2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Dün eşimin abisinin yanında çalışan bir bayanın çok yakın arkadaşı geldi Kırgız bir bayan. Bebek bakımından anlayan. Bir bakalım demişler neden uyumuyor. Kadın kundak yaptı uyudu. Her emzirme öncesi 30 cc mama sonra emme yarım saat hemen aldı kucağımdan kundak yaptı ağzına emziği verdi. Bizimki daha emziği alamadan uyudu. 6 gibi bir daha uyuttu bebeği banyo falan yaptırdı ben kaldırdım çok emmedi diye 9.30da. Burdan çıkan sonuç beceriksizim. Bebeğin rutinini bozmuşsun dedi bana. Oda benimkini bozmuştu dedim özdeştik

Benimkisinin Alakası bile yok uykuyla ama en azından kendimi teselli ediyorum gaz olmasa bir saat daha uyur. Uyku danışmanından yardım mı alsak acaba?
Ben uyku danışmanını yapamam canım ya ağlatarak dayanamam ona. Kendim uyku eğitimi vermeye çalışıcam ama daha var. 3. Aydan sonra yavaş yavaş ama 4. Ayda tam başlıcam. Şuanda da bi rutin oluşturmaya çalışıyorum ama pek tınlamıyo tabi:)

Oda benimkini bozmuştu
Adam kendi istediğini yaptırıyor resmen bize rutin oluşturuyorlar

Ahahaha ilahi:))) e güzelmiş ne güzel uyumuş öyle ama bizimki kundakta durmuyo ki ilk günden beri çabaladım yok sevemedi . Peki nasıl uyuttu sallayarak mı kendi kendine mi?

Ahahaha ilahi:))) e güzelmiş ne güzel uyumuş öyle ama bizimki kundakta durmuyo ki ilk günden beri çabaladım yok sevemedi . Peki nasıl uyuttu sallayarak mı kendi kendine mi?
Kundağa sardı anne yanı beşiğine koydu. Üç dakika salladı gitti bizimki. O anda sağolsun yemek vs yaptı. Her emzirmede tepemde bekledi hemen aldı çocuğu. Zorla yemek yedirdi. Dün çok güzeldi valla taa ki sabah 4.45-5e kadar

Çok iyi ya biz niye yapamıyoruz acaba bizim kız beşikte sallanmayı hiç sevmiyo:) ama benimde annem geldi bakalım o nasıl bi yöntemle uyutucak :)

Çok iyi ya biz niye yapamıyoruz acaba bizim kız beşikte sallanmayı hiç sevmiyo:) ama benimde annem geldi bakalım o nasıl bi yöntemle uyutucak :)
Ohhh rahat edeceksin. Bende şimdi kundak yapmadan beşiğe koydum sallıyorum bakalım. Acaba diyorum ben boş yere mi sürekli memede tutuyorum.

evet bizim minnoslar )

Bu saatte kalkılmaz ki yaa 4.45ten beri inliypr. Artık beşte aldım kucağıma. Ya bu çocuk beden 7yr kadar uyumuyor. Sürekli gaz çıkardı acaba ondan mı?
Gaz olayi çok fena canım ya bizimde sabah 4-5 gibi inlemeye ıkınmaya başlıyor. Sizin sorununuzda gaz bence büyük ihtimal.derin uykudan uyandırıyor resmen

K Karabiberim123 canım nasılsın? Ne durumdasınız son gelişmelernizi merak ettim?
Canım teşekkür ederim hiç fırsat bulamadım yazmaya. Mama basladık deli gibi yiyor oğlum. Sabah öğle akşam 150 içiyor kilo aldı ama ev tartısına guvenmıyorım ona göre 400 gr aldı 6 gunde. Demek benım süt yetmıyor muş. Emzirme danışmanı ısrarla mama verme sende alerji var ondan kilo almıyor dese de inandırıcı gelmedi. Sütüm yetse kilo alırdı. Sütümü artırmak istiyorum sağdım 60 ml çıktı bu bebek 150 içiyor öğünde nasıl yetsin bu süt. Ayrıca biberon ile verıyorum kötu tarafı meme de kavga ediyor. Anne sütü almasını çok istiyorum ama elimden de bişe gelmiyor

Kızlar 15 gündeki farka bakar mısınız kilo konusunda. 1 haftadır mama veriyorum bariz kilo aldı. Benm sütüm yetmiyormuş o kadar sürekli emziriyordum. Gak meme guk meme ama almadı yavrum kilo. İşte kanıtı. Ben yine de sütümü vermek artırmak istiyorum ama olmuyor

Eklentiler

• IMG_20190501_123822.jpg
    141,8 KB · Görüntüleme: 72
İşte ya bende bundan bahsediyorum muhakkak bebelerimizin bir sıkıntısı var ve en iyi anneleri anlıyor. Bende mamayı arttırdım şu an 2aaat 45dkdır uyuyor.

Aynen canım tabı en güzeli anne sütü ama yetmiyorsa ne yapabiliriz
Aynen ne yapalım. Bak dünden beri ger öğün öncesi 30cc destekliyorum daha rahatız. Ha gaz yapıyor o ayrı ama doyuyor çocuk. Sütün fazlalaığına hiç inanmamak gerek. Ben emzirirken diğerinden süt akıyor. Ama doyurucu değil kaliteli değil demek ki

Kuzum bu bebeler bizi yalanci cikarr baskasnn yannda uslu sulu durup uyur kadin gidnce gene sana iskence :) camlari sag olsn buyudkce hepsi gececek

Maşallah pek tatlı oğluşun sütün azsa tabi ki mama takviyesi yapıcaksın ama biraz fazla veriyorsun sanki 6 günde 400 gram çok gibi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…