2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Canım sağlık olsun bence az büyüyüp ortam rahatlayınca çok güzel çekimler yaptırırsın şimdi çıkarma bebişi. yenidoğan için evde de kendince çek.
bende yaptıracaktım yenidoğan çekim vazgeçtim ortalık çok fena yakınlarımızda falan da hep korona duymaya başladık
Evet o da aklıma geldi canım çıkarmak istemiyorum pek. O özgüven ve tadımız kaçtı. Dediğin gibi kendim yapayım, kamera var bir sürü de süslü tacı vs aldık aslında. Elbise alırım en kötü fotocuya vereceğim parayla😂

Ben çok şükür silikon uçtan kurtuldum diyebilirim sağ göğsümü artık çok iyi tutuyor ama kemiğinde çatlak vardı ya sol tarafı doğru dürüst emzirmemiştim artık o kemikteki morluk şişlik geçti orayı silikonla emziriyorum biraz alışsın o memeye onu da bırakıcam bizimki çpk ağladı ben de ağladım ama bir gün sırf bununla uğraştım sonunda tuttu memeyi o da rahat etti canım
Canım ben de gece değil ama gündüz deniyorum hep, sonra bakıyorum emzirme zamanı kaçıyor sarılığı da var. Artık şu sarılık belasını atlatalım öyle denerim dedim. Benim kardeşimin çocukları memeyi hep 4. Ayda kabul etmiş😅 silikon milikon kabul ediyor ona da şükrediyorum şu an

30 günlük olduk normalde günde 5-6 kakalı bez oluyordu şimdi günde en fazla 3 kakalı bez oluyor ama çiş sayısında da artış var normal mi bu durum. Acaba üşüttük filan mı ondan mı arttı çiş sayısı?
Doktor bana kaka yapmak zorunda değil önemli olan cisli bez sayısı demişti. Her insan her gün buyu k tuvaletini yapmayabilir ama çiş yapmak zorundayız bebeklerde o şekil demişti. Benim oğlan 2 gün de bi kaka yapar kabizda değil ama çiş bol yapıyor her beslenme öncesi alıyorum 2.5 bi ortalama bez çok ağır oluyir

Canım benimki de iki gündür öyle, emzik almıyor demiştim az önce denedim aldı ben şok. Uykuya dalmak için meme istiyordu emzik çözüm olacak gibi inşallah reddetmez çünkü dediğin gibi emzirip artı biberon vermeme rağmen hep aç gibi. Sen vazgeçme emziği dene bak 10 günlükken almadı bugün 15 günlüğüz aldı. Belli olmuyor bu cimcimeler
Markası ne canım biz 2 tane weenin 2 tane philips im modelini aldık tutmuyor çekiyor çekiyor bişey gelmeyince sinirlenip ağzından atıyor

Merhaba kızlar, 3 Kasım da kızım doğduktan sonra buraya göz atmam zorlaştı🙈
Spinal doğumunu çok güzel şekilde atlattık 🙏🏻 Fakat , sonrası 🤦‍♀️ lohusa dönemini zor geçiyorum.
Mesela çok fazla süt sağmaya başladım. Aşırı sağmam her işimi zorlaştırıyor .
Nerdeyse 2 saatte bir her gece sağdığımda üşütüyorum. Birden titremelerim meydana geliyor.
Sonra her sabah önüm sütle ıslanmış ve sırtım ter içinde uyanıyorum .
Artı bir defa mide istifra🤢 geçirdim. Sonra da başım çatlayacak gibi ağrıdı. Doktora da gidemiyorum malum virüs den dolayı korkuyorum. Bağışıklık sistemim eminim yeterince düştü .
Süt sağmadığım zaman göğüsüm taş gibi oluyor ve ateş basıyor daha da kötü oluyorum . Sürekli sağmak zorunda kalıyorum rahatlamak için...
Bebek ise de fazla emmediğinden dolayı sürekli biberondan içmeyi tercih ediyor.Kolayına geliyor . Ne zaman göğüsüme alsam ya katılarak ağlıyor ( korkuyorum)ya da uyuma numarası yapıyor 🙈😀 ve kafasını öbür tarafa çeviriyor görmemezlikten geliyor göğüslerimi 🤷‍♀️ en son da öğğh yaptı çok güldük .🙈 Göya tiksiniyor 😁😍👼🏼 51 cm boyu ile şimdiden bizi elinde oynatıyor 😍👼🏼
Kısacası, sizler benim gibi geçiriyor musunuz ? Ya da benim gibi geçiren var mı ya da olduysa tavsiyeniz nedir?

