2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Kızlar bugün biraz sütümu sağdım acayip suluydu resmen şuydu ya. Çocugun karnını şişiriyor hemen ama kilo yapmıyor bence birkaç ay önceki sütümü de biliyorum böyle değildi. Birde kızlar bizim burda domuz gribi salgını var benim bebek çok kalabalık yerlere girdi hatta hasta olduğunu duyduğum biri ile temasta bulundu valla korkuyorum insallah bulaşmamıştır.

Kızlar oioi indirimden tabak ve önlük almıştım onları görünce dayanamadım şimdide boon markasının meyve filesi metal kaşık ve sıkma kaşığını aldım iyi mi ettim bilemiyorum bebekhouse da indirim vardı önerilen ürünler inşallah iyidir ek gıdaya geçişi sabırsızlıkla bekliyorum🥰
Ben de oioi indirimde hızımı alamayıp bardağına kadar almışım. Çok hevesliyim ek gıda için umarım bebişlerde bizim kadar hevesli olurda hayal kırıklığı yaşamayız :)

Teşekkür ederiz 😊😊 evet bayağı erkenci çıktı şimdiden oturtun beni etrafı izlicem diyor korkuyorum beli ağricak diye 😊 maşallah ayakta durmak istiyor kendi kendine konuşuyor bazen diyorum oğlum sen daha 4 aylıksın kendine gel biraz bebekliğini yaşa ne bu acele 😂

Canım ben bunu izledim. Bebek başını kaldırır kaldırır kendini kasar neredeyse oturmaya çalışır. Bize mesaj verir ama biz anlamayız diyordu. Sonra 4 ay kontrolümüzde kendi doktorumuzda artık destekli şekilde oturtabilirsin dedi. 15 gündür oturuyoruz yavaş yavaş. Ve ilk oturttuğumda o kadar mutlu oldu ki anlatamam

Kızlar menenjit aşısı için ne düşünüyorsunuz ne zaman yaptırılmalı ya da yaptırılmalı mı

Doktor 2018de 11 menenjit vakası oldu dedi diye bi yandan yaptırmak istiyorum. Bi yandan yeni aşı diye korkuyorum kararsız kaldım. Aslında 3. Ayda başlayacaktı ama 7. Ayda falan belki yaptırırım bilmiyorum

Kızlar bugün biraz sütümu sağdım acayip suluydu resmen şuydu ya. Çocugun karnını şişiriyor hemen ama kilo yapmıyor bence birkaç ay önceki sütümü de biliyorum böyle değildi. Birde kızlar bizim burda domuz gribi salgını var benim bebek çok kalabalık yerlere girdi hatta hasta olduğunu duyduğum biri ile temasta bulundu valla korkuyorum insallah bulaşmamıştır.

Allah korusun ya. Bu mevsimde de mi domuz gribi oluyormuş😯
Benimki hep öyle öyle canım. Bir memeyi bir kaç saat verip sonra diğerine geçmek gerekiyor.

Allah korusun ya. Bu mevsimde de mi domuz gribi oluyormuş😯
Benimki hep öyle öyle canım. Bir memeyi bir kaç saat verip sonra diğerine geçmek gerekiyor.
Ay sorma ya baya kişi hasta idi okulda dün karne gününde kusma ishal ateş çoğu domuz gribi imis.ay insallah bulaşmamıştır küçüğe de buyugede.

Selam kızlar.. sadece anne sütüyle bebeğini besleyen anneler sütünüzde bir azalma hissettiniz mı. Ben farkettim ki biraz emdikten sonra süt gelmeye başlıyor. Ve sanki daha az geliyor Acaba dedim sütüm mü.azaldı ya da bebek büyüdüğü için sütüm aynı kalmasına rağmen az mı geliyor? Bu konudaki tecrübeleriniz ve fikriniz nedir? Bir de bebeğiniz gündüz kaç kez uyuyor benimki 1 buçuk 2 saatte bir gündüzleri 45 dk kadar uyuyor sizde durumlar nasıl? Bir şey daha sorcam :)) bebeğinizi nasıl oyalıyorsunuz? Bebeğime yalnız baktığım için ki.çoğunuz da öylesiniz:) beni.acayip yoruyor tek başına hemen sıkılıyor. Çok uzun yazdım kızlar kusura bakmayın çok fırsat bulup yazamıyorum ama yazdıklarınızı hep okuyorum gerçekten çok faydalı ve samimi bir gurup..

