2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Biz de aynı durumdayız. Emip emip sonrada mama istiyor. Bakıyorum memede de süt var çıkamadım işin içinden

Biz 10 günlükken kullanmaya başladık ama yatış kısmını battaniye ile destekleyerek konforlu hale getirdim
Canim bizde 20 gunlukken anakucagina başladık 1 ayi gecti yeni yeni alisiyor hatta haala en fazla 20 dk duruyor dun ilk defa anakucaginda uyuyakaldi onun disinda alışamadı koyuyorum 2 dk sonra agliyor mizmizlaniyor acaba kucagimi alisti diyecem ama el kadar bebe ne cabuk alisti sizinkiler nasil kizlar anakucagina alıştılarmi

Haftada iki kez banyo yaptırıyoruz. Bazen kakasını çok yapınca poposunu silmek yerine banyoda musluğu ılık suya ayarlayıp belden aşağısını tümden yıkıyoruz. Çok rahatlıyor. Gün aşırı yapıyoruz bunu. Bütün bacakları poposu yıkanıyor ılık suda. Eğer üstüne çiş kacirmissa sırtını da suya tutuyoruz.
Evet onu yapiyorum canim kaka yaptiginda falan gercektende rahatlıyorlar 🥰banyo işini hasta olur diye haftada bir yaptiriyoruz
Tırnak kestikten sonra eldiven giydirmedim canım sadece bazı gecelerde giydirdim soğuk olduğunda
Banyoyu 3günde bir yaptırıyoruz ama gazı huysuzluğu varsa peşpeşe günlerde de yaptırdığım oldu çok rahatlıyor sonrasında deliksiz uyuyor
bende hasta olur diye korkuyorum 😕ben tirnaklari kısaltsamda sanirim bir sure daha takarim sinirlenince bizimki yuzunu parçalıyor anlamadim bu işi😂

Kızlar benim oğlan 1.buçuk saate bir kalkıyor 10 dk emmeden geri uyuyor ama bana çok sık kalkıyor gibi geldi çok uykusuz geziyorum sizce ne zaman uykusu düzene girer

Bizde 3 gunde 1 yıkıyoruz rahatlayınca çok güzel uyuyor tırnaklarinı bugun kesicem insallah sonrasindada eldiven takmam sadece cok soguk olunca elleri takarim diye düsünüyorum 🤗 emme konusundada bu gece rahat ettik adamin derdi doymamakmis mamayi emince misil misil uyudu valla 🤣🤣

Kızlar sütüne az ıhlamur katıyorum. Tabii cok ince suzdum. Ama kuzum tikali hala... Çarşamba dan beri var bu durum. Bazen iyi bazen kötü. Rabbim evlatlarımıza hep sağlık sıhhat mutluluk versin
Kasım annesi misiniz sizde? Çok erken değil mi ıhlamur için? Ağız üstü yatırınca çıkıyor burnundakiler rahatlıyor biraz bi de banyo yaptırınca.

Canım 10 gün geçtiyse bence korse kullan yoksa o göbek yerleşir kalır ve sarkar. Benim bugün 4. Günüm takmak istedim biraz da taktım bel ağrını aldı ama dikişlerin sızlama yaptı cikardim. Doktor hemen takabilirsin demişti ama beklicem biraz daha mecbur

Ilk haftadayız biz ve doktor 2 saatte bir ver dedi bana ben yine de 2 saat olmadan uyandırıp veriyorum. Sonraki haftalar da bence bebek alışacak bu sisteme sendeki durum da bu mu acaba bebek alıştı mi hemen saate
Hemen kullanmaya baslicam canım. İz için krem verdimi doktorun . Bana bı krem verdi ama ne zaman kullanmaya başlamak gerektiğini soylemedi
Benimde hala ağrıyor dikişlerim bazı günler ilk günkü gibi acıyor yattığım yerden çok zor doğruluyorum😔
Aynen eşim bazen dik yürü artık öyle kalacaksın diyor . Sanki ip kopuyor içimde açılacak korkusu ağrıyı bile unutturuyor

Ne guzel duzeni oturmus ay bir an once buyuseler diyirum artik yorgunluktan halim kalmadi yoruldukca da pskolojim bozuluyor askinda bizim ki de yavas yavas oturmaya basladi duzeni eeski haline gore sukrediyorum 3 30 da doyurdum bi daha simdi 7 de doyurdum bakalim kismet ne zaman kalkar ins gec uyanir diye unit ediyorum dun gece pek uyumadi
Canım benim de öyle ya. Keyfine göre hareket ediyoruz hanımefendinin. Bu gece gaz problemi vardı of kaç kere uyandım. Bir de tekim baba işe gidiyor diye onu uyandırmıyorum. Kv bizde ama o da rahatsız kolundan ameliyat oldu gece kaldırmıyorum. Ama artık sabah 9 a doğru imdat diye bağıracaktım. Biz hala memeyi reddediyoruz silikon uç olmadan asla kabul etmiyor cadı. Emmeye de üşeniyor gece mecbur sağdığım sütleri ısıtıyorum. Hatta genelde fazla ısıtıyorum uykulu halde, sonra bir de soğutmaya uğraşıyorum🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ Ay çok trajikomik benim halim yaa 🥲

Kızlar ya ben bebek doğmadan ne güzel yenidoğan çekimi için randevu almıştım. Ama şimdi 8 gün yoğunbakımda yattı tam eve geldi kalp problemi çıktı derken bütün hevesim kaçtı. 😪 halbuki çok istiyordum. Bir de oğluma çekim yaptırmıştım. Şimdi kızım ayrı kalmasın diyorum zaten benim bir daha çocuk zor. Bu bile mucizeydi. Kararsız kaldım anlayacağınız. 😑

