2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Mamayla alabildi işte o kiloyu . Mama vermesem tamamen aç kalacak.
Canım mecbursak vercez aslında sen yine anne sütünü ver alabildiği kadar anne sütü verelim inş yavrularımıza
[/QUOTE]
İlk anne sütünü veriyorum doktorda geçen gün sütün var ama doyurmuyor dedi. Gerçekten bir saatte emse çektiğim an ciyak ciyak 60cc mama verince üstüne susuyor. Demek ki doymuyor diyorum. Ne yapayım az da olsa alsın anne sütü. Bağışıklığı iyi olsun. Her türlü kilo alır yoksa mamayla ileride ek gıda ile.

Canim ukalalik gbi algilama lutfn 37.5 zaten ilacla mudahle edilck bi derece degil ve bak.sen 37.5de limn surp dusurmssn zaten cok yuksekden aniden dusme olmams burda senn yazdgni gorup 39iken limn ile mudahle yapilirsa kotu sonclar dograblr onuda gectm sizin bir kez yapip sorn yasamadgnz birsey her zaman guvenlr demek degildr benim nacizane tavsyem sizde limon isinden uzak durun evlatlarmz saglgi tabyki hersyden onemli
Yok canım burdan çoğu şeyi öğreniyorum kimsenin söylediğini yargılamıyorum herkes bildiğini söylüyor ortak noktayı buluyoruz 😇

Masallah oglisine canım çoktandır görünmüyorsun. Çok güzel kilo almış ses çıkarmasıda cok güzel bol bol bakışın konuşun gülüşün annesi :)

Anne beni nereye getirdin der gibi bir hali var kuzunun. Bizde gecen gün gittik ama kanguruyla gittik:))
Evet canım büyük oğlanın okulu, ödevleri falan derken gün nasıl bitiyor anlamıyorum. Hava güzel oldukça da Barış'ı kanguruya ya da arabasına koyup dışarılarda fink atıyoruz 😁 Diğeri okuldayken zaten bol bol sohbet ediyoruz. Abisi de gelince konuşuyor bol bol ee bu çocuk da zaten geveze olmazsa kim olsun. Abisinden kalan siyah beyaz şekilli zeka kartları vardı onları gösteriyorum isimlerini söyleyerek her bir kartı 15 saniye tutuyorum inceliyor baya. Yüzüstü yatırıyorum 10 dakika da öyle takılıyor kafayı sağa sola rahat çeviriyor artık neyseki, önceden öyle yatırdığımda söyleniyordu. Oyuncaklarını ellerine yakınlaştırıp tutmasını sağlıyorum tutunca aferin diyorum hoşuna gidiyor gülüyor. Ayaklarına çıngıraklı çoraplardan giydiriyorum bazen işte ufak ufak oyun çalışmalarına başladım.

😁😁Valla eve gelene kadar uyudu. Normalde uyumaz 😄
Ne güzel seninki sevmis pazari desene 😀

Takip önerdi sadece su alsın dedi. İdrar tahlili ve ultrason takibi yapılacak dedi nefroloji uzmanı. Ama bizimkine 3 ayda bir yaptırın dedi. 6. Ayda zaten büyük ihtimalle gerileme olacaktır dedi. Üşütme aman dikkat et dedi. He birde ailede böbrekler ile ilgili sorunu olan olursa özellikle kuzenler dedi getir dedi bir daha bebeği.
Bizimde normalde 2 ayda bir çağırıyor canım ama ben gecen ay reflüsü için karin ultrasyonu cekindi orda söyledim bakmisken bakin diye değişiklik yoktu yani. Bizede 1 yılı bulabilir dedi dr. Atlatiriz tez zmnda insallah canım. Bizde annemde vardi böbrek sorunu oda rahmetli oldu zaten. Bende bol bol emziriyorum iste gece gündüz bu ay kendi drumuza gideceğiz bakalım. Sizin genisleme kac mm peki

