2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Canım benim de öyle ya. Keyfine göre hareket ediyoruz hanımefendinin. Bu gece gaz problemi vardı of kaç kere uyandım. Bir de tekim baba işe gidiyor diye onu uyandırmıyorum. Kv bizde ama o da rahatsız kolundan ameliyat oldu gece kaldırmıyorum. Ama artık sabah 9 a doğru imdat diye bağıracaktım. Biz hala memeyi reddediyoruz silikon uç olmadan asla kabul etmiyor cadı. Emmeye de üşeniyor gece mecbur sağdığım sütleri ısıtıyorum. Hatta genelde fazla ısıtıyorum uykulu halde, sonra bir de soğutmaya uğraşıyorum🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ Ay çok trajikomik benim halim yaa 🥲
Ben çok şükür silikon uçtan kurtuldum diyebilirim sağ göğsümü artık çok iyi tutuyor ama kemiğinde çatlak vardı ya sol tarafı doğru dürüst emzirmemiştim artık o kemikteki morluk şişlik geçti orayı silikonla emziriyorum biraz alışsın o memeye onu da bırakıcam bizimki çpk ağladı ben de ağladım ama bir gün sırf bununla uğraştım sonunda tuttu memeyi o da rahat etti canım

kızlar bizimki gaz problemi başladığından beri azar azar da olsa kusmaya başladı bazen çok emdiği için kusuyor bazen anlamıyorum niye kustuğunu ama öyle kokan rengi değişik bi kusma değil normal emdiği sütü kusuyor sizde de var mı böyle bi durum

Canım benim de öyle ya. Keyfine göre hareket ediyoruz hanımefendinin. Bu gece gaz problemi vardı of kaç kere uyandım. Bir de tekim baba işe gidiyor diye onu uyandırmıyorum. Kv bizde ama o da rahatsız kolundan ameliyat oldu gece kaldırmıyorum. Ama artık sabah 9 a doğru imdat diye bağıracaktım. Biz hala memeyi reddediyoruz silikon uç olmadan asla kabul etmiyor cadı. Emmeye de üşeniyor gece mecbur sağdığım sütleri ısıtıyorum. Hatta genelde fazla ısıtıyorum uykulu halde, sonra bir de soğutmaya uğraşıyorum🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ Ay çok trajikomik benim halim yaa 🥲
Birde benim buyuk oglum var bu sene ilk 1 sinifa basladi onu da dusunmek yoruyor be beni bu sene alsam mi okukdan diyorum kafam allak bullak

Biz iki günde bir yıkıyoruz ya, yoksa süt kusmuk kokuyor. Yatak odasını
İyice ısıtıp yıkıyoruz üşütmüyoruz. Bir süre de orada kalıyoruz üşümesin diye.

Maşallah minnoşa🧿 Konuşma etkisini hiç düşünmemiştim Canım saol. Altını emmeden önce alıyorum genelde ama benim kızda kakasını yaparken bazen zorlanıyor tam emmidiği anda kaka yapabiliyor mecbur emdikten sonra altını alıyorum uyanıyor geri emmek istiyor kısır döngüye giriyoruz o zaman
Hic sorma bazen bizdede o oluyor emerken yada sutumu biberonla verirken bakiyorum kipkirmizi oluyor surat sekilden sekile giriyor birtttttt birakiveriyor alttan 😂

Canım ya al benden de aynisi. Biz üçümüz birlikte yatıyoruz. Beşiği yatağımızın tam yanında ama gece agliyor mümkün degil koymak. Belki bir iki ay böyle geçer. Annem de diyor süt bebeği bu, sut kuzusu gibi annesini arar surekli. Öyle olunca dayanamiyoruz biz alıyoruz yatağa. Yatsın ne yapalım bir süre daha
Yatsın dedik bizde ne yapayım çok karşıydım ama uyumadı huzursuz oldu ortamizdw mışıl mışıl uyudu ama busefer babayla biz uyuyamadik üstüne düşeriz yorgan düşer vs diye sabah kalktım put gibi olmuşum 🤩

Yatsın dedik bizde ne yapayım çok karşıydım ama uyumadı huzursuz oldu ortamizdw mışıl mışıl uyudu ama busefer babayla biz uyuyamadik üstüne düşeriz yorgan düşer vs diye sabah kalktım put gibi olmuşum 🤩
Ben doğduğundan beri yanımda yatırıyorum canım. Reflü yatağına koyup . O yüzden bizim bebiş rahat uyanınca mız mız ses çıkarıyor hemen uyanıyoruz . Eşimde bende alıştık 🤭 ama eşimin kokusuna çok alıştı ağlayınca tek babada susuyor onu dinliyor öylece . Kız resmen babaya şimdiden hayran 😒 bana verince de eşim hemen azını açıp meme arıyor süt fabrikası gibi görüyor beni 😅😂 bu arada reflü yatağı ne iyi bişeymis alın aldırın

Selam can anneler yol arkadaşlarım nasılsınız Allah gücümüzü arttırsın bende çok yoruluyorum telefonu elime almak forumda gezmek mümkün olmuyor bizim uyku düzenimiz uyanık halimiz hep çok yaramaz çıktı gaz sancisina biogaia probiyotik gıda damlası aldım fayda etti o da küçücük bisey 3 4 gün anca gider gibi bizde durumlar böyle ayın 2 sinde aşı ve kilo kontrolümüz var sizin bebekler ne kadar kilo aldılar 1 ayda

