2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Sicaktn belirgnleseblr benm.kizim alerjik bi cocukdu alerjileri gecene kdar oldu bize sebamed cok iyi geldi deniz sungeriyle gaff ovalar gbi sebamedle yikadik baya azaltmisti ama scaklrda ciddi arts olurdu
Öncesinde dalın şampuan kullandım ondan kaynaklı olabilir mi ki 🤦‍♀️içerisinde katkı maddesinden alerji yapmis olabilir de. Test yapılırsa bende rahatliycam inş en azından neye alerjisi var bilirim ona göre vermem.

Bebeğiniz ne kadarlikken başladı ve ne kdr devam etti hatirliyormusunuz acaba ? 🤦‍♀️netten biseyler okudum canım sıkıldı. Aslında abartılıyor farkndayim ama yinede taktım ya 😕
Bizim alerjiyi farkeymemz biraz gec oldu surekli yok deyip gonderdiler ama oyle cani falan acimiyo emin olun benim.kziim konusuyodu acidignda bi yeri aciyo anne deyp gosterblyordu 2-3aylikken basladi biz bir yasnda alerjisini ogrendik 1.5yas gbi tamamen gecti. 1yasndan once sebamed hic kullanmadm 1 yasndan snra kullandigimda cok.farketti baya sondu bizim eklem yerlernde vardi kol ic dirsek boyun koltuk alti

Bizim alerjiyi farkeymemz biraz gec oldu surekli yok deyip gonderdiler ama oyle cani falan acimiyo emin olun benim.kziim konusuyodu acidignda bi yeri aciyo anne deyp gosterblyordu 2-3aylikken basladi biz bir yasnda alerjisini ogrendik 1.5yas gbi tamamen gecti. 1yasndan once sebamed hic kullanmadm 1 yasndan snra kullandigimda cok.farketti baya sondu bizim eklem yerlernde vardi kol ic dirsek boyun koltuk alti
Ne alerjisi vardı acaba? Bide belirtileriniz neydi de göz ardı edildi? Bizde de hala alerji olup olmadığı belli değilde merak ettim.

Ne alerjisi vardı acaba? Bide belirtileriniz neydi de göz ardı edildi? Bizde de hala alerji olup olmadığı belli değilde merak ettim.
Kanda cikmadi kuzm bizm alerjimz ve kanli kaka olmadi icin bni ciddiye almadilr cocuk 6ayina kadar morarana kdar agladi cok gazliydi basnda konak vardi ve isde bu gecmeyen egzamasi vardi. 6 ayda anne sutumz keislince cocuk rahatladi epey.sonra 1 yasnda bayildi sabah yumurta ve sut yemisti oglende patlicn yedrydm bi anda bayildi o zaman ayrintili incelendi megersem yavrmn coklu gida alerjisi varms yumrta sut hayvansal gida cilek domats salatlik patlicn bi cok seye alerjisi cikti

Öncesinde dalın şampuan kullandım ondan kaynaklı olabilir mi ki 🤦‍♀️içerisinde katkı maddesinden alerji yapmis olabilir de. Test yapılırsa bende rahatliycam inş en azından neye alerjisi var bilirim ona göre vermem.
Kullandgmz sampuandan beze kadr hersey alerji yapablr onu en iyi siz deneme yanilma yolyla bulablrsnz cnku bazi alerjiler tahlilleede cikmiyo bizim tahliller temz cikmisti

[/QUOTE çok teşekkür ederim.rahatladim şimdi biraz. Bizimde 1 aydır çok hafif başladı bu bikacgundur belirginleşti. Sadece kollarında ve çok hafif göğüs hizasınin üzerinde var. Inş bizimde tahliller temiz çıkar. Umarım en kısa sürede bu süreci atlatırız. Hiçkimsenin yavrusu hasta olmasın bi yeri acımasın. Rabbim onları korusun.

Kullandgmz sampuandan beze kadr hersey alerji yapablr onu en iyi siz deneme yanilma yolyla bulablrsnz cnku bazi alerjiler tahlilleede cikmiyo bizim tahliller temz cikmisti
Molfiks den sleepy e kadar denedim Cnm. Molfiks pişik yaptı sleepy sızdırdı. Ondan sonra minies aldım memnunum devam ediyoruz. Diğerlerine göre gayet iyi geldi bize. Sanırım bebeğe göre de değişebiliyor. Şampuan, sabun ,losyon ,güneş kremi hepsini artık sebamed kullanıcam en az 1 yaşına kadar. Test sonucunu yazarim cnm. Tekrar tşk ederim. 🤗

U Umutherzaman canım bence 400 gr hiç az değil 4. Ay için ek gıdaya erken geçmelil bir durum yok diye düşünüyorum persentili gayet iyi. Boyuda uzamış kafa çapıda büyümüş bence iki hafta sonra bida bakın ama ek gıda için acele etme bence .
Evet cnm haklisin 2 hafta daha beklicem kilo alımına bakıcaz ve meme aliyor mu ona bakıcaz sonra karar vericez.bende şahsen ek gıdaya geçmek istemiyorum henüz ama emmiyor iste zar zor. Su 6 ayı atlatsaydik sonra ek gıda ile telafi ederdik

