2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Bizimki de oturamıyor bende merak ettim baktım nette 8 .aya kadar diyor hatta fotoğraf çektirmek istiyordum fotoğrafçı otursa daha iyi olur dedi yarım yaş diye istedim ama oturamayınca pozlar sıkıntılı oturmasını beklicez artık

Kızlar bazı sorularım var kafama takılan. Öncelikle bu ek gıda olayı cidden benim oğlan 6.5 aylik oldu ama ne versem ağzından çıkarıyor çok az arada gidiyor midesine. Yumurta sarisini yedi tek katı olduğu için cikaramdi sanirim. Ek gıdayı istemiyor ne versem aynı tepki çünkü. Ne yapacam bilmiyorum ağzında biriktiriyor sonra tukuruyo ikinci sorum su bebegimin alnında ateş 36.8 iken kafasından ölçüyorum yanlardan 37.6 falan yıkıyorum kafasını sürekli sizinde öyle mi dişten mi kaynaklı anlamadim. Üçüncü soru yatarak emismeye alıştı ve gece bi fırt çekip tekrar emmek istiyor ve benim boyun sırt pert oldu hep ayni şekilde yatmaktan. Bunlara önerdiğiniz seyler var mi? Uyku zaten emerek dalıyor şubatta bakici da nasıl uyucak onu da bilmiyorum gecenin bu saati kafamda deli sorular. Ama tabiki de bunlar dert degil Allah beterinden korusun geçici olduğunu da biliyorum ama sanki bu yaz dönemi tatil tüm düzenimi sarstı ve ben basaramicakmisim hissine kapiliyorum

Bravo darısı başımıza. Bende dün başladım. Akşam duş aldırdım müzik açtım ona gecelik belirledim giydirdim. Tam dalmadan yatagına yatırıp şşş pat yaptım. İlk defa odasında ayrı yatırdım. Evet zor uyudu ama başarıcaz. Yatmadan karnını da iyice doyurdum. Dün gece 4 kez kalktı. Bakalım ne kadar zamanda sonuc alıcaZ

Normalde sallayarak uyutuyordun dimi canım? Peki gece kalktıkça hep emip uyudu mu

Selamünaleyküm hanımlar. Ben bişey soracağım. 2 gün sonra 6 aylık oluyoruz Allah izin verirse. Benim oğlanın üst 6 dişi fena kabarmış altta da orta değil de yanlardaki 2 diş kabarmış hatta biri baya baya çıkmak üzere. Üsttede önce yan dişler gelecek gibi. Niye böyle garip bir sıra ile geliyor bu dişler ön dişler gelmeden yanlar geliyor velhasıl kelam. Bi de gece kalkma sayısının diş çıkarmayla alakası var mıdır? Saat başı kalkmaya başladı zira.

Merhbalalar. Diş sıralaması neden bu şekilde sizde bilmiyorum ama sorun olmaz bence. Gece uyanmalarıda bire bir şahidim ki evet maalesef diş kaynaklı oluyor

Merhbalalar. Diş sıralaması neden bu şekilde sizde bilmiyorum ama sorun olmaz bence. Gece uyanmalarıda bire bir şahidim ki evet maalesef diş kaynaklı oluyor
Rabbim yardımcımız olsun inşaAllah. Tam uyku düzeni oluşturuyordum. Neyse Rabbim onlara sağlık sıhhat versin inşaAllah zamanla herşey oturacaktır yerine.

Canım sabırlı ol, ilk başladığımda benim de 4-5 kere kalktı ama sonra bıçak gibi kalkmayı bıraktı. Hatta eşimle şok olmuştuk. Bebekler düzeni gerçekten seviyorlar. Yeter ki biz olmuyor deyip, düzeni bozmayalım.

Ek gıda olayı çocuğa göre değişiyor sanırım benim ilk kız iştahsızdı hala öyle ama yine büyüyorlar sadece çabuk hasta oluyor o yüzden küçüğe çok şey yedireyim istiyorum ama çocuğa bağlı tabi bu çok iştahlı maşallah
uyuma olayında bizde tatilde olduğumuz için oraya buraya düzeni bozuldu eylülde inşallah düzene girer bir şekilde hallederiz şubatta bende bakıcı bulucam 1 ay öncesi ayarlıcam inşallah
Dişinden dolayı kafası daha sıcak olabilir

Normalde sallayarak uyutuyordun dimi canım? Peki gece kalktıkça hep emip uyudu mu

Evet canım sallayarak hep uyudu şimdiye kadar. Gündüz biraz zorlandım sallanmak istedi uyku saatını öteledim. Uyku gözünden akıyordu. Çok az salladım baktım uyumak üzere hemen yatağına yatırdım az mızıldadı şşş pat yaptım uyudu. Zamanla oturacak. En azından eskidi gibi en az 15 dk sallamadım. 30 sn falan salladım tam dalmadan yatırdım. Şimdilik odasına geçmesi uyandığında kendini yatağında bulması her uykuda pijama giymesi ve gece uykusundan önce banyo yapması bana göre eskiye göre büyük ilerleme. Zamanla oturacak inş. Gece uyanınca emip uyuyor önceden de böyleydi.

Sabır edicem canım. D ü zeninin oturması şart. Öyle katı kurallarla ilerleyip hem kendimi hem bebeğimi strese sokmucam adım adım ama sonuç odaklı gidicem inş

Kızlar perşembe günü 6. Ay aşılarını olduk bacaktan yapılan aşılardan birinin yapıldığı yerde beze gibi sert bi şey oldu morluk kızarıklık yok sizde böyle bir şey oldu mu

İnşallah başarıyla tamamlanır canım bana da cesaret verdin. Ama oğlum yine diş çıkarma döneminde aşırı huzursuz şu üst dişlerde gelsin inşallah bende deneyeceğim

İnşallah başarıyla tamamlanır canım bana da cesaret verdin. Ama oğlum yine diş çıkarma döneminde aşırı huzursuz şu üst dişlerde gelsin inşallah bende deneyeceğim
Hadi inşallah canım. Onlar için uyku cok önemli. Düzene otursa çok iyi olur. Aynen Bi dişi çıksın huzursuzken ters tepebilir

Benimki kaşığı görünce ağzını açmıyor hicbirseyin tadına bakmıyor nasıl olacak bilmiyorum böyle.

Ben ek gıdaya erken başladım o zaman biraz yiyordu sonra alt dişleri çıktı şu an da üst dişler zorluyor ve asla yemiyor. Ağzı hep kitli. Dişlerden olduğunu umuyorum öyle düşünmek istiyorum senin oğlanda alttakileri çıkardı şimdi üstler çıkacaktı yanılmıyorsam inşallah o yüzden böylelerdir canım inşallah seve seve yedikleri günleri görürürüz.

Sırasının bi önemi olmadığını hatırlıyorum. Ve kesinlikle dişler uykuyu tamamen baltalıyor. Gece olmasın istiyorum o derece

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…