Evet canım büyük oğlanın okulu, ödevleri falan derken gün nasıl bitiyor anlamıyorum. Hava güzel oldukça da Barış'ı kanguruya ya da arabasına koyup dışarılarda fink atıyoruz 😁 Diğeri okuldayken zaten bol bol sohbet ediyoruz. Abisi de gelince konuşuyor bol bol ee bu çocuk da zaten geveze olmazsa kim olsun. Abisinden kalan siyah beyaz şekilli zeka kartları vardı onları gösteriyorum isimlerini söyleyerek her bir kartı 15 saniye tutuyorum inceliyor baya. Yüzüstü yatırıyorum 10 dakika da öyle takılıyor kafayı sağa sola rahat çeviriyor artık neyseki, önceden öyle yatırdığımda söyleniyordu. Oyuncaklarını ellerine yakınlaştırıp tutmasını sağlıyorum tutunca aferin diyorum hoşuna gidiyor gülüyor. Ayaklarına çıngıraklı çoraplardan giydiriyorum bazen işte ufak ufak oyun çalışmalarına başladım.
Aa ne güzel canim etkinlikte yapmaya başlamışsınız. O corap olayinida ilk kez duydum bakayim bir netten bizde bol bol ben konusuyorum o etrafi inceliyor arada oyun halisina koyuyorum 10dk anca kaliyor sonra mizmizlaniyor. Yüzüstü yatmayi sevmiyor bu aralar nedense koyduğum gibj basliyor aglamaya

Canım bana bakıyor ama göz temasımız yok hani boş bakıyo derler diye bi tabir varya öyle emerknde bakmıyor 20 gün daha takip edeyim olmazsa başka yere doktora götürücem

Canım kaçıncı haftada doğdu? Bu tarz motor gelişimler hep 40 haftalık doğan çocuğa göre hesaplanır. Örneğin 37. Haftada doğan çocuk ile 40. Haftada doğan çocuğun motor gelişimi aynı olmuyor 37. Haftada doğan 3 hafta geriden takip ediyor

Canım mecbursak vercez aslında sen yine anne sütünü ver alabildiği kadar anne sütü verelim inş yavrularımıza
İlk anne sütünü veriyorum doktorda geçen gün sütün var ama doyurmuyor dedi. Gerçekten bir saatte emse çektiğim an ciyak ciyak 60cc mama verince üstüne susuyor. Demek ki doymuyor diyorum. Ne yapayım az da olsa alsın anne sütü. Bağışıklığı iyi olsun. Her türlü kilo alır yoksa mamayla ileride ek gıda ile.
[/QUOTE]
Canım aynen bizimkiler iştahlı maşallah 😍

Canım ben baby goat verıyorum hem hesaplı hemde en önemlisi benım için içeriğinde palm yağı yok. Ayrıca gıda dedektifi araştırmasında içeriği en doğal besleyici katkı maddesi az mama dedi
Canım gğnaydın nasılsınız oğluş nasıl ?
[/QUOTE]

Keçi sütü içerikli bir mama olduğu için demir emilimini azaltıyor ilk 6 ay önerilmiyor canım

Merhabalar nasılsınız okuyorum ama bayadır yazamadım buraya. 3. Ay kontrolumuzden geliyoruz şimdi önce sağlık ocağına gittik ordan da hastanedeki doktoruna. Rota aşısının ilk dozunu oldu inşallah yan etki yapmaz.Belki 10 gün kadar yeşil ve sulu kaka olabilir korkma dedi. İkinci doz da 5. Ay da olacak. 7.050 gr, 65 cm olmuş. Geçen aya göre 850 gr almış boydan da 3 cm uzamış. İlk oğlum daha fazla kilo alıyordu anne sütüyle ama onun da boyu daha kısaydı. Doktor gayet iyi dedi kilosu ve boyu. Kollarına bakıyor mu dedi evet dedim öne uzatıp bakmaya 3 gündür başladı dedim. 3.ay gelişiminde olur dedi. Sizinle göz teması çok iyi uzağı da iyi görüyor gibi dedi o yüzden 6.ayda göz muayenesi olsun dedi. Menenjit aşısını da 9 ve 14. Aylarda olanı önerdi. Yeni çıkan biraz ticari gibi duruyor dedi tabi bu onun düşüncesi her doktor farklı şeyler söylüyor. Bu arada çok geveze çıktı benim oğlan ya habire konuşun benimle diyor sıpa 😄 büyük oğlum geç konuşmuştu bu erken konuşacak herhalde.

Canım maşallah kaç kilo doğmuştu bebiş bide kaçıncı haftada? :)

Canım maşallah kaç kilo doğmuştu bebiş bide kaçıncı haftada? :)
Teşekkür ederiz ☺️ 3700 gr doğmuştu 39. Haftada. Hastaneden çıkarken 3500 dü 2 katına çıkmış. Ama genetik biraz da çünkü büyük oğlumda böyleydi 6 aylıkken 10 kiloydu. Gerçi abisi kadar olmayabilir yakın birşeyler olur herhalde. Ben de tam tersine eridim resmen. Hamile kaldığım kilodan 5 kilo azım şu an 58 e düştüm. İyi oldu ama 4-5 senedir 60 ın altını görmemiştim. Almasam bari tekrardan.