Cnm bebekler ilk 3 ay daha hızlı kilo alıyor sonrasında yavaşlıyor kilo alımları bnm kız 2 gun önce 5kilo 550 gr geldi. Sadece mama alıyor. Haziran in 5 inde 4 ay i doldurcaz inşallah. Sende kafana takma zamanla daha iyi olur.ek gıda için bnm dr um 6. Aydan önce hiç konuşmayalım dedi sonrasında sorun olabiliyormuş. Sen bebeginin annesi olarak daha iyi bilirsin ama bence biraz daha bekle derim. Ek gıdaya başlayınca daha güzel kilo alırlar bende çok takıyordum kafaya zayıf mi diye ama dr um ne zayıf ne şişman herşeyi normal dedi.
Aynen benimki de kilosu gayet iyi sadece bu ay kilo alimi düşmüş ilk aylarda çok güzel alıyordu dedigin gibi. Ek gıdaya geçince ne gibi zararları var cnm? Sorun olabiliyor demissin ya. Doktorda 2 hafta daha bekle bakalim gene kilosuna sonra karar veririz dedi bakalım bende cidden cok ek gıdaya geçme taraftarı değilim.

Molfiks den sleepy e kadar denedim Cnm. Molfiks pişik yaptı sleepy sızdırdı. Ondan sonra minies aldım memnunum devam ediyoruz. Diğerlerine göre gayet iyi geldi bize. Sanırım bebeğe göre de değişebiliyor. Şampuan, sabun ,losyon ,güneş kremi hepsini artık sebamed kullanıcam en az 1 yaşına kadar. Test sonucunu yazarim cnm. Tekrar tşk ederim. 🤗
Biz molfix kullanıyorduk sızdırma yaptı prizmaya geçtik pişik yaptı valla şaştım ya ne kullanacağımı bilmiyorum çok sık değiştirmekte istemiyorum

Aynen benimki de kilosu gayet iyi sadece bu ay kilo alimi düşmüş ilk aylarda çok güzel alıyordu dedigin gibi. Ek gıdaya geçince ne gibi zararları var cnm? Sorun olabiliyor demissin ya. Doktorda 2 hafta daha bekle bakalim gene kilosuna sonra karar veririz dedi bakalım bende cidden cok ek gıdaya geçme taraftarı değilim.

Bende merak ettim şimdi ne gibi sorunlar olacağını ben başladım ek gıdaya sadece mama kullandığımız için tam 4 aylığız doktorumuzda iyidir aslında yaşadığımız yerdeki en iyi doktorlardan biri offf şu ek gıda işi gerçekten karışık kimi doktor 6 ay diyo kimisi 4 ay genelde nette araştırdığım zaman mama ile beslenen bebekler 4 ayda başlayabilir diyo napcağımı şaşırdım valla

Bende merak ettim şimdi ne gibi sorunlar olacağını ben başladım ek gıdaya sadece mama kullandığımız için tam 4 aylığız doktorumuzda iyidir aslında yaşadığımız yerdeki en iyi doktorlardan biri offf şu ek gıda işi gerçekten karışık kimi doktor 6 ay diyo kimisi 4 ay genelde nette araştırdığım zaman mama ile beslenen bebekler 4 ayda başlayabilir diyo napcağımı şaşırdım valla
Bana doktor söyle dedi anne sütü alıyorsa bebek ve kilo alimi normalse 6 aylıkken ek gıdaya geceriz. Ama anne sütü almıyorsa 4.ayda başlayabiliriz dedi. Ya da anne sütü alıyor ama yetersiz kilo alıyorsa gene ek gıdaya gecebiliriz dedi.

Degildr insallah canm sebamedden memnun kalirsin insallah biz cok memnun kaldik 3.5yas hala sebamed.kullaniyrz

Cnm söyle zararları var. Ek besinlere önerilenden erken başlanması, bebeğin süt alımını kısıtlar. Dolayısıyla proteinlerin günlük toplam enerjiye olan katkısını azaltır. Bununla beraber; alerjik hastalıkların ve özellikle besin alerjilerinin görülmesini arttırır. Katı besinlere erken başlamak ileride şişmanlık riskini ve böbrek solüt yükünü arttırır gibi, gibi.

Hımm şimdi kaç aylık oldunuz biz tam 4 aylık olduk 3 bucuk 4 saatte bir 120 cc veriyorum bu ara az geliyo galiba arada 150 cc veriyorum hangi mamayı kullanıyosunuz kilo alımınız nasıl
Haziran in 5 inde 4 doluyor cnm . Aptamil kullanıyorum. Suan 5550 kilomuz. Dr ne az ne cok dedi. Bnm kizda bu ara doymuyor sanki. Bugün 90 cc yaptım öğlen öncesinde doymadı ağladı 30 cc daha yaptım. Bazen Bnde duruma gore artırıyorum. Sen ne kullanıyorsun bebiş kaç kilo erkek di değilmi senin ki ?

Biz molfix kullanıyorduk sızdırma yaptı prizmaya geçtik pişik yaptı valla şaştım ya ne kullanacağımı bilmiyorum çok sık değiştirmekte istemiyorum
Minies i dene derim cnm. Bn fiyatı uygun acaba kalitesi düşük mu ki diyordum. Ama onunla alakası yokmuş. Diğerleri fiyatlı ama gelmedi bizim kıza.

X