2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Sağlık ocağı kaydınız mecburi diye biliyorum ben Doğum sonrası içinde. Ben de batdan önce öğrenmiştim gebeliği bayram sonu bugüne önceden aldığım bir devlet hastanesi randevusu vardı ( reglden sonra hormon testi vermek için ) o randevuya gittim hazır varken . 2 dakikada doktor keseyi gördü evet var 2 hafta sonra gel dedi sepetledi beni :KK33: özelden zaten randevu alacaktım bu hazır varken gideyim dedim göründü çok şükür kese ama doktor bi tuhaftı :) ben folio diye bir folik asit kullanıyorum 400mg içinde 120 tablet var ve b12 demir de içeriyor . Ben ikinci kutuyu bitirmek üzereyim gebelik düşüncesinden önce Eylül'de bi kan testi vermiştim diyetisyen için orda folik asit ve Demir çok düşük çıkmıştı o zamandan beri kullanıyorum bakalım .
Son adet 14 Mayıs'a göre uygulamalarda 5+0 görünüyor şuan doktor da ekstra hesaplamadı haftayı . Sizce bu hafta içi tekrar doktora gitsem erken mi olur bekleyeyim mi :KK64:hemen gidesim var o ayrı da bi tecrübelerinizden faydalanayım dedim :KK15:

Sağlık ocağı kaydınız mecburi diye biliyorum ben Doğum sonrası içinde. Ben de batdan önce öğrenmiştim gebeliği bayram sonu bugüne önceden aldığım bir devlet hastanesi randevusu vardı ( reglden sonra hormon testi vermek için ) o randevuya gittim hazır varken . 2 dakikada doktor keseyi gördü evet var 2 hafta sonra gel dedi sepetledi beni :KK33: özelden zaten randevu alacaktım bu hazır varken gideyim dedim göründü çok şükür kese ama doktor bi tuhaftı :) ben folio diye bir folik asit kullanıyorum 400mg içinde 120 tablet var ve b12 demir de içeriyor . Ben ikinci kutuyu bitirmek üzereyim gebelik düşüncesinden önce Eylül'de bi kan testi vermiştim diyetisyen için orda folik asit ve Demir çok düşük çıkmıştı o zamandan beri kullanıyorum bakalım .
Son adet 14 Mayıs'a göre uygulamalarda 5+0 görünüyor şuan doktor da ekstra hesaplamadı haftayı . Sizce bu hafta içi tekrar doktora gitsem erken mi olur bekleyeyim mi :KK64:hemen gidesim var o ayrı da bi tecrübelerinizden faydalanayım dedim :KK15:
Peki ben mesela sadece ozele gidiyorum yinede illa saglik ocagina bildirmek neden gerekliymia bisey dediler mi. Gideyim.bende ozamn bildirmeye

Peki ben mesela sadece ozele gidiyorum yinede illa saglik ocagina bildirmek neden gerekliymia bisey dediler mi. Gideyim.bende ozamn bildirmeye
Ben evime ilk taşındığımda aile hekimine kayıt olmaya gittim ebe hemşerisinin sorduğu ilk soru gebelik var mı varsa muhakkak bildirindi:) sonra bir kere ilaç yazacaktı gebelik şüphem var ilaç içmeyeyim demiştim sonra ebe beni aradı gebelik var mı diye :))

Bebeğinizin kalp atışını duyduktan sonra gebeliğiniz ilk 3 ayı içerisinde bağlı olduğunuz sağlık ocağına elinizdeki rapor tahlil vs ne varsa bildirimde bulunmak zorundasınız. Sağlık ocağı da sizin adınıza orada bir dosya oluşturuyor. Fakat ilk 3 ay önemli çünkü tetanoz aşınızın ilk dozunu 4.ay da yapıyorlar. Kısaca siz ve sizden sonra bebeğiniz aşı ve kontrolleri için şart :)

Bende bunu merk ediyorm bikac kisiden daha duymustum ariyolr neden gelmiupsn testlere falan diye demislerdi. Ben hic saglik ocagina giymiyorjm.normalde mecburimi acaba
Gitmeniz gerekiyor bende gidip kayit oldum ilk hamileligimde 1doz tetenoz aşısı kalmıştı unutmuştum bunda biz seni ariyacaz gelirsin demisti

Gidin beñce yararli oluyor sonradan decavit verse doktorunuz saglikocagi onu ucretsiz veriyor asilarinizi yapıyor ve bide kilo tansiyon ölçüyor not ediyor

bende bugün gittim canım benimde 5+0 haftaya çarşamba gel dedi bana da :KK66:

Kızlar merhaba, hamilelikte migren atağı ne zormuş:KK61: ilaç alamadim. Igne de vurduramadim tabi ağlaya ağlaya kendimden geçtim.rabbim sabır versin tüm hastalara insallah bi daha gelmez bu baş agrilari. Sabahtan beri toparlanamiyorum.

X