2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Merhaba kusma bizde hiç olmadığı için o durumu bilemiyorum ama nokta kanda devam ettirmişti bize. Diyet açarken gece gaz sancısı bir süre olacak içini ferah tut ama kapya biber kanla karıştırılıyo kapyada olabilir o gördüğün

Sağol canım. Nokta kandan korkmuştum devam edeyim o zaman. Kırmızı biber vermeyeceğim bir süre tekrar olursa belli olsun.

Arada olacak öyle canım atak dışında da. Anneden ayrılma korkusu yüzünden. Arada yokluyordur gece

Cnm yengenin nasıl oldu ameliyati nasıl gectı?
iyi çok şükür, face time da yaptık, 6 yıldır yapmadıkları şey görmediği tedavi kalmamıştı, artık 17 yaşında ve kurtuldu kızcağız, 1 hafta hastanede yatacak, skolyoz çok ama çok ciddi bir hastalık ve çağın hastalığı olmaya yaklaşmış, duyduğum kadarıyla yunanistanda çocuklarda son 10 yılda %600 artmış, türkiye de pek farklı değil. şahsi fikrim tablet ve cep telefonlarına boyunları bükük baktıkları için hızla geliştiği yönünde, omurgaların eğrilmesine yol açıyor, belirli bir derecenin üzerinde iç organları sıkıştırıyor, biz evde şimdiden tablet kullanmıyoruz, ayrıca çocuğun yanında facetime hariç telefonla uğraşmıyoruz, boynumuzu eğerek iş yaptığımızda falan bonun ve omurgaların üzer,mdeki baskı çok artıyor ve gelişme çağında bu durum kemikler esnek olduğu için skolyoza neden oluyor olabilir, o kadar çok çocukta duyuyorum ki artık, en korktuğum şeylerden biri, tabii herkes kendi yaşadıklarını biliyor, çevrenizde yoksa belki duymamışsınızdır, biz 6 yıldır çok haşır neşir olduk, hele o korse, dik durmaları için kazık gibi sert devasa bir korse giyiyorlar, yiğenim korseden de kurtuldu inşallah, ameliyat 200 bin liraya maloldu, Allah parası olmayan skolyozlu çocuklara yardım etsin, onlar için bir iki hayır derneği vardı, baya bi sokolyoz farkındalığı tşörtü aldık biz ama artık yok sanırım, devlet hastanelerinde de ameliyatlar başlamış

Son düzenleme:

Geçmiş olsun canım. Bilmiyordum bunu

atak bitti mi bilmiyorum ama bizimki yoğurt ve yumurta hariç yemeye başladı, az ama olsun, gündüz uykularımız hala 1 tane ama geceleri ağlayarak uyanmıyor, sık uyanıyor ama ağlamıyor eskisi gibi uyanıyor, iki gece önce 4-6 arası gecenin bir vakti oynamak istedi, onun dışında iyiyiz, bence bitti atak, zaten doğduğundan beri ataklı gibi davrandığından bizim normalimiz bu, oradan biliyorum, o ekstra huysuzluklar bitti sadece

Cnm bende bu konuda baya ilgiliyim eşimde var cunku yuzerekk azalttı ama bugunlerde yuzmeyı ihmal etti diye agrısı var. Bizde de genetik faktore yatkınlık oldugu ıcın ogluslarımı yuzmeye yollucam yuzme en guzel tedavisi cıdden biz bizzat yasadık esim kucukkem yuzseydı inan suan skolyozu olmazdı hafif cunku. Aslında skolyoz olmasına gerek yok herkesin yuzmesi gerek omurga saglıgı ıcın. Allah sifa versin cnm yeğenine tez zamanda ıns.

Selam kızlar. Geçmiş olsun tüm ailenize vaper

Biz bugün oğlanın vücudunda kızarıklar belirince acaba antibiyotik alerjisi mi diye doktora koştuk. Şükür önemli bir şey değilmiş. Ama boğazları ve kulakları hala kötü durumdaymış. Bu vesileyle 1 yaş kontrolü de biraz erken olmuş oldu. Boyu 81 cm kilo 12,500 yürümüyor sıpacık,hala yemeklere karşı iştahsız ama meme meme diye dolanıyor. Aşılarını iyileşince olacak inşallah. 1 yaş aşılarından 1 ay sonrada menenjit aşısı. Bir düzelseydi ishalide hala geçmedi tam olarak

