2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Bana doktor söyle dedi anne sütü alıyorsa bebek ve kilo alimi normalse 6 aylıkken ek gıdaya geceriz. Ama anne sütü almıyorsa 4.ayda başlayabiliriz dedi. Ya da anne sütü alıyor ama yetersiz kilo alıyorsa gene ek gıdaya gecebiliriz dedi.
Doktorlarımız aynı şeyi söylemiş o zaman anne sütü almadığı için başladık gerçi başladıkta sabah öğle akşam vermiyoruz 10 gün kuşluk vakti 10 gün sonra öğle vakti bi 10 gün sonrada ikindi vakti vericem cogunluk mamayla besleniyo yani 3 gündür veriyorum herhangi bı sıkıntı olmadı kabızlık gaz vs inşallah olmazda

Haziran in 5 inde 4 doluyor cnm . Aptamil kullanıyorum. Suan 5550 kilomuz. Dr ne az ne cok dedi. Bnm kizda bu ara doymuyor sanki. Bugün 90 cc yaptım öğlen öncesinde doymadı ağladı 30 cc daha yaptım. Bazen Bnde duruma gore artırıyorum. Sen ne kullanıyorsun bebiş kaç kilo erkek di değilmi senin ki ?
Kızım var canım benim ilk hipple başladım 2 ay falan içti kabız oldu hep sonra sma ya geçtim şuan onu kullanıyorum cokta memnunum 6500 kg şuan ayda doğdugundan beri 700 800 gr falan alıyor ayda

Kızım var canım benim ilk hipple başladım 2 ay falan içti kabız oldu hep sonra sma ya geçtim şuan onu kullanıyorum cokta memnunum 6500 kg şuan ayda doğdugundan beri 700 800 gr falan alıyor ayda
Maşallah cnm prensese 🤗 sma yi Bnde merak ettim ama almaya cesaret edemedim çünkü daha önce evolvia denemiştim kızım çok kusuyordu. Kabızlık için hangi mama olursa olsun farketmez günde 3 öğün yarim çay kaşığı kadar katkısız z.yagi damlat cnm.bizim bu şekilde sorun ortadan kalktı. Dr umuz tavsiyesiyle ben sormuştum kabiz di yapamadı damlattim diye hiçbi zararı yok günlük 3 defa damlatabilirsin dedi. Bizim kız bu ay 500 gr almış. Sağlıklı olsunlar da kilo alırlar diye düşünüyorum zaten 2 ay sonra ek gıdaya başlıcaz nasipse.

Kızlar bu arada ben anne sütü ve mama olarak gidiyorum. Devam sütü konusunda ne düşünüyorsunuz. Belki bilirsiniz psikolojiye olabilir ama ben başından beri mamaya karşıyım. Mecbur başladık. Çok şükür hersey rayında su anda. Ek gıdaya başlayınca çat diye mama bırakılır mı emin olamadım. Bilginiz var mı

Kızlar bu arada ben anne sütü ve mama olarak gidiyorum. Devam sütü konusunda ne düşünüyorsunuz. Belki bilirsiniz psikolojiye olabilir ama ben başından beri mamaya karşıyım. Mecbur başladık. Çok şükür hersey rayında su anda. Ek gıdaya başlayınca çat diye mama bırakılır mı emin olamadım. Bilginiz var mı
Olur mu hic cnm ? Tabiki mama ya devam edeceksin anne sütü yetiyorsa bile bebek büyüdüğü için onunla da doymayacak. Hem ek gıdaya başlayınca bile öyle aman aman birşeyler yedirmeyeceksin ki. Ilk başlarda zaten bildiğin üzere 3 gun kuralıyla deneyip alerji yapan var mı yokmu onu belirleyeceksin. Artı zaten tattirma aşaması bittikten sonra da vereceğin ek gıda yarim çay bardağı olacak sonrasında biraz daha fazlalasacak. Asıl besini yine anne sütü yada mama olacak cnm. 1.5 yaşına kadar devm sütü verilmeli bence. Herşeyi yemeye başladıktan sonra en azından ilk uyandiginda birde yatmadan önce yada ara öğünde verilir diye düşünüyorum.

Kanda cikmadi kuzm bizm alerjimz ve kanli kaka olmadi icin bni ciddiye almadilr cocuk 6ayina kadar morarana kdar agladi cok gazliydi basnda konak vardi ve isde bu gecmeyen egzamasi vardi. 6 ayda anne sutumz keislince cocuk rahatladi epey.sonra 1 yasnda bayildi sabah yumurta ve sut yemisti oglende patlicn yedrydm bi anda bayildi o zaman ayrintili incelendi megersem yavrmn coklu gida alerjisi varms yumrta sut hayvansal gida cilek domats salatlik patlicn bi cok seye alerjisi cikti
Yaaa çok geçmiş olsun bizde de hemen hemen aynı durumlar var ama alerji bölümüne gittim gastroentrologa gittim dediğin gibi kankı kaka olmadan önemsemiyolar. Bizde egzema yok şuanda ama aşırı gaz sancılarımı vardı ben süt ürünlerini bıraktım 1 haftadır çocuk daha iyi sanki. Peki bu alerji 1.5 yaşında tamamen geçti mi sizde ? Korkulacak bir şey değil dimi geçici ?

