2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Mrb kızlar benim kız bugün 3 ay 5 günlük oldu. Kilosu 5 kilo geliyor dr umuz alt sınırda değil Ama 500 yada 600 gram az dedi. Aptamil veriyordum bebelac gold u önerdi sonra tekrar geldiğinde bakalım dedi. Kafayı taktım şimdi bu duruma 🙄 aynı gün sağlık ocağında takibimiz vardı hemşire de kilosunun normal olduğunu söyledi ordaki dünya sağlık örgütünün kilo boy takibini gösterdi. Orda alt sınır 4800 yazıyor ama bilemedim şimdi fazla mi evham yapıyorum 😞 çok şükür sağlığımız yerinde ama annelik işte insan üzülüyor. Sizde durumlar nasıl mama veren anneler. Hangi marka yi kullanıyorsunuz.
3 ay 20 günlük kızım 4800 ben neyapayım sağlığı iyi birşeyi yok ama kilo alamıyoruz :KK43:

Aptamil 1 kullanıyorum bende. Bir ara evolvia anticolic mamaya geçmiştim tekrar döndüm aptamile. Benimkide 2.5aylık 4980 dedi doktor geçen gün.
Evolvia nin normalini bende kullandım cnm.kizim çok kusuyordu Bnde tekrar aptamil e döndüm. Aslında severek de içiyor. Bebelac gold u denesem mi bilemedim içer mi acaba ? Sanırım daha fazla kilo aldırıyor. Bebelac la beslenen bebeler biraz tombik oluyormuş 😂😂 öyle dedi kullanan bikac kişi.

Evolvia nin normalini bende kullandım cnm.kizim çok kusuyordu Bnde tekrar aptamil e döndüm. Aslında severek de içiyor. Bebelac gold u denesem mi bilemedim içer mi acaba ? Sanırım daha fazla kilo aldırıyor. Bebelac la beslenen bebeler biraz tombik oluyormuş 😂😂 öyle dedi kullanan bikac kişi.
Çokta değiştirmemek lazım mama herşeyleri çok hassas. Yeni mamaya alışmaları vücutlarını yoruyor. Ben evolvia iyi gelmemesine rağmen aptamile dönerken korkumdan bekledim

Yaa arkadaşlar benim kız dışarda duruyr ama ben dışarı cıkınca cok vicdan yapmıyrm ya hasta olsa diye kendi kendimi yıyırmm ve her defasında etrafa bKıyrm bızım kadar kucuk bebek yık ben nıye cıkardm diyıp hemen eve gelyrm ve 2 hafta cıkmamaya çalışıyrm cok yanlış ama aşamadmm kendimi pazar tam kapımın önınde mesala ihtiyaçmm da vardı ama yıne de cıkmadm sadece temiz hava alsn diye balkona cıkaryrmm
😭😭😭
Cnm hava soğuk olmadığı sürece çıkarabilirsin bence kendine bu kadar evham yapma. Ben soğuk olmayınca çıkıyorum kizimla. Yoksa bunalıyor insan. arada hava almak lazım hem bebelerde hep evde olmaz.

Ya bizim bebe bugün çok huysuz uyumuyor etmiyor 3.47den beri ayakta. yatırıyorum 15 Dk sonra kalkıyor ağlayarak. Aç değil altı kuru. Gaz sancıları kı arttı acaba mamayı arttırınca. Gaz çıkarıyor sürekliz
Cnm bioagai kullanıyorum dr tavsiyesiyle bize çok iyi geldi. Mamadan sonra 10 dk dik tut hemen yatirma. Birde kusması varsa Yatağının altına ince bir yastık koy. Bana dr um öyle dedi o şekilde yapıyorum.

Cnm bioagai kullanıyorum dr tavsiyesiyle bize çok iyi geldi. Mamadan sonra 10 dk dik tut hemen yatirma. Birde kusması varsa Yatağının altına ince bir yastık koy. Bana dr um öyle dedi o şekilde yapıyorum.
Kusma yok biogaia bende kullanıyorum sab simplex ile Beraber. Hemen yatırmıyorum zaten hemen uyumuyor 😂😂 canım sen maşallah 3 ayı atlatmışsın gazda uykuda değişiklik oldu mu???

Kusma yok biogaia bende kullanıyorum sab simplex ile Beraber. Hemen yatırmıyorum zaten hemen uyumuyor 😂😂 canım sen maşallah 3 ayı atlatmışsın gazda uykuda değişiklik oldu mu???
Damlayı hala kullanıyorum bu aydan sonra bırakmayı düşünüyorum 4 u bitirmiş olacak inşallah. Tabiki olmaz mı? Uyku düzeni mutlaka değişiyor. Ama bu birazda senin elinde yani mesela gece ben mamayı veriyorum uykusunu dağıtmadan gece olduğunu biliyor geri hemen uykuya dalıyor. Altını açmıyorum sabah erken uyandiginda alıyorum . Gündüz de çok az uyurdu ben sasirirdim nasil olacak böyle diye. Ama şuan daha iyi şükür. Sallamaya da pek yanaşmadım ben huzursuz olmadığı sürece. 3aydan sonra huy ediniyorlar. Bizim için zor olur yani. Şimdiden eğitmek lazım 😂🤗