İronik olan şu, yiğenim dereceler alan bir yüzücüydü ve milli takıma hazırlanıyordu, kurbağa dalındaydı ama haklısın tedavi sürecinde de yüzmeye devam etti sadece kurbağa stili yasaktı, onun çin en büyük şok buydu. skolyoz olunca basketbol gibi hoplamalı zıplamalı tüm sporlar da yasaklanmıştı, çocuk takımdan ağlayarak çıkmıştı

maşallah maşallah boyu kilosu mükemmel, darısı başımıza

maşallah maşallah boyu kilosu mükemmel, darısı başımıza
Kendi doktorumuz yürüyünce verecek anne sütüyle aldı bütün kiloyu bi sakıncası yok diyor. Ama mesela geçen akşam gittiğimiz doktor bu ne bu 1 yaşında olamaz yedirmeyin paşayı dedi. Çocuk cerrahı çok fazla besliyosunuz yazık çocuğa demişti. Halbuki nefret ediyor yemek yemekten hiç iştahlı bi çocuk değil. Memeye olan iştahını saymazsak tabi

Kilosu boyu ne olursa olsun sağlıklı olsunlar hepsi inşallah

Alla alla yuzmeseymıs demek daha da ileri olurmus dogustan mı sonradan mı oldu ve de cok mu tablet telefon ilgileniyordu. Sımdıkı cocuklar hem yediklerinden hem de teknolojiyi yanlıs kullanmaktan hem de pis havadan o kadar cok sanssız ki nasıl korucaz evlatlarımızı bilmiyorum

İştahı yok ve 12 kilo mu? Nasıl oldu ya... :) Bizim iştah iyi gayet ve meme meme meme de var ama 10kilo bile olamıyoruz. Ah yürümeye başladı ondan mıdır ki?

İştahı yok ve 12 kilo mu? Nasıl oldu ya... :) Bizim iştah iyi gayet ve meme meme meme de var ama 10kilo bile olamıyoruz. Ah yürümeye başladı ondan mıdır ki?
Ciddiyim çocuk meme dışında bir şey istemiyor. Ağzından iki kaşık zorla sokarsak o Zaten 4 kilo üstü doğmuştu bu arada..

Kuzenimin çocuklarıda çok iştahlı ama gören aç dolaşıyorlar sanır öyle zayıflar. Sizinkilerin yedikleri bize mi yarıyor nedir

sütüne de maşallah, sütünle bu kadar kilo alması mükemmel birşey

sonradan oldu, yalnız bu kurbağa stili ile ilgili bir sorun var, nerede skolyozlu bir yüzücü duysam hep kurbağa stilinden geliyor, tabii bu bizim ailecek teorimiz, ıspatlanmış birşey değil, kendi takımından yine kurbağalama branşından bir çocukta daha skolyoz oluştu, hem de 40 derece civarı, kız ağlıyormuş sürekli. yiğenden sonra hepimiz kontrol ettirdik, ablamda 5 derece kadar skolyoz çıktı. aslında skolyoz bilinenden çok kişide var. ablam hep belim ağrır derdi. beli veya sırtı sürekli ağrıyan pek çok kişide skolyoz olduğunu düşünüyorum sadece bilmiyorlar, ki ablam enişten doktor, diğer ablam enişte diş hekimi, ben tıbbi çevirmenim, ama bilmiyorduk ve yiğenimden sonra öğrendik

bazı insanların sütü daha yağlı yani kalorili olur, bizim sütlerimiz de yararlı, sizinle aynı durumdayız, bizim sütlerimiz o kadar kilo aldırmayabilir ama sorun da değil, aşı gibi veriyoruz sürekli çocuklara, vitamin demir mineral hepsini alıyor ama kilo almıyor. bu yapısal birşey. bana "sütün yaramıyor" diyen çok oluyor ama araştırdım, böyle bir bilimsel çalışma yok, sütün varsa vereceksin, çocuk alacağını alıyor, nasılsa ileride yiyecek, önemli olan hayati organlarının beslenmesi, artı bizim bebekler yürüyor, bence bunun da çok etkisi var, bir de bizde 9 diş var, kiminin çocuğu kilo alıyor ama yürüme diş sonradan oluyor kiminin bunlar baştan oluyor (direnci daha düşükken) kilo çok sonra geliyor. kiminin çocuğu uyku sevmiyor veya başka geçici sorunları oluyor. 2. yaş bitiminde hala burada olursak tekrar yazarız, muhtemelen tüm çocuklar kilo olarak eşitlenecektir, kafa yorduğum bir konu olduğu için yazmak istedim,

hatta bazı kaynaklarda 2 yaşına kadar sadece anne sütü de alabilir diyor, okuyunca çok şaşırmıştım, o cümleden beri daha rahatım, gerçi mancar bu sütle iki yaşına kadar da emzirir, çocuğu kilo da alır, şanslı, maşallah

Esim sırt ustu yuzer hep doktor oyle tavsiye etti olabilir kurbağalamada soyledıgin iyi oldu cnm.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…