2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Herşeyi soruyorum ama bir sorum daha var :) iki gecedir bebeğimi kendi yatağında uyumaya alistirdik. Reflü yastığı kullanıyoruz. Sırt üstü reflü yastığına yatırıp sabitlestiriyoruz alttaki bacak tutma yerinden. Çok sıkı yapmıyorum gevşek tutuyorum bacak tutma kısmını. Üzerine battaniye ortuyorum. Kafasının yanına da çok küçük destek yastığı koyuyorum bazen kafası yan yatıyor çünkü. Bu şekilde Reflü yastığı ile çok güzel uyuyor. Sakıncalı mı bilemedim. Reflü yastığı dedigim de bebeğin boyundan büyük mini yatak gibi. Bu şekilde gece uyurken kullanınız var mı? Ben çok memnun kaldim
Canım bana reflu yatagi aldırdı.ve sağa ve sola yatırmalı söyledi.sirt üstü yatırma derim yine de dra sor.bebek ölümlerinin coğu boğulmadan oluyor sırt üstü yatırma dedi

Bebeği emdikten sonra hemen yatağına koyayım alışmasın kucağa diyor bir yanım...

Diğer yanımsa azıcık daha kucağımda sevip okşayıp koklayayım, omzumda öpe öpe uyuyayım diyor...

Tabi ki yatağa koymamayı seçiyorum :KK70:

Aslı diyorum kaç kere bebeğin olacak ki hayatında... Tadını çıkar şu güzelliğin. Bu günler, yorgunluklar gelip geçecek ama bu bebek senin kucağına, bu günlerine bir daha dönmeyecek. ❤️

Annelik ne güzel duygu, isteyen herkese nasip olsun 🙏❤️
Canim ilk 3 ay özellikle alabildiğin kadar al kucağına alışmaz merak etme ...

Kızlar selammm😍Buraya yazmak cok istedim girdim girdim okudum da okuyamadım da ama yazamadım🙈Suan rahat bir durumdayım sukur. Dün 39#1de oglumuz Tuğrul Burak 11.43te 3.400 kg ve 51 cm olarak sezeryana dunyaya geldı😇Şükürler olsun saglıklı bır sekılde kavustuk🤲Yanıma gec getirdiler amniyo sıvısı yutmus biraz hızlı nefes alıp verıyormus. Oksijen vermısler. Korktum ama saat 3e dogru bulustuk🤗Allahım 2.de olsa ne muhteşem bir duygu.Tekrarını nasıp ettı Yaradan🤲Baktıkça sukredıyorum🤲😍Elhamdülillah ki bobreklerde sıkıntı cıkmadı cok saskınım ama 1 ay sonra tam emin olmak ıcın tekrar baktıracagım.Dualarını, iyi niyetlerini eksik etmeyen arkadaslarım hepinize cok teşekkür ederim😇Lohusa arkadaslarıma bol bol sutler, doguracak arkadaslarıma da sabır diliyorum. Herkes yuvasında yavrusuyla sevdikleriyle mutlu olsun🤲Yarın taburcu olacagız ınsallah🥰Allaha emanet olun. 🙏
Gözün Aydın canım.
wendy wendy canım benim oğluşum da Kerem, 17.11.2020 saat 13:57de 38+4te normal doğum ile geldi dünyaya😻 50 cm 3298 gram miniğim 💕
Eklerim canım 🥰
Bebeği emdikten sonra hemen yatağına koyayım alışmasın kucağa diyor bir yanım...

Diğer yanımsa azıcık daha kucağımda sevip okşayıp koklayayım, omzumda öpe öpe uyuyayım diyor...

Tabi ki yatağa koymamayı seçiyorum :KK70:

Aslı diyorum kaç kere bebeğin olacak ki hayatında... Tadını çıkar şu güzelliğin. Bu günler, yorgunluklar gelip geçecek ama bu bebek senin kucağına, bu günlerine bir daha dönmeyecek. ❤️

Annelik ne güzel duygu, isteyen herkese nasip olsun 🙏❤️
Off aynen aynen aynen 🥰🥰🥰🥰
Herkese iyi geceler ben yarın sabah doğuma gidiyorum doktor 8:30 da burda ol 9 da seni alcaz dedi, bu 3. gebeliğim inşallah yarın sabah oğluşumu alıcam kucağıma, darısı tüm hamişlerin başına korkuyla karışık duygular hayırlısı
Hadi sağlıkla gelsin miniğin 😍😍
Dilandilan Dilandilan sen sütün rengine falan bakma şimdi. önemli olan bebeğin sarılık olmaması için doyması. her emme sonrası 30cc mamayı atlama ve mümkünse en geç 2 saatte bir emzir. stres yapma rahat ol sende. bir süre sonra düzene girecek herşey. ben de yenidoğanlarda o tarz durumların normal olduğunu okumuştum
Dilandilan Dilandilan aynı fikirdeyim, şu an anne sütü mama farketmez önemli olan beslenmesi, bak 15 günü geçti çoğumuzunki hala mama takviyesi veriyoruz, sende çocuğun durumuna bağlı mutlaka emzir sonra manasını ver uyusun, o kristaller yeterli beslenemeyince oluyodu diye hatırlıyorum.

