2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Kıyamam annesini birkaç haftadır zorlamış ama canım nasıl düzeni bozulduysa düzenleyecekte İnan sen. Baştan beri böyle olsa karakter derdim ama düzelecek bak gör. Belki atak haftasındadır belki ayrılık korkusu vardır eğer gündüz çalışıyorsan vs. Çok zor eminim ama en azından geçeceğini bilince bir nebze kolaylaşır.
çalışıyo musun? evdeysen yine bi şekilde idare edilir de çalışıyosan yandın :olamaz:

Çalışmıyorum. Çalışmadığım için hiç “iyi ki” diyeceğim aklıma gelmezdi 😆

Maşallah kuzuya düzene girecek herşey bolca sabır lazım bize

O zaman da ah arasa ah gelse der dururuz 😁 sırf bu yüzden bide kızım olaydı erkekler daha rahat tabi hayırlı olsunlar ama kız bebekte artık gözüm 😂😂

Sağol canım dün sadece 30 Bi 20 Bi içince artık zorlamamaya karar verdim 😊

Canım benimki uzakta olmaları koşulu ile herkese gülüyor şirinlik yapıyor. Ama kucağa alma konusunda temkinli herkese gitmiyor bana bakıp ağlıyor. Her çocuk farklı tabi.
Yoldan biri çevirse gel dese gidiyor moralim bozuluyor böyle olunca

Oyun oynuyoruz. Ne yapacağımı da şaşırıyorum. Üç haftadır böyleyiz. Öncesi çok düzenliydi. Bir haftadır bırakıyorum kendi haline. Uyutmaya çalıştıkça ağlama krizlerine giriyor. Gerçekten hiç uykusu yok. Hayret ediyorum. Yere atıyorum, önüne oyuncakları döküyorum. Ne zaman uykusu geldi alıp hemen yatırıyorum. Saat altı oluyor şuan ve kızım az önce uyudu 🤦🏻‍♀️

Kızım çok yabancılık çeker. Altı ay civarı başladı benden ve babasından başka kimsede durmamaya. Birinin kucağına gitmesi için bir gün aynı evde görmesi lazım. Karşıdan gülücük saçar sadece. Sadece insan değil mekanları da çok inceler. İlk kez girdiği evde de yabancılık çeker kimse almak istemese bile. Yapışık yaşıyoruz. :)
Mekan incelemesi yapıyor farkli yere gittiğinin farkinda kim yüzüne gülerse hemen kucağına gidiyor pek yilisik birsey

Kızlar bugün kafama birşey takıldı, ablama gittim komşuları vardi kim istediyse ona gitti normalde hep aynı insanları görüyordu diye tanıyor diye düşünüyordum ama gördüm ki herkese gidiyor ve yabancılık çekmiyor sizce bu normal mi? Sizin bebekler ne tepki veriyor ilk kez gördüğü insanlara anlamadim bu durumu, sacma soru oldu belki ama sizde yazar mısınız durumlarınızı
Ya benimki de öyle herkese kıkır kıkır gülüyor. Kucağına da gidiyor. İyi bir şey değil zannımca, az yabancıyı bilmesi gerek ama ilerleyen zamanda düzelir inşaAllah.

Kızlar güvenli bebek mutlu bebek herkse güvenli yaklaşır gider güler bence olumlu bir davranış yani yabancıyı bilmesine gerek yok bu aylarda daha cok Minnak. 1 yaşından sonra güven duygusu pekisecek. Benimki de herkese gidiyor sadece meme istediğinde uykusu geldiğinde bana gelmek istiyor ya da ağladığında. Yani sürekli beni isteseydi kimseye gitmeseydi benim icin zor olurdu 2 ay sonra ise başlıcam çünkü. O alışacak sanirim ben alisamicam bu ayrılıga:KK43:

Selam kızlar biz artık yürümeye başladık 9 aylık olması daha 1 haftayla abisini geçti 😊 bizim de kollarımız bacaklarimiz alerji gibi oldu doktora götürdük mikrop kapmış dedi herşeyi ağzına götüre götüre sonunda böyle oldu kremler verdi geçmezse cildiye görsün dedi daha iki dişle kaldık üstler zorluyor baya
Masallh benimkide adım atıyor

Günaydın kızlar. Uykusuz bi gece daha bitti. Bizim oğlan çıkarmayanların haklarını da arka arkaya çıkararak 8 dişe ulaştı. Her baktığımda bir tane daha patlamış oluyo. 6 tane ardı ardına geldi artık biraz ara vermesini umuyorum😭 9 aylık olacak hala emekleme vs. yok tek aksiyonumuz diş çıkarmak😂
Canım bugün aklıma sen geeldin. Denir ilacı sormuştun a, sağlık ocağında hemoglabin baktılar. 14 çıktı, hemşire kan ilacını bırakabilirsin dedi ama doktoruna sor dedi. Doktor da onların aletleri haatalı bakabiliyor, bir ay sonra kan değerine bakalım bırakma ilacı dedi. Ama herhalükarda benim veridğim newvit işe yarıyor anladığım kadarıyla. Bilgin olsun

Ya işallah bizimkilerde oyle kolay çıkarır ama hic sanmiyorum milyon kere kalkiyor cocuk gündüz uykusu desen hepten mahvoldu. Ustleri gorsen böyle su toplamış gibi şişmiş yazık cok üzülüyorum
Kıyamam ya aynı bizimde öyle üst dört dişi çok fena gece kaç kez kalktı sayamadim artık oğlum da da öyleydim ömür boyu uyuyamicam sanırdım şimdi top patlasa uyanmaz inşallah darısı tüm bebislere

Kızlar bugün kafama birşey takıldı, ablama gittim komşuları vardi kim istediyse ona gitti normalde hep aynı insanları görüyordu diye tanıyor diye düşünüyordum ama gördüm ki herkese gidiyor ve yabancılık çekmiyor sizce bu normal mi? Sizin bebekler ne tepki veriyor ilk kez gördüğü insanlara anlamadim bu durumu, sacma soru oldu belki ama sizde yazar mısınız durumlarınızı
Canim benim oğlumda öyleydi bebekken kim kucak açsa giderdi ama kizim Öyle değil yeri geliyor babasına bile gitmiyor sadece benim etrafımda bunda o kadar zorlaniyorum ki

Yahu şimdi okudum. Bu menenjit aşılarının tipleri varmış. Ben 4lü yaptırmışım, ama b tipi yani bexseronun koruduğunu yaptırmamışım. Şimdi bir de bexseroyu mu yaptırmam gerekecek. Doktor bundan bahsetmedi bize. Sadece bexsero yptıranlar da dörtlüyü de mi yaptıracak kafam karıştı

kuzular bugün gittik doktora. Pipiisnde bir sorun yokmuş havalandır sürekli dedi. Günde 10 defa alt değiştiriyorum ama derisi hassasmış.
10.2 kilo çıktı 😂 74.5 cm boy. Sakın kahvaltıyı karıştırarak verme dedi. Yoksa 16-17 aylıkken reddeder tek tek ver dedi. @Karabiberim123 mama için bana günde iki defa ver dedi . Yavaş yavaş kuskus ve makarnaya geç dedi 15 gün kadar sonra.
mutlaka balık yemesine ikna et dedi. bizimki yememişti beğenmemişti.
Ve çocuk doktoru da söyledi kendini de yırtsan herşey düzene iki yaşında girecek. Dışarıda boş laflara kanma dedi. Peki dedim daha 16 ay var kısmet 😂
Masallah. Canım benım oglum 69 cm uzamadı ıkı aydır ben kahvaltıda yumurta sarısı az az pekmez corba yogur öglen mama balık et kıyma yapıyorum ama uzamadı sıpa ne yapsam acaba

X