Canım ben de gece değil ama gündüz deniyorum hep, sonra bakıyorum emzirme zamanı kaçıyor sarılığı da var. Artık şu sarılık belasını atlatalım öyle denerim dedim. Benim kardeşimin çocukları memeyi hep 4. Ayda kabul etmiş😅 silikon milikon kabul ediyor ona da şükrediyorum şu an
Tabi canım buna da şükür biz 1. Hafta kontrolüne gidince doktor sarılığı geçmiş dedi ondan sonra uğraşmaya başladım zaten çok ağlatmak da istemiyorum hala daha keyfi gelmez tutamazsa takıyorum silikonu nedir yani ucunda ölüm mü var cok cok emiyor bi güzel😍

Oğlumun kafasında konak olmuş konak mi deri mi soyuluyor gerçi anlayamadım vücudu halen soyuluyor sürekli kremliyiruz teni benim gibi kupkuru nerden de çekti anasına ☹🙄Bana konak gibi geldi kalın çünkü deri soyunsa ince olurdu zeytinyağı sürüp beklettim sonra bebek taragiyla taradım dakikalarca bir sürü deri parçası döküldü ama sanırım co uğraşmışım kafası kızarmış bayağı zarar verir mi ki bebek tarağı. Her gün zeytinyaglasam kafasını yıkamak zorunda kalicam ben 2 günde bir yıkıyorum eşim dr sadece kafasını yıkayalım lavaboda diyor az suyla olur mu kızlar öyle bi kez sampuanlariz yeter hem üşümez diyor.Ayyy en urperdigim şeydir su konak ya ıçim bi tuhaf oluyor

Canım benimki de iki gündür öyle, emzik almıyor demiştim az önce denedim aldı ben şok. Uykuya dalmak için meme istiyordu emzik çözüm olacak gibi inşallah reddetmez çünkü dediğin gibi emzirip artı biberon vermeme rağmen hep aç gibi. Sen vazgeçme emziği dene bak 10 günlükken almadı bugün 15 günlüğüz aldı. Belli olmuyor bu cimcimeler
Hmm emziği dün denedim almadi mesela
Bilmiyorum keşke alsa
Yoksa memeden hiç ayrilmayacak

Spinal doğumunu çok güzel şekilde atlattık 🙏🏻 Fakat , sonrası 🤦‍♀️ lohusa dönemini zor geçiyorum.
Nerdeyse 2 saatte bir her gece sağdığımda üşütüyorum. Birden titremelerim meydana geliyor.
Artı bir defa mide istifra🤢 geçirdim. Sonra da başım çatlayacak gibi ağrıdı. Doktora da gidemiyorum malum virüs den dolayı korkuyorum. Bağışıklık sistemim eminim yeterince düştü .
Süt sağmadığım zaman göğüsüm taş gibi oluyor ve ateş basıyor daha da kötü oluyorum . Sürekli sağmak zorunda kalıyorum rahatlamak için...
Bebek ise de fazla emmediğinden dolayı sürekli biberondan içmeyi tercih ediyor.Kolayına geliyor . Ne zaman göğüsüme alsam ya katılarak ağlıyor ( korkuyorum)ya da uyuma numarası yapıyor 🙈😀 ve kafasını öbür tarafa çeviriyor görmemezlikten geliyor göğüslerimi 🤷‍♀️ en son da öğğh yaptı çok güldük .🙈 Göya tiksiniyor 😁😍👼🏼 51 cm boyu ile şimdiden bizi elinde oynatıyor 😍👼🏼
Kısacası, sizler benim gibi geçiriyor musunuz ? Ya da benim gibi geçiren var mı ya da olduysa tavsiyeniz nedir?
Cok guldum anneme okudum ben de boyleymisim 3 ay savaşmış annem benle sonra bırakmış o zman sağma yokmus sutu de yokmus cok guldum ya