Baba dr 3.gün muayene ederken kizbebeklerde kan olabilir idrarında korkmayın dedi
Adet kanı gibi.oldu da bir hafta içinde pembe geldi.vucudunda lekeler gezecek dedi birde.kirmizi lekeler gezdi çok şükür geçti.sen ne yersen bebeğine geçecek dedi bir de

Canim göğüs pedi yara varken ise yaramıyor, burda bi arkadaş yazmıştı kimse allah razı olsun, poşet kapatmak çok iyi geldi bana, emzirmeden sonra krem sürüp poşetle kapattım 2 gunde rahatladı çok şükür . Tavsiye ederim
poşedi kesip koyuyorsunuz değil mi tam kahverengi kısmı kaplayacak şekilde mi oluyo bide o poşet kaymıyor mu nasıl oluyo . :KK45::KK52:

Günaydın kizlar . Bizimde uykusuz yorucu bir geceydi . Gaz sancısı çekiyoruz resmen . Daha 4 gunluguz bide 🤭bu arada giremedim uzun süre .bebeği olanlar bol sütlü az gazlı günleriniz olsun 😂 olacaklarda şimdiden göğüs ucu kremi kullansın. kızlar sezeryan olacak yada olanlar normal olupta sütü gelmeyenler de süt gelmiyor diye pes etmeyin . Ben mama vermek istemedigimden sürekli emzirip sagdim . Hatta pompa bozuk hiç gelmiyor diye eşime trip bile attım . Allah'a şükür gelmeye başladı . Pes etmeyin sakın. Gogusum dehşet kötü oldu . Kızım her emdiginde dişimi sikmaktan dişsiz kalcam galiba 😅 ama değiyor ya . Emzirdikten sonra sağın özellikle .bebek emdikçe bir hormon salgılanıyor Muş .

Günaydın kızlar mesajları olup sona gelene kadar kimi etiketleyeceğimi unuttum🤯 sanırım biraz zamana bırakmak gerekiyor ilk iki gün çok güzel beslenemedi ama dünden beri daha iyi ben de alışıyorum yarın da kontrolümüz var biraz sarılığı oldu gibi gözlerde ve yüzünde. Bakalım inşallah bizi zorlayacak raddeye gelmez 🙏🏻 Bugün çişini de yaptı sabah mutluyum o yüzden 🥰 süt sağma için bir şey almamıştım eşim şimdi alacak bakalım ne kadar geliyor süt

Kolay gelsin canım ya senin işin de çok zor ikiye katlanıyor her zorluk tabi ama sen üstesinden gelirsin elbet ❤️
Hepimiz gwliriz inşallah adapte olmak uzun sürcek gibi bakalım hayırlısı diyorum aslında büyüyecekler hemen biz hiçbişey anlamadan bi yandan hemen büyümesinler diyorum 😍😬 lohusalık sanırım 😂

Vajinal muayene yapalım dedi doktor elini soktu aman allahım ben şok 😳 çatı muayenesi mi oluyor şimdi elini karıştırdı içerde içim gitti 😄 bu sinirlerim bozuldu ya. Daha zamanı var dedi gelecek gibi görünmüyor dedi biraz ona da canım sıkıldı. Ama normal doğuma uygun çatın dedi allahtan. Göğüs jeli yazdı meme başını uyarması işin günde 5 kere masaj yap dedi.

Kizlar benim gibi sizin icinizdede karamsarlik mutsuzluk var mi umarim lohusaliktandir bir an once hayattan zevk almak istiyorum normal olmak tek benmiyim sizde durumlar nasil
Canım sen biraz lohusa sendromuna giriyo gibisin, karamsar mutsuz olacak ne sebebimiz var ki? Bebişleri biraz bırakıp kafa mı dağıtsan 1-2 saat.
Günaydın kızlar, henüz bende doğurmadım bugün kontrolüm var bakalım ogleden sonra doktor ne diyecek. Su haftasonumu da atlatırsam artık istediği zaman doğsun 😇
Böyle dedin ya hafta sonu gelir bence 🤦🏻‍♀️

X