2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Ok
ben de mandalina alayım

valla konuya baya bir hakimsiniz, ben istesem de hayvanın parçalarını zaten anlayamam, beceremeyeceğim için okuduğum yazı dikkatimi çekmiş ve ona sığınmış da olabilirim :) doktorunuzun fikrini merak ediyorum, ben de unutmazsam sorarım şimdiki doktora

anadolu hastanesi linki
Et suyu/kemik suyu yararlı mıdır?
Bazı anneler et suyunun çok değerli olduğu düşüncesi ile etin sadece suyunu çocuklara verirler.
Ancak et suyu sadece lezzet arttırıcı bir rol oynar, etin yağı et suyuna geçer ancak proteini etin kendisinde kalır. Dolayısıyla etin kendisi pişmiş ve ezilmiş olarak çocuğa verilmelidir. Alamıyorsa çorbalarına kıyma olarak eklenebilir.

benzer bilgiler birkaç sitede daha var ama muhtemelen verdiğim linkten kopye edilmiş.

tabii tıbbi çevirmen olduğum için aradığım bilgiyi yayınlanmış bir çalışmada buldum. Linki burada çalışma kemik sularındaki temel ve toksik maddelerle ilgili. 2017 de yayınlanmış, nispeten yeni bir çalışma. Gerçi çalışma kemik sulu çorbaların günlük alımında ciddi bir tehlike görmemiş.

Bu linkte de kemik suyu savunucuları ile savunmayanlar arasında tartışma var. savunmayanlar çocuklar için tehlikeli diyor. tabii göz ucuyla okuduğum yazılar bunlar. baktım karşı fikirler var, bir de içinde metaller var, ben de uzak duruyorum

bir ara ciddi ciddi araştırmak için linkleri ben de sık kullanılanlarıma ekledim ama şu anda cidden uykusuzluktan başım ağrıyor, eşimin kucağında şu an. biraz dinleneyim diye geldim, herkese uyku dolu akşamlar dilerim, sabaha kadar ayaktayım muhtemelen ama sanırım mesajlarınızı yarın görürüm

Canım öncelikle paylaşımın için çok teşekkür ederim, kendim gibi araştırmacı annelerle sohpet etmek beni çok mutlu ediyor ve bunun çok yararlı olduğunu düşünüyorum. Etrafımızdaki birçok insan uğraştığımız şu detaya güler geçer ama bence çok önemli. Et suyu için yukarıda yazdığına kesinlikle katılıyorum, etten daha az yararlı. Yani meyve suyu mantığı gibi, meyvenin şekerli suyunu vereceğine posasıyla beraber ver ki, her faydasından yararlansın derler ya onun gibi.

İkinci linki bir çırpıda okudum, yapılan test tayvanda yetişmiş Pembe, siyah ve beyaz domuzların, ağırlıklı olarak kaburga ve femur kemiklerinin çeşitli zaman ve koşullarda kaynatılması sonucu elde edilen suyun analizine dayanıyor. Çalışmanın başında evde yapılan kaynatma işinin zaten bu çalışmanın yanında çok basit kalacağını belirtmiş. Sonuç olarak da 1 saatten 24 saate kadar yapılan çeşitli çalışmalarda çıkartabildikleri en fazla metal ve madde yoğunluğunun, günlük kullanımdan az olduğu ve kemik suyunun zararsız olduğu sonucuna varmışlar. (Bu arada domuz doğası gereği her türlü pisliğe bulaşmış ve toksik ve çok yağlı bir hayvandır.) Elde edilen metaller demir, kalsiyum, Magnezyum, çinko gibi vücudumuza yararlı olanlar varken kurşun gibi zararlı olan metaller de elde edilmiş. Fakat kurşun mesela bir yetişkin için günlük zararsız doz 250 iken, kemikleri parça pinçik edip, basınç altında 24 saat kaynattıklarında yani en fazla zorlayarak 2.7 kurşun elde edilmiş. Benim anladığım kemik suyunun bir zararı yok. (Ben tabi ki Kuzu kullanıyorum) Ama etlerin kendisinin yanında kemik suyu kullanmanın besleyiciliği tabi ki tartışılabilir Bu arada kaynatırken içine asidik bir madde katılması bu metallerin salınımını ciddi ölçüde azaltıyormuş. İçine sirke katılmasını annelerimiz demek ki bu yüzden yapıyormuş. Ben katmıyordum.

Üçüncü linke bakamadım, kız uyanıp duruyor :)

Çok sağol. 2. Linkin sonuç kısmını okudum. Kalsiyum ve magnezyum açısından zengin olmadığı, bunların kemik suyunda günlük alınması gerekli miktarın yüzde 5inin bile altında olduğu, ancak bir yndan da bazı tehlikeli maddeleri çok az içerdiği sonucuna varılmış. Yani ne zararlı ne de yararlı diyorlar. 3. Link bilimsel bir çalışma mı emin olamadığım için çok detaylı okumadım açıkçası. Vaktin olduğunda bahsettiğin erken kemikleşme, boy kısalığı hakkındaki kaynağı da paylaşırsan çok sevinirim. Ben biraz baktım da bulamadım

süpersin yemin ederim. yalnız bu tam olarak okuduğum araştırma değildi. gece o yorgunlukla buldum dedim ama benim okuduğumda çok fazla kemik suyu tüketiminin kemiklerin erken olgunlaşmasına sertleşmesine neden olduğu ve boyun uzamasını baskıladığı yazıyordu yani ergenlikteki boy uzamasından bahsediyorum, o çalışmayı bulamadım. bulursam bakarım. bu çalışmayı sayende okumam gerek kalmadı. sizin İngilizceniz baya ileri seviyede anladığım kadarıyla