En son kontrole goturdugumuzdr hemşire bize süt kokan bir kıyafetine sar ya da uyurken yanına koy dedi. Ben de emzirdikten sonra gün içinde giydigim hirkama sarıyorum geceleri, elini de kapatıp öyle sarıyorum, kucağımda az sallıyorum öyle hemen dalıyor. Sonra yatakta kendi yanıma koyuyorum, o şekilde uyanmıyor. Geceleri boyle. Gündüz kendi beşiğinde yatiyor
Gece yatağa koydum ağlıyor alıyorum susuyor en son yatagimiza ortamıza koyduk bayıldı resmen 😊3 saatte bi mutlaka açıkinca uyanan oğlum ona bile kalkmadı sonra 5.30 da emzirdim uykulu süt sağdım biberonla verdim uyanmadi yatağına koyayim dedim anında ağlayarak kalktı. Kokumuzu istiyor bence de boynuma bi tülbent sardım onu yanina koyucam

Kızlar ya ben bebek doğmadan ne güzel yenidoğan çekimi için randevu almıştım. Ama şimdi 8 gün yoğunbakımda yattı tam eve geldi kalp problemi çıktı derken bütün hevesim kaçtı. 😪 halbuki çok istiyordum. Bir de oğluma çekim yaptırmıştım. Şimdi kızım ayrı kalmasın diyorum zaten benim bir daha çocuk zor. Bu bile mucizeydi. Kararsız kaldım anlayacağınız. 😑
Şuan herhangi bi sorun yoksa yaptır çekimi canım için de kalmasın 15 güne kadar yenidoğan yapılıyor

Gunaydin guzel anneler sizler tirnak kesip eldivene devam ediyormusunuz yoksa eldivensizmi duruyor ben henuz tirnak kesemedim torpuleriz buyuk ihtimalle kiyamiyorum o minnak parmaklara ben birde kac gunde bir banyo yaptiriyorsunuz havalar malum soguk biz anca haftada bir yaptırabiliyoruz
ben her hafta kesiyorum. eldiven kullanmıyoruz. 3günde 1 banyo. elektrik sobasını açıyoruz onun önünde yıkıyoruz

Canim bizde 20 gunlukken anakucagina başladık 1 ayi gecti yeni yeni alisiyor hatta haala en fazla 20 dk duruyor dun ilk defa anakucaginda uyuyakaldi onun disinda alışamadı koyuyorum 2 dk sonra agliyor mizmizlaniyor acaba kucagimi alisti diyecem ama el kadar bebe ne cabuk alisti sizinkiler nasil kizlar anakucagina alıştılarmi
benim oğluş yatıyor anakucağında. ben mutfaktayken yanıma getiriyorum duruyor baya. bazen onda uyuyor

Gece yatağa koydum ağlıyor alıyorum susuyor en son yatagimiza ortamıza koyduk bayıldı resmen 😊3 saatte bi mutlaka açıkinca uyanan oğlum ona bile kalkmadı sonra 5.30 da emzirdim uykulu süt sağdım biberonla verdim uyanmadi yatağına koyayim dedim anında ağlayarak kalktı. Kokumuzu istiyor bence de boynuma bi tülbent sardım onu yanina koyucam
Canım ya al benden de aynisi. Biz üçümüz birlikte yatıyoruz. Beşiği yatağımızın tam yanında ama gece agliyor mümkün degil koymak. Belki bir iki ay böyle geçer. Annem de diyor süt bebeği bu, sut kuzusu gibi annesini arar surekli. Öyle olunca dayanamiyoruz biz alıyoruz yatağa. Yatsın ne yapalım bir süre daha

5 günluk bebegim emdiginde bogazinda kalıyor bazen panik oluyorum resmen ya sanki ilk bebek :KK43: birde emdikten sonra gazini cıkartamiyorum ben sürekli sırtinı ovaliyorum olmuyor siz nasil yapıyorsunuz

Canim bizimki guzel gidiyor cok sukur uykusu falan ama şu dikkatimi cekti altini alırken konustugunda yada emzirirken konustugunda uykusu dagiliyor aciliyor arastirdim uzmanlar gece bebekler uykulu oluyor konusuncada uykulari dagiliyormus sessiz sedasiz emzirip alt degistirmek gerekiyormusbirde birde ben geceleri alt degistirmeyi emzirmeden once yapiyorum cunku altini acinca uykulu olan kizim uyaniyor uykusu dagiliyor hatta uykusu dagildigi icin alt degositken kiyameti kopariyor ben çözümu boyle buldum şimdilik rahatiz işe yaradi
Maşallah minnoşa🧿 Konuşma etkisini hiç düşünmemiştim Canım saol. Altını emmeden önce alıyorum genelde ama benim kızda kakasını yaparken bazen zorlanıyor tam emmidiği anda kaka yapabiliyor mecbur emdikten sonra altını alıyorum uyanıyor geri emmek istiyor kısır döngüye giriyoruz o zaman

Hemen kullanmaya baslicam canım. İz için krem verdimi doktorun . Bana bı krem verdi ama ne zaman kullanmaya başlamak gerektiğini soylemedi

Aynen eşim bazen dik yürü artık öyle kalacaksın diyor . Sanki ip kopuyor içimde açılacak korkusu ağrıyı bile unutturuyor
Ben öyle kaldım gibi hem sırt ağrısı hem de 80 olan göğsüm resmen 100 oldu dik durmakta zorlanıyorum ☺️

Canım sağlık olsun bence az büyüyüp ortam rahatlayınca çok güzel çekimler yaptırırsın şimdi çıkarma bebişi. yenidoğan için evde de kendince çek.
bende yaptıracaktım yenidoğan çekim vazgeçtim ortalık çok fena yakınlarımızda falan da hep korona duymaya başladık

X