2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Ortanca olmak zor ya yerim onu 😄
Ortancaların kaderi sanırım 🙈🙈
Bu arada ben diyete başladım dün. Doğum kilolarını 7si gitti 3ü kaldı ama daha çok uzun bir yolum var ilk hamileliğimden kalan kilolar duruyor çünkü. Bebeği hep anne sütü ile besliyorum ama dengeli yapıyorum diyeti o yüzden sütün azalacağını düşünmüyorum. Daha çok ekmeksiz, tatlısız, hamur işi tüketmeden kilo vermeye çalışacağım. Hem de kaliteli beslenerek sütün de kalitesi artar.

Onun dışında bu bebiş ilk kızıma göre baya uslu ama gazı olunca tüm gece ayakta tutuyor resmen. Yine de inşallah huyu değişmez.
Ay bende niyetlendim ama başlayamadım gaza geldim sayende 😍😍
Kızlar biz Pazar günü 12:15 de kavuştuk minik prensesimle adı Eylül🌺 aynı ultrasondaki kilosunda doğdu 2750 Gr 49 cm💕 Cumartesi günü sancılandım baya sabaha kadar çektim sancıları ama hiç açılma vs olmadı. Doktor çatın basık falan diyordu sürekli zaten sonra ordaki beni muayene eden ebe de doktora çok basık falan demiş doktor geldi beni ikna etti riske atmayalım bebeğini hem uzun sürecek gibi duruyor doğum sürecin falan dedi. Ben de napayım çocuğumu riske atmak istemem diye kabul ettim hemen alayım dedi sancıların başlamış ve böylelikle acilen sezeryan oldum. Ruhen çok iyiyim mutluyum kızımızla kavuştum ama fiziken çok kötüyüm kızlar bir an önce iyileşmek istiyorum çok ağrım var büyük tuvalete de çıkamadım daha normal mi? Göğüs ucum da çok acımaya başladı lansinoh buzdolabı poşeti falan etki etmemeye başladı gümüş kapak almam lazım acil ama eczanelerde bulunmuyor galiba medikalde mi olur acaba
Gözün Aydın canım ebebekte vardı oradan alsın olmazsa eşin.

fenalık geldi bana bugün. resmen pilim bitti. bacaklarımı hissetmiyorum yorgunluktan. sürekli memedeydik artık bayılacaktım 90cc mama verdim üstüne uyumadı hadi az da memede kaldı. yok 1 saattir uykuya geçemedi. emziğini verdim kucağımda gezdirdim uyuyacak gibi oluyor yine ağlıyor😵

fenalık geldi bana bugün. resmen pilim bitti. bacaklarımı hissetmiyorum yorgunluktan. sürekli memedeydik artık bayılacaktım 90cc mama verdim üstüne uyumadı hadi az da memede kaldı. yok 1 saattir uykuya geçemedi. emziğini verdim kucağımda gezdirdim uyuyacak gibi oluyor yine ağlıyor😵
Al bendende o kadar 2 saatir agliyo duruyo duruyo sanci giriyo galiba basiyo cigligi emiyo karni tok biliyorum memede agliyo sonra kusuyo emdigini bugun bu bebeye bisey oldu anlamadim valla ama simdi daldi o uyumusken bende biraz kestiriyim iyi geceler kizlar😘

Al bendende o kadar 2 saatir agliyo duruyo duruyo sanci giriyo galiba basiyo cigligi emiyo karni tok biliyorum memede agliyo sonra kusuyo emdigini bugun bu bebeye bisey oldu anlamadim valla ama simdi daldi o uyumusken bende biraz kestiriyim iyi geceler kizlar😘
Benimki de oykeydi simdi daldi bende yaticam ins misil misil uyurlar bizde biraz uyuruz

Şuan aynı durumdayım canım😔 dün gece de yaptı aynı şeyi benimki sancılı ondan yapıyor galiba gündüz öyle güzel uyudu ki geceye kalmadı galiba uyku

Kızlar bebegimin göbek bagı düşeli 5 gün oluyor hiçbir problem yoktu bugün bir baktım ki kanamış çok korktum böyle bişey yaşayan var mı
Evet var canım ara ara atletine değecek şekilde az az kanadı minicik kabuk gibi pıhtı gibi göbekte kalırdı şimdi yok artık olabiliyor normal

Onu da yapıyordum canım 1-2 gündür bıraktım
Incir ye üstüne su iç yada hosafini yap kuru incirin şeker de at korkma ayva ve havuç kompostosu yap havuç çok süt yaparmış ibrahim saracoglundan dinledim yeşillik ye maydonoz yeme dereotu ye marul ye su iç üstüne birde et ve tavuk ye bir öğünde
Vitamin ilacı almayı ihmal etme decavit e devam et
Ben pekmez de içmiştim tahin helvası hala yiyorum tabi bunlarında üstüne bol su
Bnm baya sütüm kesiliyor gibi azdı bunlar sayesinde çok arttı

X