2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Kızlar oğlumun alt damağında beyaz nokta gibi bişey var dişmidir sizce
Canım diş yavaştan yukarı doğru geliyor o benim oğlumda da var erken çıkarırsa 5/6 ay gibi çıkarır dişi
Ama daha zamanı var. Biraz daha yukarı gelecek damağı şiş gibi olur daha sonra şişlik yerdeki eti açilir yavaştan diş çıkar ne anlattım ama :KK70:

Selam hanımlar. Günaydın :) her güne yeni bir sorun :) 8 günlük bebeğim var ve bebeğim iki gündür sırt üstü uyumak istemiyor. normalde eller havada fosur fosur uyurdu sırt üstü. Ama iki gündür Kucakta uyuyor, yüzüstü uyuyor ama yatağına yatırınca sırt üstü mızırdanmaya başlıyor ağlıyor. Sırtına baktık bişey de yok. Dokunduk acıyan bi yeri mi var diye o da yok. Neden yatmıyor olabilir sırt üstü ve nasıl çözebiliriz bunu bilen var mı????
Canım Mancar Mancar in dediği gibi doğum sancısı oluyor ilk haftalar gaz sancısı daha sonra başlıyor benim oğlumda aynıydı yüz üstü yatırdım daha uzun uyur ve ağlaması da azalıyordu ama gözünden ayırma kafayı kaldırmaya çalişir tam kaldıramaz burnu falan kapanmasın
Ben gece de öyle yatırirdım ama uyuyamazdım hiç şükür atlattık o dönemi

Canım benim ilk aklıma gelen gaz sancıları olduğunda sırt üstü yatmak istememeleri oldu 8 günlükmüş gaz olayı başlamışmıdır bilmiyorum ama 🤷‍♀️
Yanlış hatırlamıyorsam 20 günden sonra başlıyor du gaz ama bizde doğumun ilk haftasından sonra başlamıştı gaz sıkıntısı ilk dönem gaz doğum sancısı sonraki gaz sıkıntısıymş

Benimki emmiyor sagip veriyorm.cognlukla babamzda geldi coksukur 6 saate gozumu diktim en kisa zamanda bi 6 saat deliksiz uyucam bunu kendme yapmam lazm hakettm gunlerdr iki cocukla tek basima hayat mucadelesi gercktn cok yiprandim artk yaslanms hissedyrm artk son gunler hic gecemeyeck gbydi
Cnim sürekli mi sagip veriyorsun sütunde bi azalma oldu mu?

Kızlar bebekleriniz ne şekilde uyuyor benimkj bu ara memede gezerken anca uyuyabiliyor. Kendiliğinden uykuya dalan var mi merak ediyorum. Gün geçtikçe uykuya gecmesi dahada zorlaşıyor sanki

Kızlar bebekleriniz ne şekilde uyuyor benimkj bu ara memede gezerken anca uyuyabiliyor. Kendiliğinden uykuya dalan var mi merak ediyorum. Gün geçtikçe uykuya gecmesi dahada zorlaşıyor sanki
Valla benimki ya memedr olacak dolaşacağız oturmayı istemiyor. Yada artık huysuzlaşınca beşikte kundakla sallanınca uyuyor. Kendiliğinden uyuyan bebeği olan varsa ne yaptınız söylesin.

benimki memede uykuya dalıyor, bir ara kendiliğinden dalıyordu, şimdi dalamıyor. ağlıyor deliler gibi. memeyle savaşıyor bazen. hele süt olmazsa memede kesinlikle dalamıyor, biberonla mama dayıyroum.

benimki memede uykuya dalıyor, bir ara kendiliğinden dalıyordu, şimdi dalamıyor. ağlıyor deliler gibi. memeyle savaşıyor bazen. hele süt olmazsa memede kesinlikle dalamıyor, biberonla mama dayıyroum.
Ya bu haftalarda normal mi acaba bu hepimizde aynı sorun. Bence günlerdir oturarak emziremedim. İlla ayakta.

Cnim sürekli mi sagip veriyorsun sütunde bi azalma oldu mu?
Emdigi 3-4 dk bunuda gun icinde en fazla 3-4 kez basarablryrz bu yuzden surekli sagiyorm malesf bi azalma var sutte ilk.zamanlar gbi degil biraz esinde yoktu cocukalr yorgunlktanda azalma.olms olablr cok sukur hala sadece annne sutuyle besleyblyrm yetmedgi gnler ilk aylardan sagdigim sutlerden cikaryz genelde 2gunde bir dolaptan destek yapiyorz daha sik sagim yapip sut artrmayi planliyrm bakalm insallah

Ya memede uyuyo canım zor da bazen ayakta sallıyorm bazen kucakta gezdirerrk sallayarak öyle yani kendiliğinden uykuya dalsalar keşke

Gecms olsn canim reflulu ikinci bebek buyutn olark biz ikisindede motillum kullandik aslnda cok fayda etti onu duzenli kullanimda hemen kesiyor ama.yan etkilerileri okuyunca korkym vermeye ilk yavrumdada az kullanip ise yaradgini gorunce biraktik birde bunun yani sira ar mama.kullandik ar mamada cok.etkili diye dusunuyrm bu ksmanin.kesilmesinde smdi ikincinyabruda buda cok kusmali bi cocuk bundada yine kusmanin cok cok artgi gunler motillum kullaniym iki gun kadr sonra tekrar birakiyorz o iki gunluk kullanp bizi 15 gun kadr goturyo. 15gun hic kusmuyo mu dersen hayr kusuyo ama soyle norml.bebekler gbi gazi i cikarrkn az cikaryo fazla ictyse cikaryo. Bu kusmalr icin 6 ay miyad bana insallah sorasnda kesilecek duzelecek
canım o ilacı doktora sorarakmı kullandınız acaba yan etkileri nelerdi eğer kesiyorsa kusmasını bende kullanırım çünkü bebeğim kısarken sancı çekiyor resmen ve midesi bulanıyor midesi ağzıa geliyor tekrar yutuyor öylece izlemek beni üzüyor bu ilacı yarın doktora sorucam ona göre hareket ederim inşaallah

Valla benimki ya memedr olacak dolaşacağız oturmayı istemiyor. Yada artık huysuzlaşınca beşikte kundakla sallanınca uyuyor. Kendiliğinden uyuyan bebeği olan varsa ne yaptınız söylesin.

Ya memede uyuyo canım zor da bazen ayakta sallıyorm bazen kucakta gezdirerrk sallayarak öyle yani kendiliğinden uykuya dalsalar keşke
Bizde arada memede arada uzanirken sırtına pit pit vuruyordum uyuyordu bu ara memedede uyumak istemiyor. Gezdir ama ayni zamanda memede ağzımda olsun diye. Oda sürekli olmuyor kollarında bir dayanma gücü var. Merak ettim sizlerde de durumlar ayni mı diye. Hemen hemen aynıymış demekki bu donemde böyle huysuzluklar olabiliyor

X