2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Merhaba kızlar, normalde 13 gün önce kontrole gitmiştim ama bugün de gittik. Reflüden şüphelendim. Fizyolojik reflü varmış oğlumda. Zaten 6 aya kadar her bebekte oluyomuş. Ağzında köpüklü tükürük vardı, yüzünü ekşitip bir şey çiğner gibi yapıyordu. Bunlar reflü belirtisi zaten ama kilosu ve kusması olmadığı için doktor ilaç vermediEmdikten sonra sarsmamak ve 10-15 dk yatırmamak bebeğin acısını azaltırmış. 13 günde 600 gram almış, sadece anne sütü aldığı için kilo almasında bir sakınca yok dedi. Anne sütü obez yapmıyormuş yani. Boyu da 2 cm uzamış.

Canim kaç kilo almış kuzun bizimde bu ay azaldı kilo alimi çok minnos bir kızım var benim
Kızımda çok agliyor ya çok kaka yapiyor ama kakası normal relaktazi bende mi denesem nasıl kullanmak gerekiyormuş

700 gr almış bu ay. 4.5 cm de boyu uzamış.
Benim kız da günde 3-4 kez kaka yapıyor hala.
Günde 8 kez (emzirme öncesinde olacak şekilde) 8 damla verilecekmiş. Bugün aldık daha. Az önce 2.'ye verdim. Birkaç gün geçsin de etkisi anca anlaşılır. Faydası olur inşallah.

anlamadık canim rotadan mi başka sıkıntısımı vardı çözümsüz bir şekilde 1.5 yasına kadar yediriyordum arkamı dönüyordum hepsini çıkarmış birden pat diyede kesildi çok şükür. İnvajinasyon gibi bir yan etkisi varmış evet ama bende kreş ortamına gireceği için ve rota yi ağır geçiren çok çocuk gördüğüm icin ve tanıdığım bütün çocuk doktorları yaptırmamı önerdiği icin yaptırdım. Menenjitin 2 tipi var acwy ve b tipi diye b tipi en yaygın olan türüymüş . Bana ikisini 3 - 6 - 9 . Ayda yaptır dedi . Acwy yi oğluma yaptırmıştım ben 1 yasından sonra tek dozluk olanı var b tipi yeni çıktı subattan beri Tr de diye biliyorum . Yas sonrası 2 doz 2 ay arayla uygulanıyormuş . Kıza 3 doz 3 ay arayla diye takvim çıkardı bize :) biraz karışık oldu anladın mi bilmiyorum

Dene bakalim canim sorarim sana bir kaç gün sonra yine :)

Menenjit dışında anladim:))) simdi bebegine menenjit kac doz hangi aylarda yaptircaksin doktorun ne dedi cnm birde menenjitin yan etkisi varmis mi acaba

Mamasina zeytinyağı koy 1 çay kaşığı günde 3 kere.birde sabah aç karina 1 çay kaşığı içir.kabizliktan çok çekmiş biri olarak 1 haftaya bebeğin kabizligini bitirir diyorum.
Bu tarif ise yarar belki ama artisini eksisini dusunmek lazm bi bebege bu kadr ogun zeytinyag ne kadr dogrudr? Ben uygun bulmuyrm arkdasm siz bilirsnz

Kac cc istgi degilde aslnda 24 saatte ne kadr ictgini not etsenz toplamda ne kadr ictgi daha tutarli olur cnku bi ogun cok az iciyrlrkn bi ogn cok iceblyolar duzenli olark herogun ictkleri miktarlar suan icin ayni degil yani en azndan biz oyleyz sabt miktarda icmiyo

Noram bizdede ayni sikayetler var doktra gitmem mumkn olmadi sagolasn verdgn bilgiler icin bizim kusmamz var fakat kilo alimi iyi oldgu icin vermezler ilac diye dusunuyrm isde bende besledkten snra dik tutmaya reflu yataginda yatrmaya calisyrm mumkn mertebe rahatliyo kusmalar bazen cok azaliyo bazi gnlerde cok kusuyo

