2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Canim bizde yeni yaptrdik sayilir 1 ay oldu birkac gune iyilesir ama sana tavsiyem bol bol havalndir ne kadar cabuk kurursa okadar cabuk iyilesir biz bezledik hep krem surup bilemedik enfeksiyon kapti iltihap oldu o yuzden daha yeni yeni iyilesiyo oyle bi sorun olmazsa hemen iyilesir insallah. Gecmis olsun minige
Cok saol işallah bi sorun olmadan ıylesir pasam

Allah nasip ederi insallah canim cok guzel bi ani olur . Oyle gorunce cok sacma geliyordu banada onceden cok buyuk kutlanalar bende kendi aramizda yaomak istedim oyle. Ileriki yaslarda olmaz ama 1 yas ilk dogum gunu oldugu icin onemsedim biraz
ilk doğum gününü hiç anlamıyorlar emin ol, ya da full ağlayarak geçiriyolar :olamaz: hele de akşamsa kutlama..

Günaydın kızlar. Uykusuz bi gece daha bitti. Bizim oğlan çıkarmayanların haklarını da arka arkaya çıkararak 8 dişe ulaştı. Her baktığımda bir tane daha patlamış oluyo. 6 tane ardı ardına geldi artık biraz ara vermesini umuyorum😭 9 aylık olacak hala emekleme vs. yok tek aksiyonumuz diş çıkarmak😂

Günaydın kızlar. Uykusuz bi gece daha bitti. Bizim oğlan çıkarmayanların haklarını da arka arkaya çıkararak 8 dişe ulaştı. Her baktığımda bir tane daha patlamış oluyo. 6 tane ardı ardına geldi artık biraz ara vermesini umuyorum😭 9 aylık olacak hala emekleme vs. yok tek aksiyonumuz diş çıkarmak😂
oy maşallah 8 diş oldu demek, biz daha başlayamadan siz atlattınız ne güzel bak (iyi tarafından bakmaya çabalama)

Ahaha kıyamam ona annesi bir çırpıda kurtuluyorsunuz işte.😂 bizde de Yok emekleme 6.diş geliyor

Biz de üstte 4 altta 2 6 diş çıkardık durdu. Alt taraf kabarık arada sıkıntı yapıyor ama yeni diş henüz patlamadı. Emekleme bizde de yok. Salı günü 8. ay kontrolü vardı. Zeynep üstünyurt diye yeni bir dr a başladık. Hem pediatri dr u hem de gelişim uzmanı. Ankarada olanlara tavsiye ederim. Her çocuk emeklicek diye bir şey yok, yürümeye de 18. aya kadar vaktimiz var, ama ayak ve bel kaslarını güçlendirelim dedi birkaç alıştırma verdi, sizinle paylaşmak istedim. 1. Yere oturtup oyuncakları önüne koyuyoruz, arkasından boydan boya omurgasına yukarı aşağı masaj yapıyoruz, gerçekten çocuk dimdikleşiyor otururken. Otururken düşsün, tam düşecekken tutmayın, düşsünki düşmemek için kaslarını kullanmayı öğrensin dedi. 2. Oyuncakları arada yukarı doğru kaldırıyoruz ki yukarı bakarken sırt dikleşsin diye. 3.Yüzükoyun bol bol bırakıyoruz debeleniyor. 4.Plates topuna oturtup popoyu daire çizdiriyoruz bel kasları güçlensin diye. 5.Önünde ya sehpa ya koltuk üzerinde oyuncakları oynarken ayakta duruyor. Biz de arkasında çömelip dizlerimizin arasına alıp, tam kalça kemiklerinden dizlerimizle sıkıştırıyoruz. Oyun oynarken dimdik ayakta duruyor, bacaklar güçleniyor böylece. Bir de asla adım attırmayın, öğretmeye çalışmayın dedi. O dürtünün kendi gelmesi gerekiyormuş. Asla kucakta oturtmayın dedi.

Biz de üstte 4 altta 2 6 diş çıkardık durdu. Alt taraf kabarık arada sıkıntı yapıyor ama yeni diş henüz patlamadı. Emekleme bizde de yok. Salı günü 8. ay kontrolü vardı. Zeynep üstünyurt diye yeni bir dr a başladık. Hem pediatri dr u hem de gelişim uzmanı. Ankarada olanlara tavsiye ederim. Her çocuk emeklicek diye bir şey yok, yürümeye de 18. aya kadar vaktimiz var, ama ayak ve bel kaslarını güçlendirelim dedi birkaç alıştırma verdi, sizinle paylaşmak istedim. 1. Yere oturtup oyuncakları önüne koyuyoruz, arkasından boydan boya omurgasına yukarı aşağı masaj yapıyoruz, gerçekten çocuk dimdikleşiyor otururken. Otururken düşsün, tam düşecekken tutmayın, düşsünki düşmemek için kaslarını kullanmayı öğrensin dedi. 2. Oyuncakları arada yukarı doğru kaldırıyoruz ki yukarı bakarken sırt dikleşsin diye. 3.Yüzükoyun bol bol bırakıyoruz debeleniyor. 4.Plates topuna oturtup popoyu daire çizdiriyoruz bel kasları güçlensin diye. 5.Önünde ya sehpa ya koltuk üzerinde oyuncakları oynarken ayakta duruyor. Biz de arkasında çömelip dizlerimizin arasına alıp, tam kalça kemiklerinden dizlerimizle sıkıştırıyoruz. Oyun oynarken dimdik ayakta duruyor, bacaklar güçleniyor böylece. Bir de asla adım attırmayın, öğretmeye çalışmayın dedi. O dürtünün kendi gelmesi gerekiyormuş. Asla kucakta oturtmayın dedi.
Paylaştığın için teşekkür ederim çok işime yarayacak 🙏🏻 Yakınlarımda böyle ayrıntılı bilgi veren bir doktor ben de bulabilsem keşke

Masallah ne yapsin çocuk annesi çocuk bütün enerjisini dis cikarmaya kullaniyor demekki. Uzun bir süre ara verecektir diye düşünüyorum

Daha önce ölçmüş müydünüz? Yoksa ilk defa mi ölçtünüz cnm? Kan ilacı benimki de öğürüyor ya hiç sevmedi zar zor iciriyroum. Hangi kan ilacıni verdi Doktor? Benimkinde de kansızlık var soluk benzi zaten Gerci 9 cıktı kani 6 aylıkken ama suan kaç bilmiyorum. Çokta uyuyor gündüzleri bazen diyorum kansızlıktan mi uyuyor ki seninkinin uykusu nasıl?

Masallah 8 dis mi bende üst diş beklerken bi baktım.alttan cikmis üst diş beyaz beyaz o da patlarsa ki bugün yarin patlar 5 dis olacak toplam. Seninki sanirim 1 yaşına basmadan hepsini tamamlicak. Cnm O kadar diş ağrısına çocukta derman mi kalır emeklemeye yürümeye. Benimki de kanepeye tutunarak kalkıyor sürekli düştü bugun kasla göz arasında. Sürekli yanında olmalıyım ilk adımlar da. Dişler üstüne birde yürüme sevdası başladı ben pert emmiyorda diş ağrısından:KK43:

X