Kızlar ya ben bebek doğmadan ne güzel yenidoğan çekimi için randevu almıştım. Ama şimdi 8 gün yoğunbakımda yattı tam eve geldi kalp problemi çıktı derken bütün hevesim kaçtı. 😪 halbuki çok istiyordum. Bir de oğluma çekim yaptırmıştım. Şimdi kızım ayrı kalmasın diyorum zaten benim bir daha çocuk zor. Bu bile mucizeydi. Kararsız kaldım anlayacağınız. 😑
Bizim randevu ha bire iptal oldu falan derken dün yaptırdık, çokta güzel oldu canım vazgeçme ilkine yaptırmışsın bununda hakkı geçmesin, maskeyle steril Bi şekilde yaptı fotoğrafçımız bizim.
Oğlumun kafasında konak olmuş konak mi deri mi soyuluyor gerçi anlayamadım vücudu halen soyuluyor sürekli kremliyiruz teni benim gibi kupkuru nerden de çekti anasına ☹🙄Bana konak gibi geldi kalın çünkü deri soyunsa ince olurdu zeytinyağı sürüp beklettim sonra bebek taragiyla taradım dakikalarca bir sürü deri parçası döküldü ama sanırım co uğraşmışım kafası kızarmış bayağı zarar verir mi ki bebek tarağı. Her gün zeytinyaglasam kafasını yıkamak zorunda kalicam ben 2 günde bir yıkıyorum eşim dr sadece kafasını yıkayalım lavaboda diyor az suyla olur mu kızlar öyle bi kez sampuanlariz yeter hem üşümez diyor.Ayyy en urperdigim şeydir su konak ya ıçim bi tuhaf oluyor
Mustela Konak şampuanı var onu al istersen.

Doktor bana kaka yapmak zorunda değil önemli olan cisli bez sayısı demişti. Her insan her gün buyu k tuvaletini yapmayabilir ama çiş yapmak zorundayız bebeklerde o şekil demişti. Benim oğlan 2 gün de bi kaka yapar kabizda değil ama çiş bol yapıyor her beslenme öncesi alıyorum 2.5 bi ortalama bez çok ağır oluyir
Kaka yapmıyor mu canım 2 gün evet bana da dr idrar önemli demişti kilo alımı nasıl bebeğinin

O kafasının derileri canım saçtan dolayı dokulemiyor ben büyük oğlumda şöyle yaptım bebek yağını bolca sürdüm 1 saat 1 buçuk saat bekledim sonra banyo yaptırdım banyoda yavaşça tersine taradım aktı gitti ilk senin dediğin gibi yapmıştım hem kabarmıştı pul pul hem kızarmıştı hemde yazık yavrum çok çirkin olmuştu kuzum bnm sonra bu yontemi söylediler yaptım geçti
Sen kizarikligin geçmesini bekle ve bir de dediğin yöntemi dene

Ya kızlar kafama bişey takıldı... bebişleirn kaç günlük olduğunu hesaplarken doğduğu günü de sayıyor muyuz? Mesela kırkı ne Zaman çıkacak diye hesaplamaya çalışıyorum . 14 kasım doğumlu ..24 Aralık ta mi kırkı çıkmış olacak nasipse ?
Evet canım 14 kasım doğumlu 15 kasımda 1 günlük olur 2 günlük değil kasımda 30 çektiğine göre 24 aralık 'ta 40 i çıkmış oluyor

Bizim randevu ha bire iptal oldu falan derken dün yaptırdık, çokta güzel oldu canım vazgeçme ilkine yaptırmışsın bununda hakkı geçmesin, maskeyle steril Bi şekilde yaptı fotoğrafçımız bizim.

Mustela Konak şampuanı var onu al istersen.
Wendy canım bebeğinin kilo alımı nasıl sariliginiz tamamen gectimi neler yapıyorsun çok zor değil mi 3 çocuklu hayat ben çok yoruluyorum biraz daha kolay hayal ediyordum ne yalan söyleyim bir anım boş geçmiyor şimdi hep annem gelip gidiyor iyi ki analar var

Kızlar sezaryen sonrası göbekleriniz nasıl benim 1 ay oldu ama dikiş üstünde sarkan bir göbek kaldı korse fayda etmedi 😭😭 ne yapacapım ben bu göbeği nasıl gidecek
Ilk iki çocuk da sadece çizgi vardı karnim dümdüz du 3.de benim de birazcik gevşek küçük bi sallanan yer var😆 ama taytlar saolsun 😉 kilo hepsini verdim ama o kalan demekki deformasyon anne göbeği

Ah canım zor öyle yaa sıkıntın çok olmuş hep sağmak bir zaman sonra bezginlik yapar
Keske emse çok kolay olur ama çok güzel anlatmışsın çok tatlı gözümün önüne geldi

X