benimki gece 2 de kalktı 5 de tekrar yattı, sabah temizlikçi geleceğini unutmuşum zille uyandık 8 de. sonra uyuyamadı tabii, ancak az önce uyuyabildi ama zor baya gürültü var evde, araştıracak çok konu var

benimki gece 2 de kalktı 5 de tekrar yattı, sabah temizlikçi geleceğini unutmuşum zille uyandık 8 de. sonra uyuyamadı tabii, ancak az önce uyuyabildi ama zor baya gürültü var evde, araştıracak çok konu var
Benimki gece o saatte kalkıp yatsa bile mümkün değil 8de kalksın yine en geç 6.30 ayakta oluruz

Benimki gece o saatte kalkıp yatsa bile mümkün değil 8de kalksın yine en geç 6.30 ayakta oluruz
uzun zamandır aynı saatte kalkmıyor benimki, onun rutini de şöyle. saat kaçta yatarsa yatsın 4,5 saat sonra 2 saatlik uyku molası veriyor 3 saat daha uyuyor sonrası malum uyumuyor.. yalnızca geceleri o da bu şekilde. gündüzleri toplasan 2 saat ancak uyuyor ama iki haftadır boyle yakında eskisi gibi günlük toplam 13-14 saatlere çıkarız inşallah.

aslında aynı saatte uyandığı zamanlar sanki daha iyiydi, 6 da kalkardı eşim 7 ye kadar bakardı ben de uyurdum aylarca çok güzeldi bu şekilde, sabahları 1 hatta bazen 2 saat uyuyabiliyordum

Şaka gibi benimki uyandı şu anoturuyor bütün gece mız mızdı zaten

biz tüm gün gezdik, izmirde hava güneşliydi, kabanları arabada bıraktık, attık kendimizi dışarı. gece bir rekora imza attık, oğlum gece 12 yi biraz geçerken yatmıştı ve sabah 9 a kadar uyudu ve gece sadece 3 kere kalktı, eşimle beraber gece mutluluktan 3'e kadar uyuyamadık yani her an uyanacak diye tetikteydik sonra da uykumuz kaçtı. yine de çok mutluyduk anneleri arayıp müjde verdik falan. şeytanın bacağını kırdık artık bizm oğlumuz da uyumaya başladı dedik. biraz erken konuşmuşuz tüm gün toplam 15 dakika uyudu, az önce uyuttuk bakalım. bu sefer aptallık edip oturmayacağız biz de yatacağız birazdan

bücürlere balık yedirebilen anneler adresi veriyorum. Ne olur birisi bizimkine yedirsin delireceğim balığı gördüğünde bile basıyor çığlığı bücür
5 tane sardalya yi suda haslayip suzuyorum suzdugum balık suyuna havuç ve pırasa doğrayıp kaynatiyorum sonra blender yapıyorum en son haşlanmış balıkları içine didikleyip bir daha kaynatiyorum belki böyle bir tarifi sever dene istersen

günaydın canlar.
hayatımın en felaket gecesini geçirdim. Saat başı ağlayarak deli Gibi uyandı. Dün Park yatağın üst tarafını kullanıyorduk ayağa kalkıyor diye alta aldım. Ondan mı acaba?
ama her gece yattıktan en fazla 1.5 saat sonra kalkıp deli gibi ağlıyor. Atak mı rüya mı? Delireceğim. Memeye gelince susuyor.

Selam kızlar

Bebeği yarım saatten fazla uyumayan,geceleri saat başı kalkan, o uyku döngüsünü tek başına atlamayı bi türlü başaramayan yani benim durumumda olan anneler size sesleniyorum

Bu bir tesadüf mü yoksa geçen gün paylaştığım artık daha kolay uyku döngülerini atlatacak paylaşımım cidden gerçek mi oluyor bilmiyorum ama son bir kaç gündür bir değişiklik var bizde.

Normalde 9:30 10 arası ilk uykusunu uyuyordu baya uzun süredir aynıydı düzenimiz. Yarım saatten fazla uyumasını hiç başaramamıştım ama gece uykuya geçiş saati iyice sarkmasın diye gündüz bi rutin oluşturmuştum.Neyse geleli konuya. Kuzucuk son iki haftadır sabahları uykulara direniyor. Çok zor uyutuyorumdum. Artık hiç uyutamamaya başladım o belli saatlerde. En sonunda fıttırıp uyumazsan uyuma dedim bıraktım. Uykusu 10:30 11 gibi geldiğini için mızmızlanmaya başlıyor. Ve bu saatlerde uyuduğunda kendi kendine tam1 buçuk saat uyuyor ben şoktayım. Tesadüf mü dedim ama bugünde aynı şey oldu. Hala uyuyor kızlar. Ben sallamadan, emzirmeden... Saatlerle mi alakalı bu durum acaba? Bu saatlerde öğle uykusuna geçiş sinyalleri vs. vs. Saçmalıyor muyum bilmiyorum ama kafamda çok çılgın sorular var. O yarım saati bile zar zor uyutmayı başardığımız için siz beni anladınız eminim sizinle paylaşmazsam çatlardım. Denerseniz mutlaka yazın.Sizin uyku saatleriniz nasıldı bu arada?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…