2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Ben de mochi kullanıyorum. Bebeği emzirirken işe yarıyor genelde ama benim sütüm çok çıkmıyor bazen 3 saatte 30 cc oluyor bazen 70. Ben işe başlarsam pompa almayı düşünüyorum daha hızlı sağmak için.
Canim peki normalde de sütün ortalama seviyede mi ? Benimki o seviyede gibi de . O yüzden emin olamadım. Bebeğine mama veriyor musun canim ? Ben gün de 2 sefer 60 ar cc veriyorum. Mochi alırsam acaba süt çıkar mi o kadar ? En azından bi öğün de olsa mamayı kesmek icin istiyorum. Ben de elektrikli pompa var ama malum ona ayrı vakit ayırmak gerek. Bi de bebek üst-üste emmek istediğinde öyle sağmaya çok süt kalmıyor.

Kızlar bebekleriniz kaç kilo doğdu şimdi kaç kilolar ? Benim kız 46 günlük şu an da kilosu 3650, doğduğunda 3065 doğdu sonra 300 gr verdi yani 1 kilo Bile almadı 1.5 ayda normal mi ? Sizler ne durumdasınız
Bize gire normal canim, benim kizim da ilk ay 600 gr aldı.

Bizimde bugun 40ımız çıktı kızlar🙏🧿

Eklentiler

• 20201222_145743.jpg
    20201222_145743.jpg
    104,6 KB · Görüntüleme: 73
Kizlar rota aşisi yaptiracakmisiniz?ben yaptirmaya karar verdimcevrede cok duyuyorum yaptirmayanlarda hastane yatan bebek. butun bebekler mutlaka bu enfeksiyonu geciriyormus kimi agir kimi normal
Rota aşısı ben İrlanda'da yaşıyorum burada zorunlu. Iki aylık aşıları arasinda var. Türkiye'de de olsam yaptirirdim önemli sanirim

Canm benim bebis 2890gr dogdu sonra 2600e kadar dustu 1ay sonra 3680gr oldu
1bucuk ayda 4kg ya ulasti

Biz yaptirdik canim 2ay olduktan sonra hemsirer ariyor canim bizm 4gunu falan gecmisti aradiklarinda cunku verem asisini 1kez acilip butun enaz 16 bebek toplaninca faman yapiyorlarmis
Perşembe oğlum 2 aylık eşim iznini ona göre ayarlayacagi için ben sağlık ocağını aradım. Bana 6 ocak çarşamba günü Ne randevu verdi yarın sadece tartım için gideceğim. 3 lü asi 2 ay i doldurunca 2.5 aylıkken yapıyoruz dedi 13 gün sonra yapması normal mi ya .Ya beni atladı çünkü aramış olmam lazım dedi sonra takvime bakınca daha var d3di

Kime benziyor muhabbeti dönüyor 😂 utrasonda aynı baba bı cikti kopyani dogurmussun diyor herkes. Beyazlığı saçı baba tek 🤦🏼‍♀️eşime benzesin çok istiyordum. Bizimki simsiyah sacla doğdu şimdi sarıya döndü oldu kople 🤭 gözlerinde yeşile dönüyor çok güzel bı maviydi ya biraz içim buruk . Resimi kestim kızlar gözleri bu renk ortaya doğru griye çalan mavi burda kople mavi gibi .
Maşallah minik kuzuya. Bahtı açık olsun

Kuzum arada girip az bucuk okuyup cikiyorum hic vaktim yok biliyorsun bende tekim hic kimsem yok gurbette nasil sabah oluyor bugun gunlerden ne ayin kaci hic bilmiyorum cok sukur benim kiz uzmuyor aksam 9 dan sonra uyuyor sabah 6 da kalkiyor biraz durup tekrar yatiyor ama dun ilk defa şoyle bisey oldu cocugum uyumadi ondan onceki gun banyo yapmisti full uyudu dedim uyumasin kendi uykusu geldiginde yatirayim normalde biz 8 de basliyoruz uyumadi 8.30 u buluyor aksam 10 oldu kizim bir bagiriyor aglaya aglaya susmuyor gazi yok gaz damlasi veriyoruz sonra agri kesici surup hic vermek istemediğim seyleri vermek zorunda kaldim cunku susmuyor neyse biraz durdu yatirdik saat 12 de saat 12.30 da bagirarak uyandi hic yapmadigi seyler neyse babasi kucaginda salliyor hoplatiyor ben ayni bi susuyor geri basliyor en son sicaklamis yada bunalmis olabilir (vucut isisinida olctum normal)dedik alttaki pijamasini cikardim sustu birden bi rahatlama geldi sonra anladikki pijamanin beli sıkmiş yavrumu oturdum agliyorum benim sucum diye 🙁saat tam 3 de uyudu aksam 6 dan beri uyur uyanik vaziyette gozleri kipkirmizi uyumak istiyor uyuyamiyor 3 de yavrum bi uyudu suan saat 12 uyuyor ben aralarda karnini doyurup altini degistirdim o gozler hep kapaliydi yorulmuş yavrum 🙁sen nasilsin nasil gidiyor bu arada bide sanirim kucaga alisti gazi olmayan bebegin gazini cikaralim derken oyle alıştırmışız ana kucagia koyuyorum en fazla 20 dk oda cani isterse hep kucak istiyor napacam ben bilmiyorum daha 2 aylik bile degil hemen alisiyorlarmi nasil biraktiracam bilmiyorum ama emzige alistirdim bibrahatlama geldi en azından besiginde kendi kendine uyumasini sagladi emzik ve bibs emzigi almadi aventi cok begendi hemen tuttu 1 aydir bibsi tutturmaya bosuna calismisim😂
Merhabalar bebeğiniz gece kaç defa besleniyor

Sadece mami mi alıyor anne sütü de alıyor mu canım kaç cc veriyorsun
anne sütü veriyorum ama 10 cc falandır pelıncım tek meme cunku mama da 90 cc. sen de anne sutu verıosun de mı onden ikisini ardısık veriyorum ben yanlıs mı acaba. ikisini ayrırayım dıyom bi meme bi mama ama memeden sonra mama gelemzse cıldırıyor. sut bitince hele dellleniyor bağırıyor memedeki.

Canim peki normalde de sütün ortalama seviyede mi ? Benimki o seviyede gibi de . O yüzden emin olamadım. Bebeğine mama veriyor musun canim ? Ben gün de 2 sefer 60 ar cc veriyorum. Mochi alırsam acaba süt çıkar mi o kadar ? En azından bi öğün de olsa mamayı kesmek icin istiyorum. Ben de elektrikli pompa var ama malum ona ayrı vakit ayırmak gerek. Bi de bebek üst-üste emmek istediğinde öyle sağmaya çok süt kalmıyor.
Ne kadar sütüm var bilmiyorum, mama hiç vermedim. Anneden anneye değişiyor süt miktarı belki sende daha fazla çıkar. Mochi yi almamın sebebi kolay ve acısız olması.

Perşembe oğlum 2 aylık eşim iznini ona göre ayarlayacagi için ben sağlık ocağını aradım. Bana 6 ocak çarşamba günü Ne randevu verdi yarın sadece tartım için gideceğim. 3 lü asi 2 ay i doldurunca 2.5 aylıkken yapıyoruz dedi 13 gün sonra yapması normal mi ya .Ya beni atladı çünkü aramış olmam lazım dedi sonra takvime bakınca daha var d3di
Bana da oyle dediler ama binkere geliyomus ben ariycm o zmn gelirsin dedi. Bu ates yapan asi sanirm verem korkuyorm valla

X