Bende mama vermek hıc istemedim ama sezaryen sonrası sorun oluşunca antibiyotik kullandım 15 20 gun kadar. Ve emziremedigim için bebeği sütüm kesildi. Mecbur mama verdim. Mama zararlı olsa bebeklere neden verilsin cnm. Öyle düşünme. Anne sütünün yerini alamaz kesinlikle ama bebek doymuyorsa da anne sütü artı mama şeklinde senin yaşadığını yaşayan yada sadece mama veren bir çok kişi var.

Günaydın canım benimki mızıldıyor beşiğini sallıyorum uyumazsa tümden çığrınıyor o zaman alıyorum kucagıma 😄
İlk gece uykusuna çok güzel yatıyor sonra bir defa kalkıyor omdan sonraki uykusu salla salla salla kolum kopuyor. Top gibi oluyor sürekli geriniyor sallayınca susuyor. Bu hala gaz mı?

Olur mu hic cnm ? Tabiki mama ya devam edeceksin anne sütü yetiyorsa bile bebek büyüdüğü için onunla da doymayacak. Hem ek gıdaya başlayınca bile öyle aman aman birşeyler yedirmeyeceksin ki. Ilk başlarda zaten bildiğin üzere 3 gun kuralıyla deneyip alerji yapan var mı yokmu onu belirleyeceksin. Artı zaten tattirma aşaması bittikten sonra da vereceğin ek gıda yarim çay bardağı olacak sonrasında biraz daha fazlalasacak. Asıl besini yine anne sütü yada mama olacak cnm. 1.5 yaşına kadar devm sütü verilmeli bence. Herşeyi yemeye başladıktan sonra en azından ilk uyandiginda birde yatmadan önce yada ara öğünde verilir diye düşünüyorum.
Teşekkür ederim canım. Doğru diyorsun ilk bebek olunca tecrübesiz oluyor insan

Yaaa çok geçmiş olsun bizde de hemen hemen aynı durumlar var ama alerji bölümüne gittim gastroentrologa gittim dediğin gibi kankı kaka olmadan önemsemiyolar. Bizde egzema yok şuanda ama aşırı gaz sancılarımı vardı ben süt ürünlerini bıraktım 1 haftadır çocuk daha iyi sanki. Peki bu alerji 1.5 yaşında tamamen geçti mi sizde ? Korkulacak bir şey değil dimi geçici ?

Canım sen sadece anne sütü veriyorsun demi. Yalnıs mı hatırlıyorum

Bende mama vermek hıc istemedim ama sezaryen sonrası sorun oluşunca antibiyotik kullandım 15 20 gun kadar. Ve emziremedigim için bebeği sütüm kesildi. Mecbur mama verdim. Mama zararlı olsa bebeklere neden verilsin cnm. Öyle düşünme. Anne sütünün yerini alamaz kesinlikle ama bebek doymuyorsa da anne sütü artı mama şeklinde senin yaşadığını yaşayan yada sadece mama veren bir çok kişi var.

Aynen canım çok şükür sağlıklı olsunda gerisi önemli değil. Benimki biraz psikolojik Bi durum oldu. Bebeğime yetwmeme düşüncesi ama onuda atlattım gibi

İlk gece uykusuna çok güzel yatıyor sonra bir defa kalkıyor omdan sonraki uykusu salla salla salla kolum kopuyor. Top gibi oluyor sürekli geriniyor sallayınca susuyor. Bu hala gaz mı?
Canım gaz sancısı na benziyor sen hangi mamayı kullanıyordun

Aynen canım çok şükür sağlıklı olsunda gerisi önemli değil. Benimki biraz psikolojik Bi durum oldu. Bebeğime yetwmeme düşüncesi ama onuda atlattım gibi

Aptamil 1 kullanıyorum günde 450 cc kadar içiyor

EVet canım şimdilik anne sütüyle devam ediyoruz.

Benımkininde gaz sancısı vardı düne kadar. Ne yapacağımızı şaşırıyorsun bebelak gold aldık kolik vgazlı ve kabız bebeklere iyi geliyormuş cok faydasını gördüm
Benimkinde de kabızlık var ya. Ve ben maalesef sürekli uyararak yaptırmak zorunda kalıyorum. Çünkü iki gün yapmazsa inanılmaZ kötü oluyor. İlk aptamil 1 kullanıyordum canım sonra evolvia antikolik önerdiler çok iyi gelmedi. İki kutu bitirdik yine aptamile döndük. Şimdi yine değiştirsem acaba kötü mü olur.
Bana doktor 3.ayda bıçak gibi kesilecek gaz demişti. Devam ediyor valla

X