Canım ben bunu izledim. Bebek başını kaldırır kaldırır kendini kasar neredeyse oturmaya çalışır. Bize mesaj verir ama biz anlamayız diyordu. Sonra 4 ay kontrolümüzde kendi doktorumuzda artık destekli şekilde oturtabilirsin dedi. 15 gündür oturuyoruz yavaş yavaş. Ve ilk oturttuğumda o kadar mutlu oldu ki anlatamam

Bende kucağımda destekli şekilde oturtuyorum valla canım :)

olsun zamani gelmiştir kuzunun:)) eşin nasıl oldu bu arada
Aynı canım hala evde çalışmıyor ailesi yardımcı oluyor sağolsunlar.. Sonuçlarını aldı gösterdi doktora doktor demiş tümör ne küçülmğş ne büyümüş böye giderse iyi demiş bakalım yine ilaç verdi ankaradan onay alıp kullanıcak inşallah iyi olucak tek duam onun sağlığı

İnşallah olmaz olsa da gün içersinde geçer canım

Bizim oğlanda haftada bir yapıyor. Seninki anne sütü mü alıyor sadece. Bizimki anne sütü alıyor. Anne sütü alan bebekler 10 güne kadar yapmayabilir diyor doktorlar. Eğer ki rahatsızlık hissetmiyorsa uyarma yapmıyorum ben. Vakti gelince kendi yapıyor.

Gündüzleri 2-3 saatte bir ya da istediği her an. Geceleri de uyandıkça emiyor. Bir göğüsümü ben 3-4 kere veriyorum canım iyice boşaltsın diye.
Sadece anne sutu cnm

Selam kızlar.. sadece anne sütüyle bebeğini besleyen anneler sütünüzde bir azalma hissettiniz mı. Ben farkettim ki biraz emdikten sonra süt gelmeye başlıyor. Ve sanki daha az geliyor Acaba dedim sütüm mü.azaldı ya da bebek büyüdüğü için sütüm aynı kalmasına rağmen az mı geliyor? Bu konudaki tecrübeleriniz ve fikriniz nedir? Bir de bebeğiniz gündüz kaç kez uyuyor benimki 1 buçuk 2 saatte bir gündüzleri 45 dk kadar uyuyor sizde durumlar nasıl? Bir şey daha sorcam :)) bebeğinizi nasıl oyalıyorsunuz? Bebeğime yalnız baktığım için ki.çoğunuz da öylesiniz:) beni.acayip yoruyor tek başına hemen sıkılıyor. Çok uzun yazdım kızlar kusura bakmayın çok fırsat bulup yazamıyorum ama yazdıklarınızı hep okuyorum gerçekten çok faydalı ve samimi bir gurup..
Aynı cnm

Merhaba hanımlar. Bana normalden fazla ateş basıyor, sizin de öyle mi acaba?
Merhaba, sütün terbiye olmuştur ve bebeğin emdikçe onun istediği kadar geliyordur. Sütün azalmamıştır merak etme. Bizimki sabah 7de kalkarsa ilk uykuyu 1.5 saat diğer uykularını da 45 dk yapıyor, eğer 35. Dakikada gidip sallar ya da emzirirsem 1 saat kadar daha uyuyor. Ama şu an 45. Dakika da kurulu saat gibi uyanıyor.

bulaşmamıştır canım inşalalh diyelim. Hasta insanlar hasta olduklarını bile bile niye temas kurarki el kadar bebeyle

Aynı canım hala evde çalışmıyor ailesi yardımcı oluyor sağolsunlar.. Sonuçlarını aldı gösterdi doktora doktor demiş tümör ne küçülmğş ne büyümüş böye giderse iyi demiş bakalım yine ilaç verdi ankaradan onay alıp kullanıcak inşallah iyi olucak tek duam onun sağlığı
Çok geçmiş olsun allah acil şifalar versin 🙏🏼🙏🏼

inşallah iyileşir tez zamanda sağlığına kavuşur sizde bi rahatlarsiniz

Merhaba hanımlar. Bana normalden fazla ateş basıyor, sizin de öyle mi acaba?

Merhaba, sütün terbiye olmuştur ve bebeğin emdikçe onun istediği kadar geliyordur. Sütün azalmamıştır merak etme. Bizimki sabah 7de kalkarsa ilk uykuyu 1.5 saat diğer uykularını da 45 dk yapıyor, eğer 35. Dakikada gidip sallar ya da emzirirsem 1 saat kadar daha uyuyor. Ama şu an 45. Dakika da kurulu saat gibi uyanıyor.
Yaa çok sevindim çok sağol canım. Bu arada bana da sıcak basıyor ama havalar sıcak diye düşünmüştüm ben:)kendim için

X