Gunaydin guzel anneler sizler tirnak kesip eldivene devam ediyormusunuz yoksa eldivensizmi duruyor ben henuz tirnak kesemedim torpuleriz buyuk ihtimalle kiyamiyorum o minnak parmaklara ben birde kac gunde bir banyo yaptiriyorsunuz havalar malum soguk biz anca haftada bir yaptırabiliyoruz
Göbeği düştüğünden beri 2 günde bir Banyo yaptırıyoruz

Canim bizde 20 gunlukken anakucagina başladık 1 ayi gecti yeni yeni alisiyor hatta haala en fazla 20 dk duruyor dun ilk defa anakucaginda uyuyakaldi onun disinda alışamadı koyuyorum 2 dk sonra agliyor mizmizlaniyor acaba kucagimi alisti diyecem ama el kadar bebe ne cabuk alisti sizinkiler nasil kizlar anakucagina alıştılarmi
15 günlüğüz ana kucağına çok koymuyorum , düz değil ya zarar verir diye düşünüyorum günde en fazla 15 dk .. ama büyüyünce bu süre artar tabi

Hic sorma bazen bizdede o oluyor emerken yada sutumu biberonla verirken bakiyorum kipkirmizi oluyor surat sekilden sekile giriyor birtttttt birakiveriyor alttan 😂
Demekki bazende mideleri dolunca bağırsakları rahatlıyor. BiZimki de aynı göğsümü çekiştiriyor iyice sakız gibi çeviriyor hanım kıpkırmızı oluyor sonra currrr diye salıyor😂

Birde benim buyuk oglum var bu sene ilk 1 sinifa basladi onu da dusunmek yoruyor be beni bu sene alsam mi okukdan diyorum kafam allak bullak
Canım alma bırak. Benim de oğlum 2. Sınıfta ve problemli bir öğrenci. Bebek ağlarken bile anneeğğğ acil bakar mısın modunda🤦🏻‍♀️😫 onu da üzmeden süreci yürütmeye çalışıyorum ama zor. Şu an hem eğitimi aksamasın hem de okul olmazsa sana sarar.

30 günlük olduk normalde günde 5-6 kakalı bez oluyordu şimdi günde en fazla 3 kakalı bez oluyor ama çiş sayısında da artış var normal mi bu durum. Acaba üşüttük filan mı ondan mı arttı çiş sayısı?

Kızlar benim bebe hem kucağa alıştı hem de memede uyumaya. Memeyi silikonsuz emmiyor, dün gece de kucak mı istedi de uyumadı anlamadım. Emzik de almadı, hep aranıyor. Yorucu olmaya başladı . Görümcem alıştırdı kucağa yaaa kızdım çok ben nasıl tek bakıcam böyle diye. Of hayat zor. Bu arada biz çok kilo almadık iyi beslenmesine rağmen ugurbocuuu ugurbocuuu işte geçen haffa kontrolde 3300’çıktı açtı Bebek. Doktor 3200 doğmuş ilk 15 gün doğum kilosunda olsa yeter diyoruz dedi. Zaten 12 günlüktü gittiğimizde 8 günü yoğun bakımdaydı. 4 gün bizdeydi daha. Ama sonra kalp problemi çıkınca kilo işi daha önemli olmaya başladı tabi. Allah korusun bebeklerin devamlı hasta olması ve kilo almaması gibi sıkıntılar oluşturabiliyormuş bakalım inşallah tüm bunlarla uğraşmamıza gerek kalmaz.

Benim bebek beşiği hic sevmedi
Besiginde yatmıyor daha 10gunluk
Birde cidden doymyor
Mememde 3aaat dursa duruyor
Hep memede durasi var
Memeden süt az diye Man veriyorum
Mamadan sonrada meme versem alıyor
Ama dalip gitmiyor
Sanki sürekli aç gibi
Canım benimki de iki gündür öyle, emzik almıyor demiştim az önce denedim aldı ben şok. Uykuya dalmak için meme istiyordu emzik çözüm olacak gibi inşallah reddetmez çünkü dediğin gibi emzirip artı biberon vermeme rağmen hep aç gibi. Sen vazgeçme emziği dene bak 10 günlükken almadı bugün 15 günlüğüz aldı. Belli olmuyor bu cimcimeler

15 günlüğüz ana kucağına çok koymuyorum , düz değil ya zarar verir diye düşünüyorum günde en fazla 15 dk .. ama büyüyünce bu süre artar tabi
Ben anakucagini destekledim ben 20 gunu gecince koymaya baslamistim ana durmuyor zaten en fazla 5 dk duruyor acaba sevmedimi bilemedim ki daga aklida ermiyor erince sever insallah
Demekki bazende mideleri dolunca bağırsakları rahatlıyor. BiZimki de aynı göğsümü çekiştiriyor iyice sakız gibi çeviriyor hanım kıpkırmızı oluyor sonra currrr diye salıyor😂
haha😂😂😂

X