2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Mama vermek meme vermekten zor ya kaynat ilit her 2 3 saatte bir biberonu yika gerci artik termos kullniom. Ben de.hop diye mememi çıkarıp doyurup yatirsam keske cok ozeniorm mamasiz doyuranlara kizlar masallah nazar değmesn biliyorum mama da kotu değil ama yetersizlik hissi kotu. Icmediğm zıkkım kalmadi. Suya kurudut islayip yatmadan içiyor dutunu yiyordum sabah unutmusum icmeden gunduz gözüyle.baktim kurt falan var içinde iyyy hoşaf ictim kac kere o duttan puuu.
ben SMA ların kucuk hazır sutlerinden alıyorum. biberona koyup sıcak suya oturtuyorum 10 dk falan, o sekılde içiriyorum bir sabah bir aksam. memede emiyor benimki o yuzden 1 e düşüresim var mamayı. mama işime geliyor açıkcası birazx. emince bir memeyi 20 dk falan emiyor çünkü. sonra diğer memeye gec falan derken zaman alıyır baya. biberonda mama verince hemen 10 dk da bitiriyor. sabah uykusuzluğuna oyler yapıyorum ben de.

Sancı geldimi ne yapsan sakinleşmiyolar emmek istiyorlar hep. Bizim doktor daha dünyayı ayırt edemiyor anne karnındaymış hissi ver diyerek bi dans öğretti. Belini karnıma dayıyorum bir elimle ayaklarını hafif bükerek kucağımda dans ediyoruz rahatlıyor anne karnındaki gibi sıkışık tutuyorum
Aynen öyle yapıyorum kuzuma bacaklarını karnına çektirip karnıma koyuyorum basını da göğsüme doğru koyuyor biraz bozuluyor anne karnı gibi biraz huzur buluyor ama işte o gaz ordan çıkacak mecbur bağırsaklar alışana kadar çekecekler gibi o sanciyi

Mama vermek meme vermekten zor ya kaynat ilit her 2 3 saatte bir biberonu yika gerci artik termos kullniom. Ben de.hop diye mememi çıkarıp doyurup yatirsam keske cok ozeniorm mamasiz doyuranlara kizlar masallah nazar değmesn biliyorum mama da kotu değil ama yetersizlik hissi kotu. Icmediğm zıkkım kalmadi. Suya kurudut islayip yatmadan içiyor dutunu yiyordum sabah unutmusum icmeden gunduz gözüyle.baktim kurt falan var içinde iyyy hoşaf ictim kac kere o duttan puuu.
Canım benim yaa olsun mama da zehir değil ya bebekler için ne formüller geliştirip üretiliyor

Göbek bagi düşmeden yikamak istemedim
Doktora sorduk 21gune kadar dusmemesi normalmiş
İyi ozaman için rahatlamıştır

Benim kız uyudu gibi sanki ama kucağımdan bırakınca uyanıyor. Hadi bakalım bi deneyeyim yerine koymayı :KK70:
en gerilim filminden bile gerilimli bir durum memede uyutup yerine koymak uyancakmı uyanmcakmı çelişkisi😂😂😂
Ben tam bir külüstüre döndüm😂 sanki ağrılarım hiç bitmeyecek gibi geliyor. 40 gün geçse bile yapamam gibi geliyor ☺️Ben de emzirdikten sonra 3 saatte bir 60 veriyorm sma veriorm memnunm
40 ucurma gibiymis o da ayni

Biz 22 gunluğuz bizim kaka ishal gibi sulu internette anne sutundndr yaziyo ama bilmiom haftaya gidince dr a gostercm

Zeytinyağı tahin susam yağı surup posetle kapatiyodk ama ben silikon kullniyorm artik mememkn tamamını versem de sizliyor o sizlamaya dayanamiorm biraz daha silikknla devam etcm

Kızlar emzirirken süt geliyor mu boşa mı çekiyor nasıl anlıyorsunuz ya bazen lık lık ses geliyor ama her zaman değil hiç anlayamıyorum ya. Emdikten sonra göğüs ucumu sıktığımda süt geliyor hep ama o her zaman gelir yazıyor nette anlamadım
Emzirirken doydugunu anlamak için sadece emziriyorsanız günde 4-5 kaka çiş olcak dedi doktor. Birde bebişin ağzının yanlarında süt görüyorsanız geliyordur.