Biz 2.ay asilariyla ayni anda yaptik rotayi. Hic bir sıkıntı olmadi. Tek dozluk yok diye biliyorum. Bizimki 3lu olan. Yaptirin rotayi atlamayin derim.
Doktor bana menenjit aşısını da rota ile birlikte yaptır dedi. Ama sağlık ocagindaki hemşire 1 yaşından sonra yaptır diyo. Ve menenjit salgını varmis bu aralar ve cidden cok tehlikeli bir hastalık.
Menenjiti de rotayla beraber yapmaya basladik. 2 tip menenjit var. B tipi olan bu sıra ozellikle cok gerekli. Her 2 tip icin okani da yaptiriyiruz biz. Doktor bir aşi takvimi cikardi karmasik biraz. Saglik ocagi aldi onun bir kopyasini, cok soran oluyormus elimizde olsun dedi.
Canim kaç kilo almış kuzun bizimde bu ay azaldı kilo alimi çok minnos bir kızım var benim
Kızımda çok agliyor ya çok kaka yapiyor ama kakası normal relaktazi bende mi denesem nasıl kullanmak gerekiyormuş
Bizim kiz 1. Aylik olmadab basladik relaktaza, ara vermeden kullaniyoruz. Ben cok memnun kaldim, rahatlatti bizi.
2 ayri var dediginiz gibi, yukarda bahsettim. Bjzim takvimi paylasirim fikir olsun isterseniz.

Direk kilosuna baktı doktor canım, kilo alımı iyi değilse sıkıntı oluyormuş. Ama yine de çok kusma varsa belki rahatlatmak için ilaç verirler.

Direk kilosuna baktı doktor canım, kilo alımı iyi değilse sıkıntı oluyormuş. Ama yine de çok kusma varsa belki rahatlatmak için ilaç verirler.
Kilo alimi iyi gbi bu ayki kontrle daha gtmedik. Kusmasnada ne cok diyeblrm ne az gunu gununu tutmuyo ama genel bi kusmamz var. Benide baloncklu tukuruk korktyrdu altndan baska bisiy cikmasndan korkuyrdm acikcasi refluden korkmuym buyugumzde 6ay reflusu vardi yasina kadrda haff haff kusmalar oldu snra gecti sukur

Gunaydn kizlar kimse yazmaz olmus hayir olsn
merhaba tatlis,benn de baktim bikac kez,ramazan ayi diye ki acaba dedim.biz tutamasak da esimiz vs tutuyorsa daha da yogun olabilir dedim. degisiklik var mi demissin bizimki 3 gun kaka yapmadi,tamam sadece anne sutuyle daha da gecikebilirdi ama ben rahat edemem tabi ki. dun zeytinyagi verdim bi cay kasigi. bu sabah baya bi yapti. her yerimi,yatagi,haliyi,battaniyesini de kirletti ama cani sagolsun. o rahatladi ben rahatladim. bi de 3-4gundur gece uykusunda uyanma aralari uzadi. gecen 5 saati gordu sasirdm. ben kurulmus saat gibi kalkiyorum tabi alistirmis beni kerata. keske tum bebeklerin cok guzel uyku duzenleri olsa,hele ki aksamlari aman amn :) siz.nasilsiniz?

Sizede gecmis olsun gecis mevsimi oldugundan daha kolay hastalik kapiliyor.gaviscon sadece kusmayi azalttı tam kesti diyemem. Benimkide almıyor o yüzden beslenme hostumunun ucuna şırınga takıyorum sivi hale getirdigim ilacı siringaya koyuyorum diger ucunu meme ucuna sabitliyorum. Cok az basıyorum şırıngaya o sekilde veriyorum yoksa ilac icmek eziyet bizdede hepsini çıkarıyor yada kusuyor dediğin gibi. Ama bize dr alerji falan demedi 1 ay kullanin sonra bakalım dedi.

Canim bizim dr2. Aydan 4. Aya kadar yatırabilirsiniz demişti ama karar senib tabikide

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…