mamadan oglum hala yapamadi kakasini 2. Gune uyandik, duzenli ayni saatlerde 4 5 kez yapan cocuktu 🥴 hipp de gaz yapiyo onu anladim wc isinide engelliyo

Ne kadar erken o kadar iyi ama 6 aya kadar yapılabiliyo diye biliyorum. 2.ay mecbur evden çıkaracaksın aşılar da var çünkü.
Sağlık ocağında da danışırsın .
Evden cikicamda burda 3 tane hastane var secenek yok ve sadece 1 tanesinde cekiliyo ne yapicam simdi viruslu hastalarin oldugu hastaneye mi goturucem oofff 😔😔

X