Mrb kızlar benim kız bugün 3 ay 5 günlük oldu. Kilosu 5 kilo geliyor dr umuz alt sınırda değil Ama 500 yada 600 gram az dedi. Aptamil veriyordum bebelac gold u önerdi sonra tekrar geldiğinde bakalım dedi. Kafayı taktım şimdi bu duruma 🙄 aynı gün sağlık ocağında takibimiz vardı hemşire de kilosunun normal olduğunu söyledi ordaki dünya sağlık örgütünün kilo boy takibini gösterdi. Orda alt sınır 4800 yazıyor ama bilemedim şimdi fazla mi evham yapıyorum 😞 çok şükür sağlığımız yerinde ama annelik işte insan üzülüyor. Sizde durumlar nasıl mama veren anneler. Hangi marka yi kullanıyorsunuz.

Bebisler bi an once otursa diye bekleyenler. Ben cok gezentik bi anneyim hamilelikdede bolca gezdm iki yavrumun ikiside gezentik kucugu al kucagna gezdr giki cikmaz yeterki gezdr buygmzde gezmelerde uyumludur artk bi an once otrsada etrafa bakinsa diye dort gozle bakiyrm :)

Mrb kızlar benim kız bugün 3 ay 5 günlük oldu. Kilosu 5 kilo geliyor dr umuz alt sınırda değil Ama 500 yada 600 gram az dedi. Aptamil veriyordum bebelac gold u önerdi sonra tekrar geldiğinde bakalım dedi. Kafayı taktım şimdi bu duruma 🙄 aynı gün sağlık ocağında takibimiz vardı hemşire de kilosunun normal olduğunu söyledi ordaki dünya sağlık örgütünün kilo boy takibini gösterdi. Orda alt sınır 4800 yazıyor ama bilemedim şimdi fazla mi evham yapıyorum 😞 çok şükür sağlığımız yerinde ama annelik işte insan üzülüyor. Sizde durumlar nasıl mama veren anneler. Hangi marka yi kullanıyorsunuz.
Aptamil 1 kullanıyorum bende. Bir ara evolvia anticolic mamaya geçmiştim tekrar döndüm aptamile. Benimkide 2.5aylık 4980 dedi doktor geçen gün.

Bebisler bi an once otursa diye bekleyenler. Ben cok gezentik bi anneyim hamilelikdede bolca gezdm iki yavrumun ikiside gezentik kucugu al kucagna gezdr giki cikmaz yeterki gezdr buygmzde gezmelerde uyumludur artk bi an once otrsada etrafa bakinsa diye dort gozle bakiyrm :)
Valla bende ağlamadan arabasında dursun istiyorum her dışarı çıktığımda ne zaman ağlayacak diye tetikte olmak yorucu

Kangru denednz mi benim buyugm arabasnda cok guzell durrdu bunuda kangruda duruyo cok sukur hava guzel oldkca hergn cikiyrz ablamzi.parka gotryz
Yaa benim kız duruyr ama ben dışarı cıkınca cok vicdan yapmıyrm ya hasta olsa diye kendi kendimi yıyırmm ve her defasında etrafa bKıyrm bızım kadar kucuk bebek yık ben nıye cıkardm diyıp hemen eve gelyrm ve 2 hafta cıkmamaya çalışıyrm cok yanlış ama aşamadmm kendimi

Yaa arkadaşlar benim kız dışarda duruyr ama ben dışarı cıkınca cok vicdan yapmıyrm ya hasta olsa diye kendi kendimi yıyırmm ve her defasında etrafa bKıyrm bızım kadar kucuk bebek yık ben nıye cıkardm diyıp hemen eve gelyrm ve 2 hafta cıkmamaya çalışıyrm cok yanlış ama aşamadmm kendimi pazar tam kapımın önınde mesala ihtiyaçmm da vardı ama yıne de cıkmadm sadece temiz hava alsn diye balkona cıkaryrmm
😭😭😭

Ya bizim bebe bugün çok huysuz uyumuyor etmiyor 3.47den beri ayakta. yatırıyorum 15 Dk sonra kalkıyor ağlayarak. Aç değil altı kuru. Gaz sancıları kı arttı acaba mamayı arttırınca. Gaz çıkarıyor sürekliz

X