2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Canım 10 gün geçtiyse bence korse kullan yoksa o göbek yerleşir kalır ve sarkar. Benim bugün 4. Günüm takmak istedim biraz da taktım bel ağrını aldı ama dikişlerin sızlama yaptı cikardim. Doktor hemen takabilirsin demişti ama beklicem biraz daha mecbur
Ilk haftadayız biz ve doktor 2 saatte bir ver dedi bana ben yine de 2 saat olmadan uyandırıp veriyorum. Sonraki haftalar da bence bebek alışacak bu sisteme sendeki durum da bu mu acaba bebek alıştı mi hemen saate

Oğlum hiç uyumadi nasil dayanıyor sabah 8 gibi 10 dk uykuyla duruyor kucakta uyuyor yatağa koyduğumuz an kıyamet kopuyor gazi da cıktı. Bu kadar küçük bebeğin uyumamasi normal mi sinirlerim harap kendimi tutamıyorum artık geriliyorum. Yalancı emzik hicbir türünü tutmadı ev çeşit çeşit emzik dolu mememde sürekli göğüsler hep açık benim sırtım ağrıyor artik

Bugün ilk defa düzgün bir yemek yedim şükür lohusalık kötü cidden . Ağrım iğne batması gibi bide dikiş kopuyor sanki değişik .Bende tramva yaptı sezeryan . Bezde prima ya devam edicem canım .
Benimde hala ağrıyor dikişlerim bazı günler ilk günkü gibi acıyor yattığım yerden çok zor doğruluyorum

Kızlar nasılsınız sadece süt sağarken yazabiliyorum
Evde 1 tane daha Çoçuk olunca karıştım kaldım gündüz idare ediyorum ama gece çok zorlanıyorum birde eşim temaslı olduğu için karantinada başka yerde kalıyor
Biz bugün 17 günlük olduk bile önceleri 2 saatde uyandırıyordum şimdi kendinin uyanmasını bekliyorum ama zaten 2 yada 2.5 saate uyanıyor önce emzirip ardından biberonla süt veriyorum ilk başlarda şırınga ile verdim ama yarısı işine yarısı dışına üst baş kalmıyordu toplam kaç Cc verdiğime emin olamıyorum o yüzden biberona geçtik
Günlük bez sayısına dikkat ediyorum 2 defa yıkadık bile dün tırnaklarını kestim yüzünde 2 gündür sivilceler oldu
Kendim hem göğüs uçlarıma hem sezeryan yerine sarı kantaron yağı sürüyorum iyi geliyor hemoroid için at kestanesi jeli verdi Dr oda şimdilik iyi gibi
Benden bu kadar
Doğum yapan arkadaşlara böl sütler ve uykular
Doğum yapacak arkadaşlara sağlıkla kucaklarınıza almayı nasip etsin Allah ım
Kalın sağlıkcakla

Benimki de öyle vallahi, erkenden kaldırırsam emmiyor ya da almıyor biberon. Kendi düzenini kendi belirledi biraz
Ne guzel duzeni oturmus ay bir an once buyuseler diyirum artik yorgunluktan halim kalmadi yoruldukca da pskolojim bozuluyor askinda bizim ki de yavas yavas oturmaya basladi duzeni eeski haline gore sukrediyorum 3 30 da doyurdum bi daha simdi 7 de doyurdum bakalim kismet ne zaman kalkar ins gec uyanir diye unit ediyorum dun gece pek uyumadi

Canim bizimki guzel gidiyor cok sukur uykusu falan ama şu dikkatimi cekti altini alırken konustugunda yada emzirirken konustugunda uykusu dagiliyor aciliyor arastirdim uzmanlar gece bebekler uykulu oluyor konusuncada uykulari dagiliyormus sessiz sedasiz emzirip alt degistirmek gerekiyormusbirde birde ben geceleri alt degistirmeyi emzirmeden once yapiyorum cunku altini acinca uykulu olan kizim uyaniyor uykusu dagiliyor hatta uykusu dagildigi icin alt degositken kiyameti kopariyor ben çözümu boyle buldum şimdilik rahatiz işe yaradi

Kızlar sütüne az ıhlamur katıyorum. Tabii cok ince suzdum. Ama kuzum tikali hala... Çarşamba dan beri var bu durum. Bazen iyi bazen kötü. Rabbim evlatlarımıza hep sağlık sıhhat mutluluk versin

Benimki hala aynı 2-3 saate kendi uyanıp yiyor geceleri. Gündüz de öyle. Hiç uyandirnadik dogdugundan beri, kendi acikip uyandi

Gunaydin guzel anneler sizler tirnak kesip eldivene devam ediyormusunuz yoksa eldivensizmi duruyor ben henuz tirnak kesemedim torpuleriz buyuk ihtimalle kiyamiyorum o minnak parmaklara ben birde kac gunde bir banyo yaptiriyorsunuz havalar malum soguk biz anca haftada bir yaptırabiliyoruz

En son kontrole goturdugumuzdr hemşire bize süt kokan bir kıyafetine sar ya da uyurken yanına koy dedi. Ben de emzirdikten sonra gün içinde giydigim hirkama sarıyorum geceleri, elini de kapatıp öyle sarıyorum, kucağımda az sallıyorum öyle hemen dalıyor. Sonra yatakta kendi yanıma koyuyorum, o şekilde uyanmıyor. Geceleri boyle. Gündüz kendi beşiğinde yatiyor

Haftada iki kez banyo yaptırıyoruz. Bazen kakasını çok yapınca poposunu silmek yerine banyoda musluğu ılık suya ayarlayıp belden aşağısını tümden yıkıyoruz. Çok rahatlıyor. Gün aşırı yapıyoruz bunu. Bütün bacakları poposu yıkanıyor ılık suda. Eğer üstüne çiş kacirmissa sırtını da suya tutuyoruz.

Tırnak kestikten sonra eldiven giydirmedim canım sadece bazı gecelerde giydirdim soğuk olduğunda
Banyoyu 3günde bir yaptırıyoruz ama gazı huysuzluğu varsa peşpeşe günlerde de yaptırdığım oldu çok rahatlıyor sonrasında deliksiz uyuyor

Benim bebek beşiği hic sevmedi
Besiginde yatmıyor daha 10gunluk
Birde cidden doymyor
Mememde 3aaat dursa duruyor
Hep memede durasi var
Memeden süt az diye Man veriyorum
Mamadan sonrada meme versem alıyor
Ama dalip gitmiyor
Sanki sürekli aç gibi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…