Benimde 2 gundur cok kötü pamukcuk oldu cnm ben ilacini aldim mikostatin gunde 3 defa veriyorum cnm halen azalmadi 7 gun kullanicam azalmazsa doktora goturucem bakalim
Canım benim hemsirem dedi karbonati işe yaradı aslında ama kızım surdurmuyor diline kulak çöpü ile hafif hafif dilinin ucuna surebildim sende bı dene istersen hemşirem ilerlerse canı çok yanar acı çeker emerken demişti bence çok ilerlemeden Dr görüş

Bebekler ne ister diye bir.kitap var orda da pamukcuk için ilaçtan ayri karbonati onermis dr.

Canım benim yaa olsun mama da zehir değil ya bebekler için ne formüller geliştirip üretiliyor
Ben de oyle dusunuyorum içeriğine baktim da yok yok belki benim sutten daha zengin içeriği bos kalori değil yani. Bir de 30 yıl oncekknin mamasını yemişim ben şimdiki mamalar cok daha iyidir.

Aaaaa ben şoktayim bende takmazdimda bu tirnaklardan dolayi takiyordum bugun bi cesaret geldi tirnaklari kisalttim eldivenleride çıkardım sen oyle soyleyince dahada korktum allahim herkesin evladini korusun
Amin amin ..Ya daha neler öğrenicez.iyi yapmissin cnm .ben de Torpuledim uyurken

Kızlar bbegim çok derim uykuda gögsümüde emmiyor kalkıyor esniyor elimde tekrar uyuya kalıyor delirdim ya burnundan agzından tuhaf ses geliyor sanki balgamı var aglaycm delirdim 🥺 3 saatir yatıyor bugün fazla sütte içmedi ben verdim hep zorla

Kızlar kızımın göbeğinde açıklık olduğu için yakmıştı doktor akıntı geliyor bilen varmı normal mi yarın doktoru aricam .

Herkese merhaba, ben bebeğimi doyurduğum ve altını değiştirdiğim halde bir türlü yatağında uyutamıyordum. Bugün hatta şimdi bebeği kundaklandım beşiğine koydum ve YouTube da beyaz sesi son ses açtım şuan mışıl mışıl uyuyor gözlerime inanamadım hemen sizlerle paylaşmak istedim. İşinize yarar belki.
Bende onla uyutuyodum benim kız alıştı artık onu da tınlamıyor 😂

Canım benim hemsirem dedi karbonati işe yaradı aslında ama kızım surdurmuyor diline kulak çöpü ile hafif hafif dilinin ucuna surebildim sende bı dene istersen hemşirem ilerlerse canı çok yanar acı çeker emerken demişti bence çok ilerlemeden Dr görüş
Onuda yapiyorum ama mendille yapiyodum kulak cubugu daha pratikmis
Pamukcuk için ben karbonatlı suya ağız mendilini batırıp sıkıyorum bebeğimin ağzını ovuyorum çok korkuyor ona zarar verdigimi düşünüyor sanırım gözleri kocaman oluyor
Oyy kiyamam ya ayni yapmaya calisiyorum

Kızlar Lütfen hemen yardımcı olurmusunuz bebgim 16 günlük burnunda hırıltı var? Ben aspiratör ve fizyolojik serum la temizlemeyi düşünüyorum çünkü nefes almakta emmekte güçlük çekiyor sizce bir zararı var mı aranızda dneyen vsr mı? P Pelinimben sanki sen bahsetmiştin bir ara bebk 16 günlük zararı olur mu
Hastane de 2. Gün yapmışlardı benim bebeğe canım bizde çok sık olmasa da arada yapıyoruz. Ama hırıltı için doktor yenidoğan da yapısal olup zamanla geçecek dedi

Canım sütünün bittiğini nasıl anladın sağıpta mı bakıyorsun ben sağınca çok az çıkıyor ama doktor emdiğinde daha çok gelir demişti. Hiç anlayamıyorum doyup doymadığını ya emdikten sonra genellikle uyuyor uyumadıysa bazen halen arandığı oluyor. Çocuğum aç mı acaba hiç anlayamıyorum

İnşallah geçeriz canım olumlu haberler alırız çok ihtiyacım var.sütüm çok azaldı tekrar artar mı ne gerekiyorsa yiyorum 😔
Geçer canım çoğu bebek sonradan geçiyor. Sen üzülme çok şükür bebeğin yanında sağlıklı sadece ilaç kullanacak ki bu ilaç sıkıntılı da değil kafana takma.

Bebekler ne ister diye bir.kitap var orda da pamukcuk için ilaçtan ayri karbonati onermis dr.

Ben de oyle dusunuyorum içeriğine baktim da yok yok belki benim sutten daha zengin içeriği bos kalori değil yani. Bir de 30 yıl oncekknin mamasını yemişim ben şimdiki mamalar cok daha iyidir.
Ben agzini karbonatli su ilr sildim hemen temizledi gazli bezle

X