2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Nasıl yani 4 ay yarım gün çalışma durumunda maaş yarım mı oluyor. Burada da kullanan arkadaslar vardı. Devlet memuruyum
Hayir, tam maas almaya devam ediyorsunuz. Ilk cocuk icin dogum izni sonrasi 60 gun, ikinci cocuk 120 gun, biliyorsunuzdur zaten. Sayet cocugunuz ilkokula baslayana kadar yarim gun calismak isterseniz o zaman maas kesintisi oluyor.

Günaydın kızlar bu diş ateş yapar mi? Dün geziye gittik Ondan güneş mi çarptı yoksa baska mikrobik bir şeyi mi var yoksa diş mi ateş yapıyor bilmiyorum dün geceden beri ateş-i var kuzumun 37.8 lerde seyrediyor özellikle kafasında ateş var koltuklarında çok yok gibi. Bugun de biletimiz var memlekete gidicez ateşli ateşli kötü denk geldi

Gecmis olsun canim ates yapiyor dis ama basla bi sebebi de olabilir tabi

Merhabakızlar bebeğim 5 ayını doldurmak üzere su veren var mı, verenler ne kadar veriyor, bazen bebeğimin eşine salatalık, yesil soğan, suyunu çıkarmayacak meyveler veriyorum ağzına götürmek hoşuna gidyr ıyı mı yapmıyrm sizce bazı gunlerde çay kaşıgı kadar yogırt verıyrm ama içim içimi yıyor acaba yanlış mı yapıyorum diye sizin görüşleriniz neler siz neler yapıyorsunuz bu konularda

Merhabakızlar bebeğim 5 ayını doldurmak üzere su veren var mı, verenler ne kadar veriyor, bazen bebeğimin eşine salatalık, yesil soğan, suyunu çıkarmayacak meyveler veriyorum ağzına götürmek hoşuna gidyr ıyı mı yapmıyrm sizce bazı gunlerde çay kaşıgı kadar yogırt verıyrm ama içim içimi yıyor acaba yanlış mı yapıyorum diye sizin görüşleriniz neler siz neler yapıyorsunuz bu konularda
Bende su veriyorum hava çok sıcak benim kız bugün 5 aylık oldu bi iki hafta sonra da 3 gün kuralına başlıcam 6 aylıktan sonra da ek gıdaya başlıcam inşallah doktorumla öyle konuştuk hergün yoğurt vermeye başlıcam 2 kaşıkçık o da yani

Bende su veriyorum hava çok sıcak benim kız bugün 5 aylık oldu bi iki hafta sonra da 3 gün kuralına başlıcam 6 aylıktan sonra da ek gıdaya başlıcam inşallah doktorumla öyle konuştuk hergün yoğurt vermeye başlıcam 2 kaşıkçık o da yani

günaydın kızlar
Ya bütün bücürler mi 6yı görünce hoooop ayakta😂
Birde gece beslenmesini kesen var mı aranızda?
Günaydın, ben 7de uyandırıyorum. Normalde 8-8.30’a kadar uyuyor ama bu sefer akşam gece uykusuna 9 gibi geçiyor, 7de geçsin diye kaldırıyorum ben. Gece beslenmesini kesmek için çok erken bence daha, gece beslenmesi hala uyku kadar önemli. Uyandırmadan 2-3 kere besliyorum ben hala.

Kızlar iyi geceler çok giremiyorum nasılsınız umarım herkes iyidir. Adetim başladı ama simsiyah geliyor aranızda öyle olan var mı başınıza geldi mi neden olur bilginiz var mı ?
Benimde kanamam öyle geldi 2-3 gün sonra normale dönmeye başlamıştı.

Günaydın kızlar bu diş ateş yapar mi? Dün geziye gittik Ondan güneş mi çarptı yoksa baska mikrobik bir şeyi mi var yoksa diş mi ateş yapıyor bilmiyorum dün geceden beri ateş-i var kuzumun 37.8 lerde seyrediyor özellikle kafasında ateş var koltuklarında çok yok gibi. Bugun de biletimiz var memlekete gidicez ateşli ateşli kötü denk geldi
Canım şapka falan taksaydın başına keşke. Dişten de olabilir belki takip et bakalım çok yükselirse doktora götürürsün canım.

Peki hazir su mu veriyorsunuz vereceksiniz kaynamis sogumus su mu hangisi daha saglikli sizce
Bebekler için satılan sular var içeriği iyi olanı bulmak lazım. Ben evimdeki hazır sudan kaynatıp soğutup veririm.

Benimde kanamam öyle geldi 2-3 gün sonra normale dönmeye başlamıştı.

Canım şapka falan taksaydın başına keşke. Dişten de olabilir belki takip et bakalım çok yükselirse doktora götürürsün canım.

Bebekler için satılan sular var içeriği iyi olanı bulmak lazım. Ben evimdeki hazır sudan kaynatıp soğutup veririm.
Cnm şapka takmaz miyim hep taktım ama güneş çarpması ve dış değilmiş 6.hastalık imis bugün 3.günümüz bakalim inatçı bir ateş ve döküntü var doktor teşhisi koydu. Abisi de geçirmişti 6.ayda ateş-i 40 a çıktığını bilirim o yüzden bunda 1 gram uyumadım hep diken üstündeyim calpol veriyorum ateş-i düşmüyor anca fitil o da 3 saatlik. Surekli ılık düş aldiriyorum ılık bez pamuk Allah beterinden korusun tüm çocuklarımızı.

X