Merhaba kızlar. Ben hamilelik döneminden beri forumu takip etmekteyim. 24 ocak doğumlu bir kızım var. Ocak annesi olmama rağmen bu sayfayı daha cok takip ettim. Birçoğunuzu tanıyor gibiyim. Burdan cok sey ogrendim gercekten. Herkese teşekkür ederim paylaşımları icin, aktardıkları bilgiler ve tecrubelerini paylaştıkları icin.
Bende de 40.haftam 6 şubata geliyor diye bu forumu takip ettim hep ama benim kız 21 Ocakta geldi 😊 Gönül bağı oluştu artık Şubat annelerinden devam edeceğim 😊 hatta düzenli takip edemiyorum diye üzülüyorum

Canım kaçıncı haftada doğdu? Bu tarz motor gelişimler hep 40 haftalık doğan çocuğa göre hesaplanır. Örneğin 37. Haftada doğan çocuk ile 40. Haftada doğan çocuğun motor gelişimi aynı olmuyor 37. Haftada doğan 3 hafta geriden takip ediyor
38 de doğdu canım ama suyum bittiği için 36 haftalıkta gelişimi durmuş 36 haftalık doğdu sayılır yani

Canım aptamil çok gaz yapan bir mama, araştırırsan görürsün. İçerik olarak da ağır. Ondan senin kuzuya ağır gelmiş olabilir/

Bizde Hipp combiyotik kullanıyoruz memnunuz kilo alımı iyi gaz ilacı hiç kullanmadık çok şükür 2 gün sonra 3 aylık olucaz ilk kızımda aptamil kullanmıştık oda güzeldi ama araştırınca hipp iyi diye duyduk o yüzden onu veriyoruz

İlk anne sütünü veriyorum doktorda geçen gün sütün var ama doyurmuyor dedi. Gerçekten bir saatte emse çektiğim an ciyak ciyak 60cc mama verince üstüne susuyor. Demek ki doymuyor diyorum. Ne yapayım az da olsa alsın anne sütü. Bağışıklığı iyi olsun. Her türlü kilo alır yoksa mamayla ileride ek gıda ile.
Canım aynen bizimkiler iştahlı maşallah 😍
[/QUOTE]
Bizde de durum aynı emiyor ama doymuyor mama veriyorum az da olsa anne sütü alsın önemli olan o çok gelsin istiyor bazen kızıyor iştahlı kız😁

Ya canım zaman zaman hepimiz birşeyler takıyoruz kafamıza. Önemli olan kötü düşünüp kötü düşüncelerde saplanıp kalmamak bence. Güzel dusunelim güzel olsun hersey. Hem küçük doğdu diyorsun sende bizimki tam haftasında doğmasına ragmen küçücük ki seninki kaldi ki daha erken haftalarda doğdu. Şöyle 1 ay daha müsaade et bakalım çocuğa eminim kendine gelecektir. Bende bazen okuyorum burda yazılanları ama benim bebe yapmiyor onları düşünmüyor muyum düşünüyorum ama sonra kendime diyorum kendine gel her bebek gelişimi algıları farklıdır. Zamana bıraktım bende sende öyle yap bol bol konuş.
Çok sağol canım insanın böyle şeyleri duymaya ihtiyacı oluyor bende öyle yapıcam takip edicem inşaallah ben gergin oldukça kızımda huzursuz oluyor bunu çok iyi anlıyorum bu ayında çıkmasını bekliycem inşaallah daha güzel gelişmelerini görürüm bebeğimin

Yaa benim kız duruyr ama ben dışarı cıkınca cok vicdan yapmıyrm ya hasta olsa diye kendi kendimi yıyırmm ve her defasında etrafa bKıyrm bızım kadar kucuk bebek yık ben nıye cıkardm diyıp hemen eve gelyrm ve 2 hafta cıkmamaya çalışıyrm cok yanlış ama aşamadmm kendimi
Bizim buyk ocak dogmlu kar kis demeden disardaydik onunla bunda daha sakin takiliyrz havalar guzel.oldkca cikiyrz ruzgar yoksa kormayin hasta olmaz insallah

Benimde icime bebelac hic sinmiyo sanki kof kilo aldryo gbime geliyo tadida cok tatli geliyo ne bilim bi antibeblacym ben

Bir süredir bileklerimde sinir sıkışmasından dolayı geceleri özellikle, ellerimde uyuşma ve ağrı çekiyorum kızlar. Alınan kilodan veya ödemden oluyor genelde. (Karpal Tunel Sendromu) Emg çekildi nöroloji doktoru iki elime de atel verdi. Dün gece ilk defa kullandım böyle bir şikayeti olan varsa çok işe yarıyor bilgi vermek istedim.

Şuan iyi misiniz?
Atel bende hiç işe yaramadı da

X